logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Red Dot Award: Product Design 2019 dla system bezlusterkowego i aparatu Coolpix P1000

  PR 29.03.2019, przeczytano 301 razy

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że jej nowy system bezlusterkowy i aparat COOLPIX P1000 z celownikiem kolimatorowym DF-M1 otrzymały nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2019”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/red-dot-award%3A-product-design-2019-dla-system-bezlusterkowego-i-aparatu-coolpix-p1000,381869,artykul.html

Jury składające się ze specjalistów z dziedziny projektowania produktu oceniło ponad 5500 zgłoszeń, biorąc pod uwagę dziewięć kryteriów, takich jak innowacja, funkcjonalność czy trwałość.

Informacje o zwycięskich produktach:

System bezlusterkowy Z firmy Nikon

Nowy system bezlusterkowy został doceniony za innowacje w dziedzinie konstrukcji optycznej oraz technologii bezlusterkowej. System składa się z dwóch aparatów, Z 7 oraz Z 6, które są wyposażone w nowe mocowanie o większej średnicy, a także zgodnych obiektywów NIKKOR Z z doskonałej serii S. Adapter do mocowania FTZ umożliwia fotografowanie aparatami Z przy użyciu obiektywów NIKKOR z mocowaniem F.

Kompaktowy aparat cyfrowy z superzoomem – COOLPIX P1000 i celownik kolimatorowy DF-M1

Aparat COOLPIX P1000 został wyróżniony za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inżynierii optycznej. Ze względu na 125-krotny zoom optyczny (odpowiednik 24-3000 mm), największy wśród aparatów kompaktowych, aparat ten stanowi wyjątkową propozycję dla entuzjastów fotografii.

Wraz z aparatem P1000 tegoroczną nagrodę Product Design zdobył celownik kolimatorowy DF-M1. Celownik mocowany na stopce lampy błyskowej pomaga fotografom w korzystaniu z górnego zakresu ogniskowych zoomu w aparacie P1000 i dokładnym śledzeniu obiektów bez patrzenia w wizjer aparatu.

Od 8 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 zwycięskie produkty można oglądać na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen.

Źródło: NIKON Corporation

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ogłoszenie wyników konkursu Benq 2019 Designvue Competition
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie BenQ 2019 DesignVue Competition! Otrzymaliśmy ponad 300 zakwalifikowanych projektów, które zostały ocenione przez 8 sędziów z 4 krajów. Oto wyniki konkursu:
12. edycja festiwalu Art Moves startuje 6 września w Toruniu
Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves odbędzie się w Toruniu po raz dwunasty. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych...
Agnieszka Bacińska z Walk PR w jury Lisbon International Ad Festival
Już 20 września odbędzie się 4 edycja Lisbon International Advertising Festival. W tym roku jedyną reprezentantką Polski w jury została Agnieszka Bacińska, prezes Walk PR.
Hiszpańska marka Cosentino, oferująca innowacyjne powierzchnie Dekton, Silestone i Sensa, od samego początku swojej działalności aktywnie wspiera architektów w poszerzaniu fachowej, praktycznej wiedzy oraz kompetencji, promując przy okazji nowoczesne materiały i technologie.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy już zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane właśnie podczas wrześniowej imprezy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764