logo
WIADOMOŚCI

Remadays: Premiera maszyny Duplo do lakierowania UV 3D

redakcja  PR 11.01.2018, przeczytano 984 razy
ilustracja

Po raz kolejny firma Duplo Polska będzie prezentować swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Ich tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 7-9 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/remadays:-premiera-maszyny-duplo-do-lakierowania-uv-3d,35083,artykul.html

Na 60-metrowym stoisku (numer T25 w hali F) Duplo Polska zaprezentuje szereg rozwiązań, które nie tylko usprawniają procesy introligatorskie, ale także pozwalają dzięki temu wyprzedzić konkurencję. Również takie, które umożliwiają w prosty, a przy tym efektowny sposób tworzyć aplikacje wyróżniające produkt poligraficzny. Do takich należy system Duplo DuSense DDC-810 – nowe rozwiązanie w ofercie tego japońskiego producenta - do lakierowania UV 3D, które już cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska poligraficznego w naszym kraju, a za granicą – jak podaje producent – bardzo pozytywnie oceniane jest przez coraz liczniejsze grono jego użytkowników. Poza tym Duplo Polska prezentować będzie „na żywo” wiele innych maszyn do wykańczania (m.in. bigowania i falcowania), a także wielozadaniowe urządzenia z serii Docucutter.

Duplo DuSense DDC–810 i lakierowanie wybiórcze UV 3D staje się proste

Prostota działania urządzenia Duplo DuSense DDC-810 wraz ze spektakularnymi efektami, jakie ono oferuje w zakresie lakierowania UV w trybie 3D, a także wysoka precyzja i wydajność  - to największe zalety tego urządzenia. Jest to najnowsze rozwiązanie Duplo cieszące się ogromnym zainteresowaniem nie tylko zakładów poligraficznych, ale również agencji reklamowych – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Również w Polsce (śladem wielu użytkowników w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Izraelu i Niemczech, jakie ma już to urządzenie) wzbudza ono ogromne zainteresowanie. Stąd premierowa prezentacja jego możliwości na targach RemaDays  Warsaw 2018, która będzie doskonałą okazją, by przyjrzeć się mu bliżej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – jesteśmy do dyspozycji Państwa przez wszystkie dni targowe. Nasi goście będą mogli zobaczyć produkty wyróżniające się spośród innych dostępnych na rynku, które będziemy „wytwarzać” na naszym stoisku przy użyciu m.in. systemu DuSense DDC – 810”.

ilustracjastrzałka
ilustracjastrzałka
ilustracjastrzałka

Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości – 600 dpi. Co więcej - na jednym arkuszu można uzyskać różne grubości powłoki lakieru (która jest płynnie regulowana i mieści się w zakresie od 20 do 80 mikrometrów), a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Technologia ta pozwala na łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, jak również daje możliwość uzyskania płynnie prowadzonych i delikatnych krzywych, odpowiadających rozmiarowi 6-punktowego fontu.

Urządzenie pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się w tym urządzeniu uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały.

Widzimy, że klienci poszukują tego typu rozwiązań – kontynuuje Gabriela Swat. – Obecnie produkt musi wyróżniać się na rynku – tego oczekują zleceniodawcy z branż poligraficznej i reklamowej. Oferowane przez nas urządzenie jest odpowiedzią na te oczekiwania i pozwala wdrożyć je w prosty, a jednocześnie profesjonalny sposób.”

Wiele zadań w jednym urządzeniu

Dla wszystkich, którzy z racji wielkości swoich firm – braku miejsca, poszukiwania urządzeń kompaktowych – potrzebują urządzeń wielozadaniowych, firma Duplo Polska również ma ciekawą propozycję, którą zademonstruje podczas targów RemaDays Warsaw. W pracy „na żywo” prezentować będzie swoje sztandarowe produkty  - urządzenia wielozadaniowe Docucutter 616Pro i 646iPro. Pierwsze z nich to kompaktowa, wielozadaniowa maszyna, umożliwiająca realizację trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji - w jednym przebiegu. Z kolei model Docucutter 646iPro jest dedykowany krótkim seriom i zróżnicowanym zleceniom, stanowiąc odpowiedź na rosnące potrzeby rynku druku cyfrowego.

