logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Redakcje sportowe RAS Polska gotowe na Euro 2024

  PR 02.06.2024, przeczytano 502 razy
ilustracja

Na rozpoczynające się 14 czerwca mistrzostwa Europy w piłce nożnej serwis Przegląd Sportowy Onet przygotował 6 formatów redakcyjnych. Pięć z nich będzie formatami wideo, a jeden będzie formatem tekstowym przygotowywanym z pomocą sztucznej inteligencji. Przegląd Sportowy przygotowuje na Euro 2024 specjalne 180-stronicowe wydanie Skarbu Kibica oraz album „Historia mistrzostw Europy”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/redakcje-sportowe-ras-polska-gotowe-na-euro-2024-,404449,artykul.html

Pierwszy z formatów - Misja Euro - codzienny program poświęcony wydarzeniom na turnieju zadebiutuje 14 czerwca. W studiu będą się pojawiać zaproszeni goście: reprezentanci Polski i eksperci piłkarscy. Prowadzący (w tym gronie m.in.: Radosław Majdan, Łukasz Olkowicz i Jarosław Koliński) będą też łączyć się z korespondentami Przeglądu Sportowego Onet na turnieju: Dariuszem Dobkiem i Maciejem Kaliszukiem.

Przy spotkaniach Polaków nadawane będzie „Studio meczowe”. Format będzie pojawiał się przed i po meczach polskiej kadry. Prowadzić studio meczowe będzie trio: Radosław Majdan, Łukasz Olkowicz i Jarosław Koliński.

Euro 2024 pojawiać się będzie także w programie Onet Rano – zapowiada Kamil Wolnicki, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet. - W trakcie turnieju dziennikarze sportowi RASP będą się pojawiać w porannym programie Onetu i krótko opowiadać o najważniejszych wydarzeniach z niemieckich boisk. Piłkarskie emocje zaczynamy już 2 czerwca, wraz z początkiem zgrupowania polskiej kadry. Bądźcie z nami od początku do końca turnieju! – dodaje.

Redakcja Przeglądu Sportowego Onet przygotowała też dwa programy, które będą publikowane m.in. na kanale YouTube (https://www.youtube.com/@PrzegladSportowy) Przeglądu Sportowego Onet oraz na Facebooku. Pierwszy z nich to „Korespondencja na żywo”, w ramach którego wysłannicy Przeglądu Sportowego Onet będą przygotowywać autorskie krótkie wideo w pionie opisujące wydarzenia na turnieju. Korespondencje będą krótkie i lekkie w formie, dopasowane do formuły tzw. shortsów. Drugim programem będzie „Komentarz na żywo”, format przetestowany podczas spotkań barażowych polskiej kadry. W „Komentarzu na żywo” dziennikarze Przeglądu Sportowego Onet na żywo skomentują 90 minut wydarzeń na boisku, podczas najważniejszych spotkań turnieju.

Ciekawostką będzie też przygotowany z pomocą sztucznej inteligencji format, w ramach którego dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet oraz AI próbują wytypować przebieg nadchodzącego spotkania.

– To format, który realizujemy już od dłuższego czasu. Cieszy się zainteresowaniem czytelników, dlatego wykorzystamy ten pomysł podczas trwającego Euro – dodaje Kamil Wolnicki.

W ramach bieżącej obsługi turnieju redakcja planuje publikować około 100 tekstów dziennie. W serwisie Przegląd Sportowy Onet pojawi się też ponad 50 tekstowych relacji na żywo ze wszystkich spotkań Euro 2024. 

Treści na temat piłkarskich mistrzostw Europy będą pojawiać się w serwisie Euro 2024. Serwis poza newsami będzie też agregował statystyki na temat turnieju, zawierał terminarz wszystkich spotkań oraz tabele wszystkich grup. Użytkownicy odwiedzający Przegląd Sportowy Onet będą mogli też za pomocą specjalnego typera rozegrać cały turniej i wskazać mistrza rozgrywek. Na stronie głównej Onetu zostanie dodany obszar, w którym znajdą się wiadomości z turnieju piłkarskiego. Przed startem imprezy znajdzie się tam też zegar odliczający dni i godziny do najbliższego meczu Polaków. 

