logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Raporty społeczne firm i organizacji walczą o nagrodę internautów

   31.08.2020, przeczytano 463 razy
ilustracja

Rozpoczęło się głosowanie internetowe w Konkursie Raporty Społeczne, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Internauci będą mogli wybierać spośród  56 nadesłanych raportów, oddając swój głos poprzez formularz na stronie raportyspoleczne.pl. Głosowanie potrwa do 14 września, a ogłoszenie wyników nastąpi 15 października podczas gali online.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/raporty-spoleczne-firm-i-organizacji-walcza-o-nagrode-internautow,388255,artykul.html

W Konkursie Raporty Społeczne oceniane są raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, raporty zintegrowane oraz sprawozdania na temat informacji niefinansowych. Do tegorocznej edycji zgłoszono 56 publikacji. Na tę liczbę składa się między innymi: 12 debiutów, 15 raportów zintegrowanych oraz 3 raporty organizacji pozarządowych.

Tak jak co roku, także i w tym jedna z nagród w Konkursie Raporty Społeczne zostanie przyznana przez internautów. Otrzyma ją raport, który zdobędzie najwięcej głosów w internetowym głosowaniu. Głosować na wybrane 3 publikacje można do 14 września poprzez formularz dostępny na stronie http://raportyspoleczne.pl/. W formularzu należy określić reprezentowaną grupę interesariuszy oraz wpisać swój adres e-mail niezbędny do weryfikacji oddanego głosu. Ważne, by pamiętać, że głos zostanie zapisany w systemie dopiero po jego potwierdzeniu, co odbywa się poprzez kliknięcie linku przesłanego na podany adres e-mail. Dopiero wtedy głos jest ważny!

Zaproszenie internautów do głosowania na najlepsze raporty społeczne jest ważną formą popularyzacji tematu i angażowania interesariuszy, ponieważ decyzje podejmuje szerokie grono odbiorców publikacji. Raporty niefinansowe i zintegrowane dostarczają informacji m.in. o zaangażowaniu społecznym i środowiskowym organizacji uczestniczących w konkursie, a pracownicy, konsumenci, kontrahenci i społeczności lokalne głosując mogą wyrazić opinię na temat tych działań – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Należy podkreślić, że otoczenie regulacyjne w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym także ujawnień poza finansowych, jest aktualnie przedmiotem wielu dyskusji. Inwestorzy i analitycy oczekują coraz większej profesjonalizacji raportów, w tym powiązania raportowania czynników ESG z danymi finansowymi. Dodatkowo istotna jest także prezentacja planów działań w tych obszarach, ich wyników, w tym rzeczy, których nie udało się zrealizować, a także strategii na utrzymanie ciągłość operacji i odporności biznesu w niestabilnych czasach. Presja interesariuszy np. konsumentów, czy regulatorów na przedsiębiorstwa wskazuje kierunek przyszłych zmian w raportowaniu, zmierzający ku coraz większej transparentności w zakresie ujawniania oddziaływania na klimat i zarządzania tym wpływem. W kontekście tak licznych oczekiwań względem raportów, szczególne znaczenie dla biorących udział w konkursie firm i organizacji mają głosy ich odbiorców. Są one istotną wskazówką tego, czy przyjęta forma raportowania spełnia oczekiwania, a publikowane raporty stanowią pełne, wiarygodne i przystępne źródło wiedzy o firmie i jej wpływie na otoczenie – mówi Irena Pichola, Partner w Deloitte.

Do 14. edycji Konkursu Raporty Społeczne zgłosiły swoje raporty następujące firmy, organizacje i instytucje (kolejność alfabetyczna):

