logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Replika historycznego neonu i zimowe promocje Wedla

  PR 23.01.2020, przeczytano 1449 razy
ilustracjastrzałka

Każdy doskonale wie, że filiżanka gorącej czekolady świetnie uzupełnia zimową aurę. Wedel chcąc uprzyjemniać czas konsumentom, idzie o krok dalej – firma przygotowała na czas ferii liczne atrakcje, nie zapominając o amatorach zimowych sportów, biegaczach, osobach odpoczywających w stolicy oraz w innych miastach. To przykład na to, firmy podążając za oczekiwaniami konsumentów, coraz częściej wychodzą poza standardowy obszar swojej działalności biznesowej, zachęcając do uczestnictwa w organizowanych przez siebie akcjach specjalnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/replika-historycznego-neonu-i-zimowe-promocje-wedla,385429,artykul.html

Sztuka i sport w stolicy

Już po raz siódmy E.Wedel jest partnerem Zimowego Narodowego, w ramach którego na płycie stadionu PGE Narodowy, całe rodziny mogą korzystać z licznych atrakcji tj. lodowiska, 12-metrowa Górka Lodowa E.Wedel i 2 tory do curlingu. W Czekoladowej Strefie nie zabraknie oczywiście oryginalnej wedlowskiej czekolady do picia i innych słodkości.

Nie opuszczając Pragi-Południe, w poszukiwaniu atrakcji związanych z Wedlem, należy zajrzeć na ul. Zamoyskiego – to tu, od lat 30 XX w., mieści się legendarna fabryka, roztaczająca wokół magiczny zapach czekolady. Od początku grudnia, jedną z jej ścian zdobi mural urozmaicający lokalny krajobraz. Autorką grafiki jest ilustratorka, Martyna Wójcik-Śmierska, która zaprojektowała także jedno z opakowań kultowych pianek Ptasie Mleczko. Podziwianie muralu z pewnością uprzyjemni gorąca czekolada z mieszczącej się tuż obok Pijalni Czekolady E.Wedel „Rogatka”.

ilustracjastrzałka

Współpraca z artystami jest tradycją firmy – dla Wedla projektowali wcześniej m.in. Zofia Stryjeńska czy Karol Śliwka. Miłośnicy ponadczasowego wzornictwa i designu powinni odwiedzić więc Gabinet Opakowań Firm Warszawskich w Muzeum Warszawy (ul. Rynek Starego Miasta 28–42), gdzie zgromadzono bogatą kolekcję pięknych pudełek, puszek i puzderek, skrywających niegdyś wedlowskie przysmaki.

Oczom fascynatów reklam świetlnych, którzy w ramach spaceru śladami Wedla dotrą na ul. Puławską 28 (dokładnie na zbieg ulic Puławskiej i Madalińskiego) i zerkną na szczyt modernistycznej kamienicy, ukaże się replika historycznego neonu „E.Wedel/Czekolada”. Niedawne rozświetlenie neonu jest efektem wysiłków wspólnoty Domu Wedla (obecnego właściciela budynku) i kultowej czekoladowej marki – Wedel został sponsorem inicjatywy, będzie również finansował prąd potrzebny na świecenie neonu. Wykonania repliki podjęło się warszawskie Muzeum Neonów. Muzeum i Wedel współpracują nie po raz pierwszy – w 2018 roku na nowo zaświecił neon chłopca na zebrze na kamienicy przy ul. Szpitalnej.

ilustracjastrzałka

Z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku i wedlowskiej czekolady, po raz piętnasty organizowany jest najsłodszy bieg w Polsce – Bieg Wedla. Wydarzenie odbędzie się 8 lutego 2020 r. (sobota) w Parku Skaryszewskim. Dla uczestników przygotowano atrakcje niezależnie od wieku czy sportowego doświadczenia.

- Wedel od początku istnienia jest silnie związany z Warszawą. Pierwsza cukiernia została założona przez Karola Wedla w 1851 r. przy ul. Miodowej, następnie jego syn, Emil przeniósł zakład na ul. Szpitalną. Do dziś mieści się tam najstarsza Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Pamiętając o historii, od wielu lat konsekwentnie działamy z naszymi partnerami na rzecz lokalnej społeczności, kultury czy przyrody – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej w firmie Wedel.

Gorąca czekolada na stoku i w Pijalni

Atrakcje oferowane przez Wedla wykraczają daleko poza granice Warszawy. A wszystko za sprawą akcji „Zima z Wedlem” na stokach i lodowiskach, która potrwa prawie do końca lutego. Przez cały rok można natomiast rozkoszować się gorącą czekoladą i ręcznie przygotowywanymi słodkościami w 30 lokalizacjach sieci Pijalni Czekolady E.Wedel na terenie całego kraju.

Z Wedlem w przestworzach

Uwadze osób, które jako środek transportu w czasie ferii (i nie tylko) wybiorą samolot, na pewno nie umkną stoiska z wedlowskimi słodyczami zlokalizowane w lotniskowych sklepach. Co ciekawe, Wedel dostosowuje ekspozycje produktowe pod względem miast, w których znajduje się dany port lotniczy. Turystów w Warszawie przyciągają wedlowskie przysmaki umieszczone na makiecie w kształcie wedlowskiej fabryki, w Gdańsku – z motywem morskich fal, ekspozycje we Wrocławiu zdobi natomiast kultowy krasnal, charakterystyczny dla tego regionu.

Źródło: Wedel

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Awans Barbary Jastrzębskiej w Walk PR
Barbara Jastrzębska awansowała na stanowisko Senior Account Manager w dziale komunikacji korporacyjnej agencji Walk PR.
Trwa rejestracja zwiedzających na Remaextra 2021
Trwa rejestracja zwiedzających na Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaExtra 2021. Dzięki zarejestrowaniu się przed targami oszczędzicie Państwo przede wszystkim swój czas i pieniądze.
Gameset organizuje międzynarodową konferencję Gaming Marketing Day
Już 1 lipca odbędzie się Gaming Marketing Day, czyli międzynarodowa konferencja online organizowana przez Gameset (grupa LTTM). Wśród prelegentów znajdują się przedstawiciele firm Nielsen Sports, David Agency, Philips, Ogilvy Poland oraz samego Gamesetu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.
Nowym klientem agencji została Symfonia, jeden z największych w Polsce producentów oprogramowania ERP. SEC Newgate CEE całościowo odpowiada za działania marketingowe oraz Public Relations w ramach kampanii wsparcia cyfryzacji polskiego sektora MŚP „Optymizacja”.
Co mają ze sobą wspólnego: człowiek wybierający niestandardowe rozwiązania, czarodziej widzący więcej niż inni, ambitna kobieta ratująca świat i dociekliwy detektyw? To cechy zbieżne z umiejętnościami specjalistów Santander Bank Polska. Nowa kampania pokazuje, jakie możliwości rozwoju oferuje firma i jakich pracowników poszukuje.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764