logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Raport Stora Enso nt. polityki zrównoważonego rozwoju

  PR 22.10.2019, przeczytano 434 razy

Raport firmy Stora Enso nt. realizowanej przez nią polityki zrównoważonego rozwoju (za 2018 rok) znalazł się w pierwszej dziesiątce tego typu sprawozdań, uwzględnionych w najnowszej edycji wydawnictwa „Reporting matters” („Raportowanie ma znaczenie”). Jest ono dorocznie opracowywane przez Światową Radę Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development – WBCSD). Jak podkreśla Stora Enso, jej raport został uznany przez WBCSD za jeden z dziesięciu najlepszych na świecie już drugi raz z rzędu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/raport-stora-enso-nt.-polityki-zrownowazonego-rozwoju,384427,artykul.html

Zdaniem autorów wydawnictwa, raport Stora Enso stanowi przykład właściwego wdrożenia dobrych praktyk, ponieważ jest w pełni zgodny z tzw. oceną istotności firmy (tj. procesem identyfikowania, udoskonalania i oceny zagadnień związanych z ochroną środowiska, sprawami społecznymi i zarządzaniem, potencjalnie wpływającymi na działalność prowadzoną przez firmę i/lub jej akcjonariuszy oraz stworzenia na ich podstawie tzw. krótkiej listy tematów uwzględniających strategię przedsiębiorstwa, wyznaczone przez nie cele i sposoby raportowania). Wysokie noty autorów publikacji uzyskały także nawigacja i język, jakie tu zastosowano. Ich zdaniem zapewniają one spójność i zwięzłość przekazu, przy zachowaniu wysokiego poziomu komunikatywności z odbiorcą.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasz raport został uznany za przykład dobrych praktyk – mówi Noel Morrin, wiceprezes ds. polityki zrównoważonego rozwoju w Stora Enso. – Wierzymy, że zamiast informować o wszystkich podejmowanych działaniach, firma powinna skupiać się na tematach zasadniczych, określonych wspólnie z jej kluczowymi udziałowcami i akcjonariuszami. Jesteśmy zatem szczęśliwi widząc, że zastosowane przez nas podejście znajduje uznanie.

- Właściwe raportowanie oznacza jasny, komunikatywny i przejrzysty sposób przekazywania informacji, który powinien być stale udoskonalany i rozwijany. W naszym raporcie staramy się dzielić opartymi na faktach informacjami dotyczącymi polityki zrównoważonego rozwoju oraz działań podejmowanych przez nas w tym zakresie. Chcemy by pozostawał on przy tym przekonujący i interesujący dla czytelnika – dodaje Ulrika Lilja, wiceprezes. ds. komunikacji w firmie Stora Enso.

- Treść raportu Stora Enso nt. realizowanej przez firmę w 2018 roku polityki zrównoważonego rozwoju jest w pełni zgodna z jej oceną istotności. Jego mocne strony to m.in. skoncentrowanie się na środowisku zewnętrznym oraz pokazanie – we wszechstronny sposób – wewnętrznego zarządzania istotnymi elementami firmowego łańcucha wartości. Mamy nadzieję, że inne firmy wezmą przykład ze Stora Enso w kontekście właściwego wdrażania dobrych praktyk – mówi Rodney Irwin, dyrektor zarządzający w dziale Redefining Value WBCSD.

Publikacja stworzona przez WBCSD ma pomóc w zwiększeniu efektywności korporacyjnego raportowania na tematy inne niż kwestie finansowe. Najnowsza jej edycja obejmuje w sumie 159 raportów nadesłanych przez firmy z całego świata. Sprawozdanie Stora Enso zostało uznane za jedno z dziesięciu najlepszych, przy czym autorzy nie przyznawali tu konkretnych miejsc rankingowych.

Raport Stora Enso nt. polityki zrównoważonego rozwoju stanowi część jej kompleksowego raportu rocznego, obejmującego ponadto: strategię, finanse, zarządzanie oraz podsumowanie. Wszystkie one są dostępne na stronie internetowej www.storaenso.com/annualreport.

Z kolei publikację „Reporting matters” można pobrać TUTAJ.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

11 marca br. Agfa – dostawca rozwiązań z dziedziny prepressu i druku oraz Dataline – producent systemów MIS zapraszają na webinarium skierowane do drukarń offsetowych oraz firm specjalizujących się w wielkoformatowym drukowaniu atramentowym. Będzie ono poświęcone korzyściom, m.in. w obszarze wydajności działań, wynikającym z wyższej automatyzacji...
Fundusz, którego doradcą inwestycyjnym jest CEE Equity Partners, nabył pod koniec grudnia 2020 roku ponad 90% akcji w greckiej spółce Paperpack notowanej na giełdzie w Atenach, a 1 lutego 2021 roku ogłosił wezwanie na pozostałe akcje. To już czwarta inwestycja CEE Equity Partners w ciągu dwóch lat, a na 2021 przedstawiciele funduszu zapowiadają jeszcze...
Firma Sun Chemical poinformowała o wprowadzonej z dniem 1 marca br. podwyżce cen na liczne wyroby ze swojej oferty, dedykowane produkcji opakowań i drukowi arkuszowemu (farby, lakiery i kleje) i oferowane na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).
Polska drukarnia w rankingu „Financial Times 1000”
Holding Piga.pl po raz drugi z rzędu znalazł się w rankingu prestiżowego dziennika „Financial Times 1000”.  Zestawienie zawiera listę 1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie i bierze pod uwagę najwyższy procentowy wzrost przychodów. - Konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę, dostarczając klientom nie tylko druk offsetowy, ale także...
„Polecamy”– maszyna Accuriojet KM-1 Konica Minolta w firmie Colours Factory
Drukarnia Colours Factory z Piły niemal od początku swojej działalności stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jej z sukcesami obsługiwać klientów biznesowych.  Oferuje im najwyższej jakości  - jak zapewnia kierownictwo tej firmy - profesjonalny druk. W ostatnim czasie do parku sprzętowego tego przedsiębiorstwa dołączyła maszyna Konica Minolta...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764