„Przegląd Sportowy” emocje związane z piłkarskim EURO będzie kibicom dostarczał co kilka dni. Już 31 maja do punktów sprzedaży trafi album „Historia mistrzostw Europy”. Na 108 stronach szczegółowo opisano wszystkie dotychczasowe 16 turniejów.

– Polacy wystąpili dotychczas we wszystkich EURO od 2008 roku. I właśnie Biało-Czerwonym poświęciliśmy najwięcej miejsca. Będą wszystkie mecze z ustawieniami, a także historyczne faxymile z gazety, co z pewnością uatrakcyjnia szatę graficzną – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego

Nad albumem pracowali szef działu piłkarskiego Marcin Dobosz oraz dyrektor artystyczny Cezary Piotrowski. Cena albumu 24,90 zł. 

10 czerwca wraz z gazetą do kupienia będzie jeden z ulubionych gadżetów piłkarskiego kibica, czyli ścienny terminarz EURO 2024 z miejscem do wpisywania wyników. – Mamy mnóstwo zapytań o ten dodatek. Jesteśmy pewni, że terminarz, który będzie służył miesiąc, wyląduje na ścianach w wielu domach i miejscach pracy – dodaje Wołosik. 

14 czerwca, czyli w dniu startu imprezy razem z „Przeglądem Sportowym” i „Faktem” ukaże się niepowtarzalny Skarb Kibica EURO 2024. Ten przewodnik po turnieju w Niemczech będzie liczył 180 stron. – Znajdziecie tam wszystko, co jest istotne. Duża sekcja o reprezentacji Polski ze szczegółowymi opisami oraz statystykami wszystkich kadrowiczów powinna spełnić oczekiwania najwybredniejszych kibiców. Przedstawione zostaną wszystkie drużyny w bogatej wersji graficznej, z licznymi infografikami. Będą też opinie, wywiady, obiekty, na których do rywalizacji staną 24 ekipy. Turniej odbędzie się tym razem w jednym kraju. Do Niemiec, by dopingować drużynę Michała Probierza wybierze się olbrzymia grupa fanów z naszego kraju, więc kolejny, tradycyjny przewodnik od „Przeglądu Sportowego” powinien być w wyposażeniu każdego kibica – dodaje Wołosik. 

Od 14 czerwca zmieni się także szata graficzna gazety. Większość czołówkowych artykułów będzie pochodziło od korespondentów Przeglądu Sportowego ten turniej - Roberta Błońskiego i Macieja Szmigielskiego. 

„Fakt” na Euro 2024 przygotowuje sylwetki wszystkich reprezentantów Polski - opowiedzą o nich ludzie, którzy ich dobrze znają – np. pierwsi trenerzy. W gazecie pojawią się też rozmowy z fachowcami, którzy dobrze znają naszych rywali, np. piłkarze, którzy grali we Francji, Austrii i Holandii. 

Kolejną atrakcją przygotowaną dla wszystkich fanów sportu i kibiców, przed zbliżającym się turniejem piłkarskim będzie „Raport o polskich kibicach”. Redakcja Przeglądu Sportowego Onet, wraz ARC Rynek Opinie przygotowała jedyny w swoim rodzaju, obszerny raport na temat tego jak kibicują Polacy i jakie charakterystyczne cechy posiadają różne typy kibiców. Kim jest Stadionowy Pielgrzym, jak kibicują Biało-czerwoni – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się z raportu Przeglądu Sportowego Onet, który zostanie opublikowany 10.06. Całość raportu ubarwiona będzie satyrycznymi rysunkami przygotowanymi przez Andrzeja Milewskiego, znanego szerzej jako Andrzej Rysuje. 

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Paryż 2024
Platforma Max, na której dostępny będzie każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z ukochanymi postaciami znanymi z Looney...
Lato RMF na koncertach i festiwalach
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764