Oba rozwiązania już od długiego czasu cieszą się dużą popularnością na całym świecie, także w Polsce – podkreśla Gabriela Swat. - Jedna z ich głównych zalet – kompaktowość – doceniana jest przez wielu drukarzy, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilka urządzeń, które spełniałyby te same funkcje, co nasze Docuccuttery. Jednocześnie mogą one znacząco wpływać na redukcję czasu przy produkcji zleceń - dzięki jednemu urządzeniu, które wykonuje wiele zdań użytkownik osiąga znaczące przyspieszenia w tym zakresie”.

Na finiszu – z Duplo prościej

W pracy „na żywo” goście odwiedzający stoisko Duplo Polska będą mogli zobaczyć także wiele innych urządzeń do finishingu m.in. bigówko-falcerkę Touchline CF-375 - zintegrowany system bigujący (bez pękania toneru) i falcujący, który łączy obie operacje w jednym procesie; oklejarkę: Rigo Lamibind 2000 EVA - z opcją do oprawy twardej; bigówkę DC-446 oraz falcerkę DF-1200, przeznaczoną do obsługi wydruków cyfrowych.  Będzie można również zobaczyć i przetestować jeden z najnowszych w ofercie Duplo systemów broszurujących.

Jesteśmy przekonani, że nasza tegoroczna, bogata prezentacja może stać się inspiracją dla wielu firm. Dlatego serdecznie zapraszamy do spotkania z nami. Targi RemaDays Warsaw 2018 będą okazją do rozmowy na temat urządzeń oraz aplikacji, jakie można wykonywać z ich udziałem, a także perspektywy biznesowej, jaką mogą one otworzyć przed użytkownikami” – podsumowuje Gabriela Swat.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Ricoh dołączyło do International Printers Network (IPN)
Ricoh dołączyło do międzynarodowego stowarzyszenia International Printers Network. Organizacja skupia firmy i ekspertów związanych z drukiem, projektowaniem graficznym oraz komunikacją wizualną. IPN powstała 25 lat temu, a jej głównym celem jest szerokie dzielenie się wiedzą, pomysłami i doświadczeniami.
Krakowska spółka poligraficzna MM Druk Serwis otrzymała zastrzeżenie patentowe na kartonowe opakowanie służące do ekspozycji i przenoszenia puszek. Jest ono rezultatem aktywności realizowanej przez Małopolski Klaster Poligraficzny, w ramach projektu Projektowanie i produkcja opakowań.
Ricoh rozszerza serię systemów Pro C7200
System Pro C7200sl to najnowszy dodatek do wprowadzonej w tym roku na rynek serii Pro7200. Ten model stworzono z myślą o potrzebach centralnych punktów druku w firmach (CRD). System oferuje wysoką jakość wydruków, realizowanych z prędkością do 85 stron na minutę.
Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2 w firmie Vilpol
„Inwestycją roku 2018” nazwano w firmie Vilpol najnowszy nabytek tego działającego od ponad ćwierćwiecza podwarszawskiego zakładu poligraficznego – 8-kolorową maszynę offsetową z systemem odwracania arkusza Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2, dostarczoną przez Koenig & Bauer. To pierwsza tego typu konfiguracja z serii Rapida w Polsce – zastosowana w...
Epson na konferencji Summit EOIF Gigacon w Warszawie
Konferencja SUMMIT EOIF GIGACON to dwudniowe wydarzenie dotyczące elektronicznego obiegu informacji w firmie, które odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym w dniach 25 i 26 lipca 2018 roku.
 
poniedziałek 23.07.2018, 163 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone