logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed

  PR 19.06.2024, przeczytano 856 razy
ilustracja
Philipp Zimmermann (CEO, z lewej), Markus Dörr (CFO, na środku) oraz Thomas Potzkai (CTO, z prawej) tworzą nowy zespół zarządzający w Koenig & Bauer Digital & Webfed fot. Tilman Rudolf

Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/reorganizacja-zarzadzania-w-koenig-and-bauer-digital-and-webfed,404703,artykul.html

Ze skutkiem od 1 czerwca 2024 r. firma Koenig & Bauer Digital & Webfed AG & Co. KG ogłosiła zmiany na szczeblach zarządzających. Philipp Zimmermann zastąpi Christopha Müllera na stanowisku CEO Digital & Webfed i będzie odpowiedzialny za ogólne zarządzanie segmentem, sprzedaż i zarządzanie produktami. U jego boku Markus Dörr przejmie odpowiedzialność za obszary handlowe jako CFO. Markus Dörr był wcześniej odpowiedzialny za finanse spółki zależnej Koenig & Bauer Industrial. Jako CTO, Thomas Potzkai będzie nadal odpowiedzialny za technologię i usługi.

Krok ten pozwala koncernowi konsekwentnie dostosowywać swoją strukturę zarządzania do wymogów rynkowych i wzmocnić niezależność segmentów.

Aby zaradzić utrzymującej się sytuacji przynoszącej straty w segmencie Digital & Webfed firma Koenig & Bauer w ramach programu "Spotlight" ogłosiła na początku maja 2024 r. program reorganizacji "D&W 2.0". Program koncentruje się na działaniach organizacyjnych, strukturalnych i operacyjnych mających na celu zabezpieczenie możliwości generowania zysków na rozwijających się rynkach opakowań giętkich, druku cyfrowego i tektury falistej. Programem "D&W 2.0" kieruje dr Andreas Pleßke, Prezes Zarządu firmy Koenig & Bauer.

Dzięki temu programowi koncern odzwierciedla również rozwój obecnego portfolio produktów segmentu Digital & Webfed na poziomie zarządzania. W ostatnich latach obok kompleksowej działalności usługowej – także dla zainstalowanej bazy maszyn do druku gazet - nacisk został przeniesiony na maszyny do druku inkjetowego, fleksograficzne CI i do zadruku tektury falistej.

Ujednolicenie i dalszy rozwój struktur zarządzania wyznaczą kurs na przyszłą rentowność, umożliwiając firmie Koenig & Bauer Digital & Webfed autonomiczne działanie na rynkach i bardziej elastyczne reagowanie na konkretne wydarzenia. Krok ten toruje również drogę do transformacji pokoleniowej.

Pełniąc funkcję odpowiedzialnego Członka Zarządu Koenig & Bauer AG, Christoph Müller będzie w coraz większym stopniu koncentrować się na budowanej przez dziesięciolecia sieci tak, aby dalej rozwijać technologie i partnerstwa w obszarze druku cyfrowego.

Źródło: Koenig & Bauer AG

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Renata Dobrucka prelegentem Packaging Innovations
W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań,...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764