logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Razem w Lidlu – zaangażowana kampania employer brandingowa

  PR 11.02.2024, przeczytano 417 razy
ilustracjastrzałka

Właśnie ruszyła kampania wizerunkowa Lidl Polska, dotykająca ważnych społecznie spraw. Sieć porusza w niej tematy rodzicielstwa, wieku, wynagrodzeń, społecznej odpowiedzialności biznesu i sprawiedliwego procesu rekrutacji. Kampania, w której udział wzięli pracownicy i pracowniczki Lidl Polska poprzedzona została kampanią teaserową.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/razem-w-lidlu-%E2%80%93-zaangazowana-kampania-employer-brandingowa,403072,artykul.html

„Razem w Lidlu” to zaangażowana społecznie kampania employer brandingowa Lidl Polska, która wystartowała 1 lutego br. Wtedy odbyła się jej faza teaserowa, podczas której w całej Polsce pojawiły się reklamy outdoroowe oraz on-linowe z krótkimi, dającymi do myślenia pytaniami. Czy zdjęcie w CV jest w ważne?Czy Twoje dziecko też bierze udział w rekrutacji? – to przykłady treści, jakie znalazły się na teaserach kampanii.

8 lutego br. ruszyła część główna „Razem w Lidlu”. Firma odpowiada w niej na wcześniejsze pytania, jednocześnie informując, w jaki sposób Lidl Polska jako pracodawca odnosi się do rodzicielstwa, wieku, wynagrodzeń, sprawiedliwego procesu rekrutacji czy atmosfery w pracy. W materiałach pojawili się pracownicy i pracowniczki Lidl Polska: Darek, Leokadia, Łukasz, Maciej i Monika. Odpowiadają oni o tym, jak ważni dla firmy są ludzie, ich kompetencje oraz potencjał.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

– Kampania „Razem w Lidlu” jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ dotyka tematów, które traktujemy priorytetowo. Celem kampanii jest pokazanie, że tworzymy przyjazną i pełną szacunku kulturę organizacyjną, w której jest miejsce dla każdego, bez względu na wiek, płeć, wygląd czy poglądy. Do kampanii zaprosiliśmy naszych pracowników i pracowniczki, bo kto, jak nie oni, wiedzą najlepiej, jak pracuje się w Lidlu. Stawiamy na równe i sprawiedliwe traktowanie, a także wspieranie pracowników. Zależy nam, aby promować dobre praktyki i być liderem wśród pracodawców w  handlu. Mamy szeroki pakiet benefitów, jedne z najwyższych wynagrodzeń w branży i cieszymy się, że mamy wewnątrz firmy zgrane zespoły oraz pozytywne relacje – mówi Marta Florczak, członkini zarządu ds. personalnych w Lidl Polska.

Pięć filarów kampanii

Rodzicielstwo to jeden z pięciu tematów przewodnich „Razem w Lidlu”, ponieważ w Lidl Polska pracuje ponad 19 tys. osób między 30 a 50 rokiem życia i wielu z nich łączy pracę z opieką nad dziećmi. W 2023 roku urodziło się ponad 1000 dzieci pracowników sieci, którym Lidl przekazał Wyprawki dla Maluszka, zasilając karty Lidl kwotą 150 zł brutto. Z urlopu macierzyńskiego oraz tacierzyńskiego skorzystało w zeszłym roku blisko 1600 rodziców. Aby ułatwić im powrót do pracy, Lidl stworzył Program wsparcia rodzicielstwa. Sieć zaopatrza także dzieci pracowniczek i pracowników w szkolne wyprawki i wręcza im świąteczne paczki, których w  ubiegłym roku było ponad 19 tys.

Oprócz tego, Lidl oferuje szeroki pakiet benefitów pozapłacowych dla pracowników i  członków ich rodzin. Wśród nich są m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport i  MedicoverSport,  a także Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego można skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej, prawniczej oraz doradztwa finansowego.

