logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Reklama 3D na ekranach DOOH i kampania kontekstowa

  PR 28.06.2023, przeczytano 558 razy
ilustracja

Reklama piwa bezalkoholowego zyskała nowy wymiar dzięki trójwymiarowej animacji wyświetlanej w samym centrum Warszawy. Kompania Piwowarska postawiła na anamorficzną animację 3D na ekranach LED. Taka kreacja tworzy wrażenie, że butelka bezalkoholowego piwa wychyla się poza krawędzie telebimu, przyciągając uwagę konsumentów. Spektakularnej animacji towarzyszy kontekstowa kampania zasięgowa, która przyciąga uwagę dynamicznymi hasłami, kontekstowo dopasowanymi do lokalizacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/reklama-3d-na-ekranach-dooh-i-kampania-kontekstowa,400575,artykul.html

Kompania Piwowarska – właściciel takich marek jak LECH czy Tyskie – chciała pokazać swoim pełnoletnim konsumentom, jak wiele jest okazji, do których pasują piwa bezalkoholowe. W kampanii pod hasłem „0.0 Przeciwwskazań” wykorzystano ekrany Digital Out of Home, aby zwrócić uwagę konsumentów na liczne okazje, do których pasuje piwo bezalkoholowe.

Spoty zostały kontekstowo dopasowane do lokalizacji ekranów, naturalnie nawiązując do sytuacji odbiorców w pobliżu nośnika. Na przykład, na ekranach w pobliżu biurowców i dróg wylotowych, przekaz skupiał się na podróży z pracy do domu. Natomiast na ekranach przy centrach handlowych, reklama stawiała pytanie „Po udanych zakupach?”. Odpowiedź mogła być tylko jedna – „0.0 Przeciwwskazań”.

ilustracjastrzałka

– Kampania „0.0 Przeciwwskazań” to innowacyjne podejście do segmentu piw bezalkoholowych. Chcieliśmy przede wszystkim przełamać bariery związane z konsumpcją tam, gdzie konsumenci mogą mieć wątpliwości czy picie piw bezalkoholowych jest w ok – wyjaśnia Anna Bielecka-Bochenko, Integrated Communication Manager w Kompanii Piwowarskiej. – Ponieważ kampania oparta była o niestandardową strategię, naturalnym krokiem było poszukiwanie także niestandardowych rozwiązań kreatywnych, takich jak spot 3D w samym centrum Warszawy.

Bezalkoholowe Tyskie na billboardzie 3D

Anamorficzne animacje 3D DOOH to nowoczesna forma reklamy, która wyróżnia się nie tylko wysoką jakością wizualną, ale także dużą zdolnością angażowania widza. Wykorzystując ten efekt, reklama staje się prawdziwym widowiskiem dla przechodniów w okolicy ekranu. Butelka bezalkoholowego piwa lewitując między ekranami, niemal wychyla się z nośnika – wprost w kierunku widza. Sprawia wrażenie, że wysuwa się poza jego krawędzie.

– W kampanii promujemy wiele różnych okazji dopasowanych kontekstowo do miejsca i sytuacji, w których są konsumenci, stąd naturalnym wyborem było wykorzystanie spotu 3D przy jednym z najbardziej trafficowych miejsc do komunikacji skupionej na przemieszczaniu się pod hasłem: „Czy się stoi, czy się jedzie? 0.0 przeciwwskazań” – mówi Anna Bielecka-Bochenko. – W portfolio KP to marka Tyskie 0.0 stawia na okazję dla kierowców, dlatego to właśnie ona jest idealnie dopasowana do miejsca, kontekstu i wybranego hasła. Za pomysł kreatywny, jak najlepiej wykorzystać efekt 3D na tym konkretnym nośniku odpowiadała agencja PZL i trochę nieskromnie dodam, że to jeden z tych, które najkorzystniej i najefektowniej wykorzystały ten nośnik.

– Digital Out of Home to medium, które pozwala zbudować zasięg kampanii, ale także wyróżnić markę. W Screen Network wykorzystujemy technologię, aby pomagać naszym klientom, lepiej docierać do konsumentów – opowiada Damian Rezner,  Dyrektor Operacyjny Screen Network. – Anamorficzne animacje 3D na ekranach LED cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Narożny ekran przy hotelu Marriott w Warszawie to jedyny w Polsce nośnik, który pozwala na osiągnięcie takiego efektu.

Za realizację kampanii odpowiada Polsat Media i Screen Network. Za kreację odpowiada agencja PZL, za obsługę mediową – Zenith Media. Trójwymiarową animację przygotowało studio Televisor.

Źródło: Screen Network S.A.

www.screennetwork.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dane z raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej woj. podlaskiego z 2021 r. wskazują, że obecnie jest to jedno z najstarszych województw Polski. Od wielu lat niezmiennie rośnie tam liczba osób w wieku 65 plus. Niestety, prawdopodobnie rośnie też skala przemocy wobec starszych osób. Trudności z oszacowaniem skali związane są z tym, że rzadko jest zgłaszana.
3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu
Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów...
Itel przedstawia nowe logo
itel, marka z segmentu „inteligentnego życia”, specjalizująca się w oferowaniu przystępnych cenowo i wysokiej jakości konsumenckich produktów elektronicznych, informuje o transformacyjnej inicjatywie odświeżenia marki, która obejmuje nowe logo i wizerunek. Decyzja ta sygnalizuje przełomowy moment w historii firmy, łącząc nowoczesną estetykę z jej...
Monika Brzózka mówczynią TEDxWarsawWomen 2023
Monika Brzózka, Chief Financial & Operating Officer VMLY&R Poland, będzie prelegentką konferencji TEDxWarsawWomen 2023. 
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołączyła platforma AtomStore.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764