logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Reportaż Anny Kiedrzynek z „Dużego Formatu” „Gazety Wyborczej” w finale European Press Prize 2022

  PR 13.04.2022, przeczytano 278 razy

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Dziennikarstwa we włoskiej Perugii ogłoszone zostały nominacje do tegorocznej nagrody European Press Prize. W gronie finalistów prestiżowego konkursu, w którym rywalizują artykuły i projekty z 24 różnych krajów, znalazł się reportaż Anny Kiedrzynek „Co piąty weterynarz myślał o samobójstwie. Po dziewiątej eutanazji pękłam”, opublikowany w „Dużym Formacie” - poniedziałkowym magazynie „Gazety Wyborczej”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/reportaz-anny-kiedrzynek-z-_duzego-formatu_-_gazety-wyborczej_-w-finale-european-press-prize-2022,395486,artykul.html

The European Press Prize to wyjątkowa nagroda za najwyższe osiągnięcia dziennikarstwa europejskiego, przyznawana w 4 kategoriach: Reportaż (The Distinguished Reporting), Innowacje (The Innovation), Dziennikarstwo śledcze (The Investigative Reporting) i Debata publiczna (The Public Discourse). Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło prawie 900 zgłoszeń z 43 krajów członkowskich z Rady Europy i Białorusi, tworząc jedną z najszerszych do tej pory puli prac ocenianych przez Komitet Przygotowawczy nagrody.

Tegorocznych finalistów European Press Prize poznaliśmy 8 kwietnia br. podczas jednego z największych wydarzeń poświęconych wolnej prasie, dziennikarstwu i mediom na świecie - Międzynarodowego Festiwalu Dziennikarstwa odbywającego się w Perugii we Włoszech. Lista nominowanych do nagrody 20 prac - po 5 w jednej kategorii - obejmuje artykuły i projekty z aż 24 różnych krajów, od Portugalii po Turcję. Są to publikacje podejmujące kluczowe dla Europy tematy, m.in. migracji, równouprawnienia, zdrowia czy wolności.

W finale European Press Prize 2022 w kategorii Reportaż znalazł się materiał Anny Kiedrzynek „Co piąty weterynarz myślał o samobójstwie. Po dziewiątej eutanazji pękłam”, opublikowany w „Dużym Formacie”, poniedziałkowym magazynie „Gazety Wyborczej” w czerwcu 2021 r. (link do tekstu na Wyborcza.pl). To przejmujący reportaż o emocjonalnie wyczerpującej pracy weterynarzy, ich kondycji psychicznej i próbach samobójczych. Za ten sam tekst Anna Kiedrzynek została nominowana w kategorii reportaż prasowy/internetowy do nagrody Grand Press 2021.

W gronie nominowanych z Polski jest też zespół Outriders, doceniony w kategorii Innowacje.

Zwycięzcy European Press Prize 2022 zostaną ogłoszeni podczas corocznej gali nagrody, odbywającej się zwykle w maju lub czerwcu.

Panel jury, który zdecyduje o rozstrzygnięciu w każdej kategorii, tworzą: były redaktor naczelny "The Guardian" Alan Rusbridger (przewodniczący), turecki dziennikarz, felietonista i dokumentalista Can Dündar, zastępca redaktora naczelnego "Süddeutsche Zeitung" Alexandra Föderl-Schmid, zastępca dyrektora eldiario.es Juan Luis Sánchez, dyrektor redakcji "Le Monde" Sylvie Kauffmann oraz niezależna dziennikarka i felietonistka "De Volkskrant" Sheila Sitalsing.

W pracach jury pierwszego stopnia - the European Press Prize's preparatory committee (Komitet Przygotowawczy) bierze udział Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej".

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Paryż 2024
Platforma Max, na której dostępny będzie każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z ukochanymi postaciami znanymi z Looney...
Lato RMF na koncertach i festiwalach
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764