logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Raport IMM: Grudzień - bez zmian na pozycji lidera rankingu opiniotwórczych mediów

  PR 20.01.2020, przeczytano 1145 razy
ilustracjastrzałka

Onet, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita to najczęściej cytowane media w grudniu 2019 r. według najnowszego raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/raport-imm%3A-grudzien---bez-zmian-na-pozycji-lidera-rankingu-opiniotworczych-mediow,385385,artykul.html

W rankingu głównym, ukazującym 15 najczęściej cytowanych mediów, znalazły się cztery portale, dwie stacje radiowe, cztery telewizyjne i pięć tytułów prasowych. Na Onet powoływano się 4,2 tys. razy – portal prowadzi w zestawieniu od marca br.

Wśród tytułów prasowych najczęściej powoływano się na „Rzeczpospolitą”. Dziennik od ponad pół roku pozostaje liderem swojej kategorii. Na drugim miejscu znalazł się „Dziennik Gazeta Prawna” z wynikiem przekraczającym 2,2 tys. cytowań. Trzecie miejsce należało do „Gazety Wyborczej”.

ilustracjastrzałka

„Sieci”, „Wprost”, „Newsweek” i „Do rzeczy” to tytuły, na które powoływano się niemal tak samo często. Pierwsze miejsce należy jednak podobnie jak w poprzednim miesiącu do tygodnika „Sieci”. Wśród miesięczników także bez zmian na pozycji lidera – tak jak w listopadzie na prowadzeniu „Forbes”, tym razem z liczbą 106 cytowań. Stawkę zamyka „Playboy”, którego polskie wydanie ukazało się w grudniu po raz ostatni.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Wśród portali internetowych największy wzrost odnotowała Interia.pl. Wyprzedzając wpolityce.pl znalazła się w grudniu na trzecim miejscu wśród najczęściej cytowanych portali.

ilustracjastrzałka

W kategorii Stacje Telewizyjne podobnie jak w poprzednich miesiącach najczęściej powoływano się na TVN24 i TVN. Stacje łącznie cytowane były prawie 2,9 tys. razy. Na trzecim miejscu Polsat News z wynikiem blisko 1,3 tys. Na kolejnym miejscu znalazła się jeszcze jedna stacja informacyjna – TVPInfo.

ilustracjastrzałka

RMF FM ze zdecydowaną przewagą nad konkurentami ponownie prowadzi w rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Na przekazy tej stacji powoływano się ponad 2,3 tys. razy, to ponad dwukrotnie częściej niż na Radio Zet, które cytowano 907 razy. W kategorii Stacje Radiowe znalazły się dwie regionalne rozgłośnie: Radio Szczecin i Radio Poznań. Stawkę dziesięciu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych zamyka Radio Maryja.

ilustracjastrzałka

W kategorii Media Biznesowe znalazły się trzy tytuły prasowe oraz dwa portale internetowe. Dominuje „Dziennik Gazeta Prawna” z wynikiem 2247 powołań – dwukrotnie więcej niż w poprzednim miesiącu. Na drugim miejscu bussinessinsider.com.pl (awans z miejsca trzeciego), tuż za nim Puls Biznesu.

ilustracjastrzałka

W mediach regionalnych na prowadzeniu stacja radiowa – Radio Szczecin, za nią kolejno „Gazeta Krakowska”, Radio Poznań i „Dziennik Zachodni”.

ilustracjastrzałka

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 37 966 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radio i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu od 1 do 31 grudnia 2019 r.

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

www.imm.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W pierwszych trzech kwartałach br. wydawcy zorganizowali ponad 600 różnego rodzaju akcji promocyjnych w punktach sprzedaży, do których prasę dostarcza Kolporter.
PINTA jako pierwszy browar rzemieślniczy znalazła się wśród 10 najsilniejszych marek piwnych w Polsce, według 13. edycji rankingu Top Marka, przygotowanego przez agencję Press-Service Monitoring Mediów.
Noizz.pl otrzymał srebrną statuetkę w kategorii Best of Facebook za akcję #RealInfluencers. Wyniki konkursu poznaliśmy podczas Gali KTR.
W skład grup roboczych IAB Polska wchodzą eksperci naszych firm członkowskich. To dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu tworzymy zaplecze merytoryczne naszej organizacji. Jesień to zawsze początek prac grup roboczych w nowym sezonie. Kto będzie przewodził poszczególnym grupom i czym będą się zajmować przez najbliższy rok? Sprawdźcie w naszym artykule.
Prezenty, choinki i świąteczna atmosfera w Radiu Pogoda
"Radio Pogoda prezentuje" - pod takim hasłem w poniedziałek, 30 listopada br. ruszy przedświąteczna akcja Radia Pogoda, w której słuchacze będą mogli obdarować swoich bliskich. Redakcja stacji będzie też szukać prawdziwie "Pogodnej choinki" i zaprosi wszystkich do głosowania na najpiękniejszą świąteczną melodię.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764