 1. ArcelorMittal Poland
 2. Aquanet S.A.
 3. Bank Gospodarstwa Krajowego
 4. Bank Millennium
 5. Benefit Systems S.A.
 6. BNP Paribas Bank Polska S.A.
 7. Budimex SA
 8. Carlsberg Polska
 9. CCC S.A.
 10. Ceetrus Polska sp. z o.o.
 11. Comarch
 12. Credit Agricole Bank Polska S.A.
 13. Cyfrowy Polsat
 14. Emitel S.A
 15. ENEA S.A. i Grupa ENEA
 16. Energa SA
 17. ERBUD S.A.
 18. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
 19. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
 20. GK Lubelski Węgiel Bogdanka
 21. Grupa Agora
 22. Grupa Eurocash
 23. Grupa Kapitałowa SuperDrob
 24. Grupa Polenergia
 25. Grupa Regionalna GOPR Grupa Jurajska
 26. Urząd Transportu Kolejowego
 27. Grupa TAURON
 28. Grupa VELUX
 29. Grupa Veolia w Polsce
 30. ING Bank Śląski
 31. Inter Cars S.A.
 32. Jastrzębska Spółka Węglowa SA
 33. Jeronimo Martins Polska
 34. Kompania Piwowarska SA
 35. KPMG
 36. Lidl Polska
 37. LPP
 38. mBank S.A.
 39. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
 40. Orange Polska
 41. Pekabex S.A.
 42. PKN ORLEN S.A.
 43. PKO Bank Polski
 44. Provident Polska SA
 45. PZU
 46. Santander Bank Polska S.A.
 47. Stena Recycling
 48. Stowarzyszenie Otwarte Klatki
 49. STU ERGO Hestia SA
 50. Tesco Polska
 51. TIM SA
 52. T-Mobile Polska
 53. Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
 54. WAWEL SA.
 55. Zakład Utylizacyjny sp. z o.o.
 56. Żabka Polska Sp. z o.o.

Z raportami zgłoszonymi do konkursu w 2020  roku i biorącymi udział w głosowaniu można zapoznać się poprzez Bibliotekę Raportów, dostępną na stronie: http://raportyspoleczne.pl/biblioteka-raportow/

Kategorie Konkursu

Równocześnie z trwającym głosowaniem internautów toczyć się będą prace jurorów, które pozwolą wybrać najlepsze raporty w kategoriach: najlepszy raport zintegrowany, najlepszy raport społeczny, najlepszy debiut, nagroda Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, nagroda internautów, nagroda jury dziennikarzy. Jury może również zdecydować o wyróżnieniach. W skład jury wchodzą specjaliści z zakresu raportowania, CSR oraz ze środowiska dziennikarskiego.

O Konkursie Raporty Społeczne

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

Źródło: Instytut Monitoringu Mediów

Dodatkowe informacje:

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Keypoint Intelligence doceniła postęp osiągnięty przez Canon w dziedzinie druku produkcyjnego. Nagrodę za wybitną innowację otrzymały aż 3 urządzenia: arkuszowa maszyna atramentowa varioPRINT iX, rolowe rozwiązanie do druku komercyjnego ProStream 1800 oraz ploter płaski Arizona 2300. Zwycięskie rozwiązania „wykorzystują technologie, które poprawiają jakość,...
Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds Pro oraz fotograficzne smartfony z serii P40 otrzymały prestiżową nagrodę Good Design Awards 2020. Urządzenia zostały uznane przez jury za jedne z najbardziej innowacyjnych produktów na świecie, które zapewniają użytkownikom doskonałe wrażenia i wyróżniają się pięknym designem.
Graduation Projects 2020 - kończą się zgłoszenia!
Zostało tylko kilka dni aby wziąć udział w 19. edycji przeglądu najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa z Krajów Wyszehradzkich.
TTMM-S for Fitbit Versa z nagrodą Red Dot Award
Firma TTMM ogłasza czerwony alarm „smart art” z kilku powodów: (1) polska aplikacja TTMM-S for Fitbit Versa właśnie otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award: Brands & Communication Design; (2) jednocześnie firma TTMM udostępniła nową wersję aplikacji z 12 „cyfro-blatami” dedykowanymi najnowszym smartwatch’om firmy Fitbit: Versa Sense i...
Rafał Wasyluk w jury The Extraordinary Awards
Rafał Wasyluk, head of EMEA Commerce Centre of Excellence w VMLY&R Poland, zasiadł w jury The Extraordinary Awards - nowego konkursu organizowanego przez holding WPP.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764