logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Raz jeszcze o polerowaniu plexi

   25.05.2006, przeczytano 40358 razy

Choć temat poruszany był już 1000 razy, nadal mam zagadkę z techniką polerowania krawędzi plexi. Frezowane krawędzie bardzo szybko i skutecznie opala się mieszanką tlenu i acetylenu za pomocą palnika, jednak owa metoda jest stosunkowo droga i kłopotliwa formalnie oraz ze względów bezpieczeństwa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/raz-jeszcze-o-polerowaniu-plexi,3978,artykul.html

Polerowanie mechaniczne odpada - jest zbyt czasochłonne.
Palnik i propan butan przebarwia - materiał robi się brunatny, a więc nie do użytku. Czy faktycznie konieczne jest szlifowanie papierem ściernym? Czyż nie szkoda czasu i energii skoro frezuję formatki?
Może ktoś zna jakiś względnie tani i skuteczny sposób na to?


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: fabrykacudowfabrykacudow o sobie:

Fabryka Cudów - reklama eksperymentalna

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Tnij laserem, to nie będziesz musiał polerować :)
Palnikiem propan-butan spoko można opalać - kwestia wprawy. Widziałem serie rzędu kilkunastu tysięcy elementów tak obrabiane "na moich oczach", więc się da.

avatar użytkownika
,

Laserowe cięcie owszem, nie każdy ma jednak dostęp do lasera.Obróbka termiczna ma swoje plusy i minusy i trzeba dojść do pewnej wprawy.Osobiście(przy jednostkowych egzemplarzach lub niewielkich seriach)preferuję jednak obróbkę ręczną, dokładne szlifowanie i na koniec dobra pasta polerska.Efekt wyśmienity i wart niemałego nakładu pracy.  

,

wlasnie sprobowalem opalarka i powiem szczeze efekt całkiem całkiem
pozdr LIS

,

ja też cały czas poszukuje, jak narazie zwykła opalarka i jest całkiem nieżle.

,

plexa poleruje się dobrze pastą polerską jubilerską.Taka fajna zielona .
Lecz po frezowaniu najłatwiejsza i najszybsza sprawa to przetarcie hloroformem i po sprawie.
Trudno go zdobyć ale to najszybsza droga do połysku.

avatar użytkownika
,

odpowiedni frez+chlodzenie frezu pow -30 +mgla olejowa = polerka jakiej nigdy nie widziales i zrobila sie podczas ciecia

avatar użytkownika
,

Do polerowania prostych krawędzi plexi można użyć mechanicznej polerki - bardzo dobra wydajność i rewelacyjna jakość powierzchni; wada : cena polerki prawie 42 tys. PLN co bardzo ogranicza krąg użytkowników.
Pozostałe krawędzie najlepiej polerować ogniowo - przy niewielkich ilościach prac wystarczy najprostszy ręczny palnik z Castoramy za parę zeta podłączony do butli z propan-butanem. Jak się chce robić więcej krawędzi lepiej kupić profesjonalną opalarkę gazową za kilka tysięcy.

avatar użytkownika
,

Ja to robię tak,
po wycieciu plexy szlifuję drobnym papierkiem tak aby nie było głębokich rys,
potem opalam normalnie palnikiem na propan butan
delikatny płomyczek i tak tylko tylko przypalam trzeba spoprubować na ścinkach

Najnowsze w tym dziale

Reklamy a postanowienia Polaków wg Google
Właśnie porzuciłeś postanowienia noworoczne, ale wciąż widzisz reklamy siłowni, suplementów diety i fit cateringów? Narzędzie Google pozwala je ograniczyć. 49% Polek i Polaków porzuca postanowienia noworoczne w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku. Mimo to aż 79% z nich nadal zauważa reklamy związane z tymi postanowieniami nawet po ich porzuceniu,...
In-house printing: Canon robi przegląd zalet
W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie angażowanie klienta okazuje się coraz trudniejsze. Dlatego, szukając sposobów na przyciągnięcie jego uwagi warto przyjrzeć się zaletom spersonalizowanych materiałów drukowanych. Można je dzisiaj tworzyć samodzielnie wewnątrz organizacji, a ułatwiają to rozwiązania przeznaczone dla druku na potrzeby własne (in-house). Inwestycja we...
Do 2026 r. wyszukiwarkom ma ubyć 1/4 użytkowników
Do 2026 roku wyszukiwarkom internetowym ma ubyć aż 25 proc. użytkowników – wynika z najnowszego raportu analityków Gartnera. Przestaniemy wyszukiwać w tradycyjny sposób? Nie, ale na pewno to AI i nasze z nią rozmowy będą czymś na porządku dziennym. Co to oznacza dla właścicieli sklepów internetowych, którzy w swoich działaniach wykorzystują...
Dźwięk w cyberprzestrzeni: Audio marketing w świecie online
W dobie niezwykle szybkiego rozwoju rynku e-commerce i digitalizacji kanałów sprzedaży, kształtowanie wizerunku marki online staje się równie kluczowe, co tradycyjne strategie marketingowe. W tej cyfrowej erze, gdzie klienci są nieustannie bombardowani informacjami, warto zwrócić uwagę na potężne narzędzie - dźwięk.
Pierwszy sklep formatu „Nike Rise
20 lutego br. w Centrum Handlowym Bonarka otwarto pierwszy salon "Nike Rise" w Polsce. Dwupoziomowy sklep o powierzchni 1000 mkw. w swoim założeniu łączy bogaty świat sportu i jego różnorodnych dyscyplin z innowacyjnymi, cyfrowymi doświadczeniami i usługami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764