logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Reklama na plandekach samochodowych

   14.04.2006, przeczytano 16546 razy

Reklama na plandekach samochodowych: czy stosować szablony? Jakie są najlepsze farby, technika malowania?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/reklama-na-plandekach-samochodowych,3822,artykul.html

ODPOWIEDŹ
No cóż, trochę niepewnie czuję się w temacie plandek malowanych. Szablony - tak, z folii szablonowej. Ja wykonuję napisy z folii plandekowej, która się wulkanizuje z podłożem. Pod żadnym pozorem nie wolno jej mylić z folią bannerową. To dwa różne gatunki folii. Wydruki pełnokolorowe wykonuję na folii plandekowej pod druk solventowy produkcji Avery lub drukuję na białej plandece. O farbach nie mam pojęcia. Technika malowania o jakiej wiem to wałek.Powodzenia.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Ja dla odmiany od paru lat stosuję szablony. Farba jaką stosuję to farba matowa (sprawdza sie to zwłaszcza przy pokrywaniu dużych powieszchni gdzie w grzewane pasy pod plandeką itp powodują niepożądane "błyski") jednak kiedyś zdażało "mnie sie" malować połyskiem. Technika to wałek. Farba matowa do nadruku na PCV , palandekach itp. Szablony ściągam po całkowitym wyschnięciu farby. Więcej "zabawy" niż przy folii plandekowej (wycięcie szablonu, skubanie, klejenie, malowanie i ściąganie szablonu) ale pewnie trochę taniej choć pewności nie mam bo nie zanam cen folii plandekowej. Tyle od siebie.

avatar użytkownika
,

nie nalezy zapominac ze optymalna metoda malowania plandek byla by metoda natryskowa pod wzgledem pokrycia i wydajnosci.... (przynajmniej tak mi sie wydaje)   

avatar użytkownika
,

a w Irlandii farba sitodrukowa sericol. nie pamietam dokladnej nazwy?folia szblonowa i walek.
widzialem tydzien temu plandeke ktora malowali 4 lata temu, wygldala spoko, troche starte nie ktore litery.
pozdrawiam
greg

avatar użytkownika
,

Ja używam farb Sico. Sprawdzają się. Używam szablonów z folii szablonowej. Przy dużych elementach taśmy malarskiej, zwykłej i do krzywizn. Metoda, to wałek. Farby szybko schną więc praca idzie błyskawicznie.

avatar użytkownika
,

Farby SICO seria EC + szablon + wałek i oczywiście dokładnie odtłuszczona powierzchnia zapewniają sukces w pracy. Do wycinania szablonów oprócz folii szablonowej, która lepiej sprawdza się przy szczegółach, można używać - ze względu na niższą cenę - folii transportowej.

avatar użytkownika
,

Co to jest ta "folia plandekowa nie mylić z banerową"? Nie spotkałem się dotąd z takim rozgraniczeniem. Czy ktoś może mi wskazać źródło...

avatar użytkownika
,

Więc tak.Go plandek używałem farb sitodrukowych
High gloss vinyl firmy Argon dostępne w firmie Romanic lub Andan do tego rozpuszczalnik i opóźniacz.Jako szablonu używałem papieru szblonowego lub folii z firm Warsob,Rollfix.technika malowania to tradycyjny wałek i jeżeli miały być jakieś cienie to aerograf.Przed każdym malowniem należy wykonać próbę na danym podłożu.
pozdrawiam

avatar użytkownika
,

rzeczywiście jeszcze farby SICO seria EC
i Sericol seria PY (polyglass)

avatar użytkownika
,

o jle pamiętam to firmy z okolicy warszawy ...Raszyn Tarczyn kupują farbę lub kupywały w firmie trila color poszukaj w google ,jedno jest pewne plandekę trzeba dobrze odtłuścić ja osobiście urzywałem denaturatu z bardzo dobrym efektem i nigdy niebylo reklamacji a folia to oracal 451

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764