logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TUTORIAL: ręczne rzeźbienie szyldów drewnianych

   25.09.2013, przeczytano 6243 razy

Australijscy signmakerzy z firmy Danthonia Designs zaprezentowali krótki, ale treściwy tutorial poświęcony ręcznemu wykonaniu szyldów drewnianych. Dwuodcinkowy poradnik prezentuje technikę ręcznego wykonania liternictwa w formie reliefu wgłębnego przy użyciu dłuta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/reczne-rzezbienie-szyldow-drewnianych,19767,artykul.html

A oto drugi odcinek tutorialu kolegów z południowej półkuli:


Źródło: Signs.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Bardzo się cieszę, że pojawiły się tutaj te filmiki. Mają niezaprzeczalne walory edukacyjne - pokazują, że można inaczej i szyldziarstwo nie musi opierać się na drukowanej folii. Pokazują też, że w innych częściach świata (głównie Ameryka i Australia) reklama jest traktowana jak rzemiosło i pokazują jak się trzyma dłuto :)
Wprawdzie materiałem obrabianym nie jest drewno (Danthonia nie używa drewna), ale technika rzeźbienia taka sama.
W ogóle Danthonia Designs jest bardzo ciekawym przedsięwzięciem, które śledzę od kilku lat. Jakiś czas temu zaczęli łączyć swoje szyldy z wyświetlaczami LED'owymi i to już mi nie bardzo odpowiada, ale na szczęście robią to tylko tam, gdzie to jest naprawdę potrzebne. Tak czy siak, warto zapoznać się z ofertą i dorobkiem firmy.
Wielkie dzięki za ten artykuł.

avatar użytkownika
,

To my dziękujemy za ciekawy komentarz. Zastanawialiśmy się jak nazwać ten artykulik, bo faktycznie używają tam pianki HDU, ale uznaliśmy, że pojęcie "szyldów drewnianych" będzie najlepiej sygnalizowało temat. Tworzywo HDU jest stosowane przez kolegów z Danthonia Designs właśnie jako substytut drewna. Sam materiał ma nie tylko imitować drewno z wyglądu, ale ma przede wszystkim wiele parametrów fizycznych (w tym gęstość) zbliżonych do drewna. Oczywiście praca z nim jest łatwiejsza ze względu na jednorodną strukturę.  

avatar użytkownika
,

No to może podzieli się ktoś informacją gdzie taką piankę HDU można dostać w Polsce? Szukam rozsądnej alternatywy dla MDF dla zastosowań zewnętrznych i wydaje mi się, że to jest to czego czukam.

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764