logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rapida 145 oraz dwie maszyny serii Corrucut dla Model Group

  PR 02.12.2021, przeczytano 391 razy
ilustracja
Po raz pierwszy wstępnie ustawiana sztanca rotacyjna dla maszyny typu High Board Line CorruCUT

Firma Model Group inwestuje w maszynę Rapida 145 z jedenastoma zespołami drukującymi i uszlachetniającymi oraz w die maszyny CorruCUT od Koenig & Bauer. Rapida rozpocznie produkcję w czeskiej Opawie wiosną 2022 roku. Jedna z dwóch maszyn CorruCUT zostanie zainstalowana w czeskim mieście Nymburk pod koniec przyszłego roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rapida-145-oraz-dwie-maszyny-serii-corrucut-dla-model-group-,393974,artykul.html

- Nasze wysokie wymagania dotyczące jakości, zrównoważonego rozwoju i wydajności zostały bezapelacyjnie spełnione przez firmę Koenig & Bauer. Ponadto przy tej inwestycji chcieliśmy mieć tylko jednego partnera do kontaktu. Szerokie portfolio produktów Koenig & Bauer znakomicie odpowiada wymaganiom naszej firmy. – podsumował Roman Jamnický, COO firmy Model Obaly. Druga maszyna CorruCUT zostanie zainstalowana w polskiej miejscowości Czosnów pod Warszawą. Wszystkie trzy maszyny dają dowód prawdziwego postępu w technologii druku dla przemysłu opakowaniowego, łącząc wysoką jakość i precyzję druku z wiodącą na rynku wydajnością.

Innowacje i nowe rozwiązania techniczne

Przede wszystkim oba urządzenia CorruCUT zostaną wyposażone w nowy typ wstępnie ustawianych sztanc rotacyjnych. Dzięki temu nie używany podczas danej produkcji cylinder sztancujący może zostać wstępnie ustawiony, a po zakończeniu zlecenia wymieniony. Christoph Müller, Członek Zarządu firmy Koenig & Bauer AG, komentuje: - Dzięki tym dwóm maszynom firma Koenig & Bauer weszła ostatecznie na rynek druku bezpośredniego na tekturze falistej. Naszym celem w perspektywie średnioterminowej jest osiągnięcie pozycji rynkowej, która jest dla nas standardem.

Ponadto maszyny wyposażone będą w unikatowe, uznane już rozwiązania, takie jak nie wymagający stosowania wałków ciągnących nakładak paskowy z podciśnieniem czy system wymiany wałków rastrowych. Ważną i integralną częścią maszyn są również aktualizacje oprogramowania, które jeszcze bardziej zwiększają automatyzację i ułatwiają operatorom pracę na maszynie.

- Nasz zespół stale opracowuje innowacyjne i nowe rozwiązania techniczne dla naszych maszyn. Wsłuchujemy się w to, co mówią nasi klienci i współpracujemy z nimi, aby zapewnić ciągłą poprawę wydajności naszych maszyn. – uzupełnia Christoph Müller.

Rapida 145 z jedenastoma zespołami drukującymi i uszlachetniającymi

Od 1976 roku w firmie Model Obaly pracowało bądź nadal pracuje dwanaście offsetowych maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer. Obecnie w tej lokalizacji znajduje się jedna maszyna Rapida 145, dwie maszyny Rapida 142 i jedna Rapida 106 w średnim formacie.

Nowa Rapida 145 ma zwiększyć moce produkcyjne drukarni w Opawie już wiosną 2022 roku. Będzie ona podniesiona o 420 mm z myślą o druku na grubych kartonach i mikrofali oraz wyposażona w sześć zespołów farbowych, wieżę lakierującą, dwa zespoły suszenia pośredniego, zespół drukujący i lakierujący oraz potrójnie wydłużone wykładanie. Funkcje automatyzacyjne obejmować będą pracę w trybie non-stop, logistykę stosu, nakładanie bez marek ciągnących DriveTronic SIS, symultaniczną wymianę form drukowych DriveTronic SPC wraz z funkcją Plate Ident oraz urządzenia myjące CleanTronic Synchro umożliwiające równoległe przeprowadzanie procesów mycia. W celu umożliwienia pracy z farbami UV oraz w trybie mieszanym a tym samym zwiększenia elastyczności pracy w przypadku uszlachetniania produktów inline na przedłużeniu wykładania dodatkowo zainstalowane zostaną zespoły suszące UV oraz IR-/TL-/UV.

Tradycja z perspektywą

Grupa Model, z siedzibą główną w Szwajcarii, jest zarządzana w czwartym pokoleniu przez Daniela i Elisabeth Model. Firma została założona prawie 150 lat temu i obecnie jest reprezentowana w siedmiu krajach poprzez własne spółki zależne. Grupa Model opracowuje, produkuje i dostarcza inteligentne, innowacyjne, wysokiej jakości rozwiązania ekspozycyjne i opakowaniowe wykonane z tektury litej i falistej. Grupa Model zatrudnia około 4.600 osób w 15 europejskich lokalizacjach. Obrót w ubiegłym roku wyniósł ponad 800 milionów euro. Szczególny nacisk firma kładzie na zrównoważony rozwój - od kilku lat do produkcji wyrobów stosuje się prawie wyłącznie włókna pochodzące z recyklingu.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Mimaki Europe, producent technologii druku atramentowego, cięcia i druku 3D, zapowiedziała dziś wprowadzenie nowego krystalicznie przejrzystego materiału do druku 3D o nazwie MH-110PCL. Stworzony z myślą o projektantach, nowy przejrzysty materiał jest przeznaczony do flagowej, pełnokolorowej, stosującej utwardzanie światłem UV drukarki 3D 3DUJ-553 firmy Mimaki. Pojawienie...
Stora Enso rozszerza działalność we Francji
Stora Enso poinformowała o nabyciu 35% udziałów w ACDF Industrie SAS – francuskiej firmie, zajmującej się obróbką drewna. Decyzja – jak podkreśla kierownictwo nordyckiego koncernu – jest zbieżna z jego strategią, związaną z coraz większym zaangażowaniem na rynku drewnianych elementów budowlanych. Inwestycja ta ma zapewnić masową dostępność materiałów konstrukcyjnych...
Kolejne spotkanie Open House firmy Mark Andy dla studentów
22 kwietnia br. firma Mark Andy zorganizowała w swoim Centrum Demonstracyjnym w Warszawie pierwsze z zaplanowanych na ten rok spotkań typu Open House. Wzięła w nim udział ponad 40-osobowa grupa studentów 2. roku (studiów inżynierskich i magisterskich) z Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz przedstawicieli kadry...
W marcu tego roku firmy Digiprint i Tilia Labs podpisały umowę dystrybucyjną. Tym samym Tilia dołącza do bogatego portfolio marek reprezentowanych w Polsce przez Digiprint, a tym samym poszerza ofertę rozwiązań dla drukarni, przetwórców tektury i przygotowalni fleksograficznych.
Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty SolidTune –przełomowego, jak zapewnia producent, oprogramowania dedykowanego wytwarzaniu różnych produktów (m.in. opakowań) w technice offsetowej. Jego zastosowanie ma pozwolić na redukcję zużycia farby oraz zwiększyć wydajność działań na etapie prepress, poprawić jakość reprodukcji, a także zredukować...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764