logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Red Dot Award: Product Design 2019 dla system bezlusterkowego i aparatu Coolpix P1000

  PR 29.03.2019, przeczytano 435 razy

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że jej nowy system bezlusterkowy i aparat COOLPIX P1000 z celownikiem kolimatorowym DF-M1 otrzymały nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2019”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/red-dot-award%3A-product-design-2019-dla-system-bezlusterkowego-i-aparatu-coolpix-p1000,381869,artykul.html

Jury składające się ze specjalistów z dziedziny projektowania produktu oceniło ponad 5500 zgłoszeń, biorąc pod uwagę dziewięć kryteriów, takich jak innowacja, funkcjonalność czy trwałość.

Informacje o zwycięskich produktach:

System bezlusterkowy Z firmy Nikon

Nowy system bezlusterkowy został doceniony za innowacje w dziedzinie konstrukcji optycznej oraz technologii bezlusterkowej. System składa się z dwóch aparatów, Z 7 oraz Z 6, które są wyposażone w nowe mocowanie o większej średnicy, a także zgodnych obiektywów NIKKOR Z z doskonałej serii S. Adapter do mocowania FTZ umożliwia fotografowanie aparatami Z przy użyciu obiektywów NIKKOR z mocowaniem F.

Kompaktowy aparat cyfrowy z superzoomem – COOLPIX P1000 i celownik kolimatorowy DF-M1

Aparat COOLPIX P1000 został wyróżniony za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inżynierii optycznej. Ze względu na 125-krotny zoom optyczny (odpowiednik 24-3000 mm), największy wśród aparatów kompaktowych, aparat ten stanowi wyjątkową propozycję dla entuzjastów fotografii.

Wraz z aparatem P1000 tegoroczną nagrodę Product Design zdobył celownik kolimatorowy DF-M1. Celownik mocowany na stopce lampy błyskowej pomaga fotografom w korzystaniu z górnego zakresu ogniskowych zoomu w aparacie P1000 i dokładnym śledzeniu obiektów bez patrzenia w wizjer aparatu.

Od 8 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 zwycięskie produkty można oglądać na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen.

Źródło: NIKON Corporation

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zwycięzcy Grand Press Photo 2020 w Galerii Signs.pl
Jacek Szydłowski („Dziennik Wschodni”) wygrał Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020. Zdjęcie Roku jego autorstwa przedstawia lekarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. Zwycięskie prace prezentujemy w Galerii...
Znamy laureatów III edycji Design by Śliwka Nałęczowska
Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874 prac.
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764