logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Replika historycznego neonu i zimowe promocje Wedla

  PR 23.01.2020, przeczytano 538 razy
ilustracjastrzałka

Każdy doskonale wie, że filiżanka gorącej czekolady świetnie uzupełnia zimową aurę. Wedel chcąc uprzyjemniać czas konsumentom, idzie o krok dalej – firma przygotowała na czas ferii liczne atrakcje, nie zapominając o amatorach zimowych sportów, biegaczach, osobach odpoczywających w stolicy oraz w innych miastach. To przykład na to, firmy podążając za oczekiwaniami konsumentów, coraz częściej wychodzą poza standardowy obszar swojej działalności biznesowej, zachęcając do uczestnictwa w organizowanych przez siebie akcjach specjalnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/replika-historycznego-neonu-i-zimowe-promocje-wedla,385429,artykul.html

Sztuka i sport w stolicy

Już po raz siódmy E.Wedel jest partnerem Zimowego Narodowego, w ramach którego na płycie stadionu PGE Narodowy, całe rodziny mogą korzystać z licznych atrakcji tj. lodowiska, 12-metrowa Górka Lodowa E.Wedel i 2 tory do curlingu. W Czekoladowej Strefie nie zabraknie oczywiście oryginalnej wedlowskiej czekolady do picia i innych słodkości.

Nie opuszczając Pragi-Południe, w poszukiwaniu atrakcji związanych z Wedlem, należy zajrzeć na ul. Zamoyskiego – to tu, od lat 30 XX w., mieści się legendarna fabryka, roztaczająca wokół magiczny zapach czekolady. Od początku grudnia, jedną z jej ścian zdobi mural urozmaicający lokalny krajobraz. Autorką grafiki jest ilustratorka, Martyna Wójcik-Śmierska, która zaprojektowała także jedno z opakowań kultowych pianek Ptasie Mleczko. Podziwianie muralu z pewnością uprzyjemni gorąca czekolada z mieszczącej się tuż obok Pijalni Czekolady E.Wedel „Rogatka”.

ilustracjastrzałka

Współpraca z artystami jest tradycją firmy – dla Wedla projektowali wcześniej m.in. Zofia Stryjeńska czy Karol Śliwka. Miłośnicy ponadczasowego wzornictwa i designu powinni odwiedzić więc Gabinet Opakowań Firm Warszawskich w Muzeum Warszawy (ul. Rynek Starego Miasta 28–42), gdzie zgromadzono bogatą kolekcję pięknych pudełek, puszek i puzderek, skrywających niegdyś wedlowskie przysmaki.

Oczom fascynatów reklam świetlnych, którzy w ramach spaceru śladami Wedla dotrą na ul. Puławską 28 (dokładnie na zbieg ulic Puławskiej i Madalińskiego) i zerkną na szczyt modernistycznej kamienicy, ukaże się replika historycznego neonu „E.Wedel/Czekolada”. Niedawne rozświetlenie neonu jest efektem wysiłków wspólnoty Domu Wedla (obecnego właściciela budynku) i kultowej czekoladowej marki – Wedel został sponsorem inicjatywy, będzie również finansował prąd potrzebny na świecenie neonu. Wykonania repliki podjęło się warszawskie Muzeum Neonów. Muzeum i Wedel współpracują nie po raz pierwszy – w 2018 roku na nowo zaświecił neon chłopca na zebrze na kamienicy przy ul. Szpitalnej.

ilustracjastrzałka

Z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku i wedlowskiej czekolady, po raz piętnasty organizowany jest najsłodszy bieg w Polsce – Bieg Wedla. Wydarzenie odbędzie się 8 lutego 2020 r. (sobota) w Parku Skaryszewskim. Dla uczestników przygotowano atrakcje niezależnie od wieku czy sportowego doświadczenia.

- Wedel od początku istnienia jest silnie związany z Warszawą. Pierwsza cukiernia została założona przez Karola Wedla w 1851 r. przy ul. Miodowej, następnie jego syn, Emil przeniósł zakład na ul. Szpitalną. Do dziś mieści się tam najstarsza Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Pamiętając o historii, od wielu lat konsekwentnie działamy z naszymi partnerami na rzecz lokalnej społeczności, kultury czy przyrody – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej w firmie Wedel.

Gorąca czekolada na stoku i w Pijalni

Atrakcje oferowane przez Wedla wykraczają daleko poza granice Warszawy. A wszystko za sprawą akcji „Zima z Wedlem” na stokach i lodowiskach, która potrwa prawie do końca lutego. Przez cały rok można natomiast rozkoszować się gorącą czekoladą i ręcznie przygotowywanymi słodkościami w 30 lokalizacjach sieci Pijalni Czekolady E.Wedel na terenie całego kraju.

Z Wedlem w przestworzach

Uwadze osób, które jako środek transportu w czasie ferii (i nie tylko) wybiorą samolot, na pewno nie umkną stoiska z wedlowskimi słodyczami zlokalizowane w lotniskowych sklepach. Co ciekawe, Wedel dostosowuje ekspozycje produktowe pod względem miast, w których znajduje się dany port lotniczy. Turystów w Warszawie przyciągają wedlowskie przysmaki umieszczone na makiecie w kształcie wedlowskiej fabryki, w Gdańsku – z motywem morskich fal, ekspozycje we Wrocławiu zdobi natomiast kultowy krasnal, charakterystyczny dla tego regionu.

Źródło: Wedel

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mogik or magic? Motion Design Conference 2020
Gwiazdy motion designu tworzące czołówki do seriali Netfliksa czy HBO. Najważniejsi twórcy minionego roku z całego świata. Firmy produkujące oprogramowanie 3d oraz sprzęt dla motion designerów. To wszystko w ciągu dwóch dni konferencji i kreatywnych spotkań Auli Artis w Poznaniu.
Stratasys J8 – zaawansowane drukarki 3D
Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie jak produkt końcowy. Dają niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzję druku z warstwą o wysokości zaledwie 14 mikrometrów.
Saloniki Kolportera są jednym z partnerów akcji „2 miliony Grześków do wygrania”. Klienci mogą korzystać z tej promocji aż do 30 kwietnia br.
Rusza nabór na 12. Bella Skyway Festival
To już pewne – 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku. Ponownie toruński zespół staromiejski rozbłyśnie magicznym blaskiem, a wszystko pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Właśnie rozpoczyna się nabór, w ramach którego artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i interaktywne świetlne działania. Warto się...
Odpowiedzialny Marketing – efekty samoregulacji w obszarze reklamy żywności skierowanej do dzieci
Rada Reklamy od wielu lat stoi na straży najwyższych standardów komunikacji marketingowej.  Pomaga chronić konsumentów przed nieetycznymi i nieuczciwymi przekazami reklamowymi poprzez upowszechnianie Kodeksu Etyki Reklamy oraz nadzór nad przestrzeganiem jego zapisów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764