logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rewolucja w produkcyjnym DTG na Fespa

  PR 10.06.2022, przeczytano 1806 razy
ilustracjastrzałka

Nieustanne poszukiwanie innowacji i najlepszych rozwiązań dla klientów poskutkowało owocną obecnością Akonda i Akonda Tex na Fespa 2022 w Berlinie. Prezentowane na targach rozwiązania już są dostępne dla Klientów Akonda.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rewolucja-w-produkcyjnym-dtg-na-fespa,396214,artykul.html

Żółta koszulka lidera trafia do…

Zmiany modelu dystrybucji, cenników i ogólnego pomysłu na markę dotychczasowego lidera rynku przemysłowego DTG spowodowały, że marka Aeoon wraz z polskim dystrybutorem Akonda Tex rozpoczyna bardzo dobrą passę na rodzimym rynku. Aktualnie na rynku produkcyjnego DTG ma więc miejsce niemała rewolucja.

Przewagi komercyjne jak i technologiczne zaprezentowane przez Aeoon zostały zauważone podczas Fespa w Berlinie i pozytywnie komentowane przez firmy zajmujące się masowym znakowaniem odzieży. Na chwilę obecną Aeoon, z zachowaniem najwyższej kultury technicznej, z komponentami w 85% pochodzącymi z Europy, z elastycznym podejściem do klienta oraz - czego oczekuje rynek - doskonałą jakością i odwzorowaniem kolorów, jest najchętniej wybieranym producentem w zakresie maszyn DTG produkujących do 180 koszulek na godzinę.

Szeroka oferta firmy Aeoon pozwala na dobór urządzeń dostosowanych do potrzeb i możliwości użytkownika. Prezentowana na Fespie drukarka Maikuro urzekła Gości znakomitą jakością druku. Jako najmniejsza przemysłowa drukarka na świecie, Maikuro może zadrukować aż do 65 czarnych koszulek przy niskim zużyciu atramentu (zarówno w druku jak i przy czyszczeniu) i energii. Intuicyjne oprogramowanie z obsługą ekranu dotykowego, głowice drukujące Ricoh, gwarantujące wyjątkową jakość nadruków, to dla użytkownika spełniona obietnica wysokiej wydajności przemysłowej DTG w przystępnej cenie! “Nasi Goście doceniają bardzo możliwość wyboru, jaki do tej pory był niewielki na tym rynku. Urządzenia, które mamy w swojej ofercie to najnowsze technologie i najwyższa jakość. Polski inwestor miał do tej pory ograniczone możliwości i skazany był poniekąd na rozmowę z monopolistą. Dlatego nowi producenci na rynku przemysłowego druku DTG to rewolucja! ” - stwierdza Dominik Szulim - współwłaściciel Akonda Tex.

ilustracjastrzałka

Polyprint i zupełnie nowa generacja Texjet DTG

Z kolei Polyprint zaprezentował nową generację drukarek Texjet DTG o jeszcze większej produktywności i wydajności! Texjet NG120 to drukarka z dwoma głowicami Epson I3200 a Texjet NG130 z trzema, drukującymi bezpośrednio na odzieży. Urządzenia przeznaczone są praktycznie dla wszystkich niezależnie od tego, czy zaczyna się przygodę z drukiem na tekstyliach, czy rozwija się firmę odzieżową.. Urządzenie może zadrukować aż do 40 czarnych koszulek na godzinę (w wersji z 3 głowicami). Wdrożony został niezwykle ważny dla użytkowników system automatycznego czyszczenia, niedopuszczający do zaschnięcia atramentu. Za premierą nowego urządzenia idzie również premiera nowych atramentów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością na spieranie i zapewniają wysoką intensywność kolorów.

ilustracjastrzałka

Protek - hi-end w kategorii ploterów wycinających i frezujących

Swoją ofertę na targach Fespa prezentowała też firma Protek. To włoski producent innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie maszyn do bardzo precyzyjnego cięcia i frezowania szerokiego zakresu materiałów, takich jak wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, akryl, kompozyt, papier, tektura, drewno, mdf czy tkaniny. Protek tworzy maszyny z myślą o łatwej i bezpiecznej obsłudze – wszystkie rozwiązania mogą być dostosowane i skonfigurowane zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Podstawowe zalety takie jak niezawodność, precyzja i osiągi, zapewniają szybki zwrot inwestycji, dzięki czemu biznes jest bardziej opłacalny. Zastosowanie stali strukturalnej w urządzeniach zapewnia sztywność ramy oraz suwnicy i zapewnia wysoką precyzję realizowanych procesów cięcia czy frezowania. Maszyna posiada napędy we wszystkich osiach z osobnymi silnikami bezszczotkowymi z encoderami a także kilka stref podsysu na stole roboczym (z niezależnymi pompami). Wymiary powierzchni roboczych łatwo dopasować do aktualnych potrzeb.

Zespół Proteka na każdym kroku powtarza -“My nie budujemy delikatnych ploterów, my konstruujemy wytrzymałe maszyny do wieloletniej pracy pod dużymi obciążeniami. Przyjedźcie do nas do Włoch na demo a przekonacie się o naszej wysokiej kulturze technologicznej”. Akonda została wskazana na partnera handlowego firmy Protek w Polsce.

ilustracjastrzałka

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

HP wprowadza na rynek nową, rewolucyjną platformę druku cyfrowego Pagewide Advantage 2200
HP PageWide Advantage 2200 to najnowsza propozycja dla dostawców usług drukarskich, oferująca niezwykłą wydajność i wszechstronność druku cyfrowego
Capital Markets Day w firmie Stora Enso
13 września br. firma Stora Enso zorganizowała spotkanie online dla inwestorów i akcjonariuszy – Capital Markets Day (CMD). Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania strategicznych dla koncernu obszarów działania i realizowanych w ich ramach inwestycji, przedstawienia planów dotyczących najbardziej perspektywicznych z punktu widzenia Stora Enso...
Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach Stora Enso na temat bezpieczeństwa
Jak pokazuje przykład Stora Enso, dygitalizacja może przynosić znaczące korzyści w kontekście tworzenia dodatkowej wartości i podnoszenia wydajności działań, zwiększających bezpieczeństwo pracy. Firma stosuje bowiem rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości, zarówno w celu podniesienia świadomości swoich pracowników względem bezpieczeństwa, ale też by w...
DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek Eco Carrier
DS Smith, dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.
Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej
Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764