Kolejnym motywem kampanii są Generacje – z badań wynika[1], że do 2025 roku pokolenie „Z” będzie stanowiło 27 proc. pracowników na świecie, dlatego tak ważna będzie międzypokoleniowa integracja w środowisku pracy. Lidl Polska dużą wagę przykłada do tworzenia przyjaznego miejsca pracy, w którym każdy, bez względu na wiek, czuje się mile widziany. Sieć podejmuje w tym zakresie różne inicjatywy, jak nagradzanie firm wspierających równość płac w konkursie Lidl Fair Pay czy prowadzenie rozmów o różnorodności w ramach projektu #KobiecaStronaLidla. Sieć jest też sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Wynagrodzenia to następny temat, poruszany w trakcie kampanii „Razem w Lidlu”. Lidl Polska od lat przyciąga kandydatów bardzo atrakcyjnymi warunkami, stawiając na równość wynagrodzeń. W tym roku sieć przeznacza aż 240 mln złotych na podwyżki i nowe miejsca pracy, oferując jedne z najwyższych zarobków w handlu. Od stycznia tego roku pracownicy sklepów zarabiają od 4  550 zł brutto do 5 550 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy, a po dwóch latach kolejne podwyżki.

W przypadku pensji załogi magazynów Lidl Polska, po podwyżkach wyniesie ona od 5 050 zł brutto do 5 650 zł brutto na początku zatrudnienia.  Z kolei menedżerowie sklepów mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 7 250 zł brutto do 7 600 zł brutto na start. Co więcej, w Lidl Polska wszystkim menedżerom sklepów przysługuje samochód służbowy.

Kampania porusza również temat procesu rekrutacji i wyglądu, podkreślając otwartość Lidl Polska w obszarze różnorodności i pokazując, że firma stawia na kompetencje i chęć do pracy.

Kampania „Razem w Lidlu” porusza również temat ważnej i potrzebnej społecznej odpowiedzialności biznesu. Lidl Polska skrupulatnie realizuje swoją strategię CSR na lata 2020-2025, podejmując działania na rzecz ochrony klimatu, ochrony zasobów naturalnych, poszanowania bioróżnorodności, uczciwego działania, promowania zdrowia oraz angażowania się w dialog swoich interesariuszy. Sieć prezentuje swoje zobowiązania w tym obszarze poprzez raport zrównoważonego rozwoju, a także tworzenie przyjaznej atmosfery pracy, co potwierdza m.in. otrzymana niedawno przez sieć nagroda „Top Employer 2024”. Najlepszym dowodem na to, że Lidl jest w tym skuteczny, jest staż pracowników – ponad 65 proc. z nich pracuje w firmie 3 lata lub dłużej.

Kampania „Razem w Lidlu” potrwa do końca lutego 2024 r. Akcja jest wspierana przez różne działania wizerunkowe, które zostały zaplanowane w formie reklam outdoor w miastach, promocji w internecie, social media, radio oraz prasie on-line.  W przygotowaniu kampanii Lidl Polska wspierała agencja Lucky You.

Źródło: Lidl Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Roland DG zaprezentuje nowe plotery na targach Fespa 2024
Firma Roland DG z przyjemnością powróci na targi FESPA Global Print Expo, które odbędą się w Amsterdamie w dniach  19-22 marca  2024 r., gdzie zaprezentuje zupełnie nową linię urządzeń wraz z najbardziej popularnymi i wszechstronnymi rozwiązaniami firmy.
Glenfiddich: opakowania inspirowane naturą i powrotem znaku Smoka
Z okazji tegorocznego Chińskiego Nowego Roku (zwanego też Księżycowym Nowym Rokiem) marka Glenfiddich stworzyła wyjątkową, prezentową edycję limitowaną. W jej skład wchodzi 21 letnia whisky typu single malt, Glenfiddich Gran Reserva Rum Cask 21YO, w nowym, świątecznym opakowaniu. Współpracując z artystą Raku Inoue, marka stworzyła design opakowania, które...
Vive XR Elite Business Edition - VR dla przedsiębiorstw
HTC VIVE, czołowy gracz w segmencie premium rzeczywistości wirtualnej (VR), ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii XR dla biznesu i konsumentów. Firma wprowadziła zestaw oprogramowania, który przyczynił się do stworzenia pierwszego działającego systemu VR w warunkach mikrograwitacji.
Agencja Ro dołącza do SAPR
Agencja Ro dołączyła do Stowarzyszenia Agencji Public Relations jako 39. agencja.
Kerris dla Mola: kampania „Będzie ups...”
Mola, marka należąca do Metsä Tissue, uruchomiła nową odsłonę platformy komunikacyjnej. Najnowsza kampania „Będzie UPS. Mola zrobi porządek!” wychodzi naprzeciw codziennym sytuacjom, podkreślając gotowość produktów Mola do przywracania porządku w każdej sytuacji. Za nową komunikację marketingową marki Mola odpowiada agencja KERRIS.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764