logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rekordowe wyniki serwisów internetowych PMPG Polskie Media S.A.

  PR 04.02.2020, przeczytano 327 razy

Styczeń okazał się kolejnym miesiącem dynamicznego wzrostu liczby użytkowników i odsłon serwisów należących do Grupy Kapitałowej PMPG Polskie Media S.A. Należą do niej wprost.pl, dorzeczy.pl i superhistoria.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rekordowe-wyniki-serwisow-internetowych-pmpg-polskie-media-s.a.,385562,artykul.html

Według danych Google Analytics serwis wprost.pl miał w styczniu 9,3 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 54 mln odsłon. Oznacza to wzrosty odpowiednio o 132% i 76% w stosunku do stycznia ubiegłego roku. Grudniowe dane opublikowane przez Gemius potwierdzają doskonałą kondycję wprost.pl, który odnotował 3,9 mln użytkowników i 30,4 mln odsłon. Liczby te oznaczają, że serwis wprost jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich serwisów tygodników opinii z zasięgiem ponad 14%. Drugi w kolejności serwis ma zasięg 8,7%.

Równie dynamicznie rozwija się serwis dorzeczy.pl: wg. Google Analytics w styczniu osiągnął on liczbę 4,6 mln użytkowników i ponad 32 mln odsłon, tj. wzrósł odpowiednio o 100% i 104% w stosunku do ubiegłego roku.  Dane Gemius plasują go na czwartej pozycji wśród serwisów tygodników opinii z zasięgiem 7,15%.

- Bardzo nas cieszy tak dynamiczny wzrost liczby użytkowników naszych serwisów. To dowód, że obrana strategia, czynione inwestycje i wysiłek całego naszego zespołu przynoszą rezultaty. – mówi Robert Pstrokoński Dyrektor Wydawniczy i Członek Zarządu PMPG Polskie Media S.A., któremu podlegają również serwisy internetowe. - Rośniemy, stale ulepszając nasze istniejące serwisy oraz rozwijając je pod kątem szerszej oferty tematycznej. Chcemy, aby użytkownicy mogli czytać więcej dopasowanych do ich potrzeb materiałów.  Jesteśmy szczególnie zadowoleni z rezultatów serwisu zdrowie.wprost.pl., który notuje systematyczne i znaczące  wzrosty oglądalności i goni liderów.  Dwa lata temu mieliśmy ok. 20 tys. użytkowników „zdrowia”, rok temu nieco ponad 170 tys., a dane GA ze stycznia tego roku pokazują liczbę ponad 4 mln użytkowników i prawie 14 mln odsłon!.

Źródło: PMPG Polskie Media S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Startuje 5. sezon Arte Opera w Arte.tv
W czwartek 6 października premierą „Lakmé” Léo Delibesa w reżyserii Laurenta Pelly'ego, transmitowaną na żywo z Opéra Comique w Paryżu, rozpocznie się piąty sezon ARTE Opera, w ramach którego zostaną pokazane najnowsze i najwybitniejsze produkcje operowe i baletowe z najlepszych teatrów z 13 europejskich krajów. W tym roku...
Nowy sezon prac Grup Roboczych IAB Polska uważamy za otwarty! W ubiegłym tygodniu część grup wybrała swoich przedstawicieli i przedstawicielki. Oto oni:
Wirtualna Polska kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Podczas trwających mistrzostw świata w siatkówce kobiet, WP SportoweFakty na bieżąco przygotowują dla kibiców relacje i najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia. Specjalny vlog prezentuje jakie nastroje panują w szatni polskiej drużyny.
Antyweb.pl, jeden z najważniejszych serwisów w Polsce piszących o tym co dzieje się w polskim i światowym internecie, dołącza do Grupy Polsat Plus. Będzie stanowił istotne wzmocnienie Grupy w obszarze nowych technologii.
WP Pilot wciąż rozwija ofertę. We wrześniu pojawiły się w niej cztery nowe kanały, które zapewnią widzom jeszcze więcej rozrywki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764