logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rewolucja w produkcyjnym DTG na Fespa

  PR 10.06.2022, przeczytano 2867 razy
ilustracjastrzałka

Nieustanne poszukiwanie innowacji i najlepszych rozwiązań dla klientów poskutkowało owocną obecnością Akonda i Akonda Tex na Fespa 2022 w Berlinie. Prezentowane na targach rozwiązania już są dostępne dla Klientów Akonda.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rewolucja-w-produkcyjnym-dtg-na-fespa,396214,artykul.html

Żółta koszulka lidera trafia do…

Zmiany modelu dystrybucji, cenników i ogólnego pomysłu na markę dotychczasowego lidera rynku przemysłowego DTG spowodowały, że marka Aeoon wraz z polskim dystrybutorem Akonda Tex rozpoczyna bardzo dobrą passę na rodzimym rynku. Aktualnie na rynku produkcyjnego DTG ma więc miejsce niemała rewolucja.

Przewagi komercyjne jak i technologiczne zaprezentowane przez Aeoon zostały zauważone podczas Fespa w Berlinie i pozytywnie komentowane przez firmy zajmujące się masowym znakowaniem odzieży. Na chwilę obecną Aeoon, z zachowaniem najwyższej kultury technicznej, z komponentami w 85% pochodzącymi z Europy, z elastycznym podejściem do klienta oraz - czego oczekuje rynek - doskonałą jakością i odwzorowaniem kolorów, jest najchętniej wybieranym producentem w zakresie maszyn DTG produkujących do 180 koszulek na godzinę.

Szeroka oferta firmy Aeoon pozwala na dobór urządzeń dostosowanych do potrzeb i możliwości użytkownika. Prezentowana na Fespie drukarka Maikuro urzekła Gości znakomitą jakością druku. Jako najmniejsza przemysłowa drukarka na świecie, Maikuro może zadrukować aż do 65 czarnych koszulek przy niskim zużyciu atramentu (zarówno w druku jak i przy czyszczeniu) i energii. Intuicyjne oprogramowanie z obsługą ekranu dotykowego, głowice drukujące Ricoh, gwarantujące wyjątkową jakość nadruków, to dla użytkownika spełniona obietnica wysokiej wydajności przemysłowej DTG w przystępnej cenie! “Nasi Goście doceniają bardzo możliwość wyboru, jaki do tej pory był niewielki na tym rynku. Urządzenia, które mamy w swojej ofercie to najnowsze technologie i najwyższa jakość. Polski inwestor miał do tej pory ograniczone możliwości i skazany był poniekąd na rozmowę z monopolistą. Dlatego nowi producenci na rynku przemysłowego druku DTG to rewolucja! ” - stwierdza Dominik Szulim - współwłaściciel Akonda Tex.

ilustracjastrzałka

Polyprint i zupełnie nowa generacja Texjet DTG

Z kolei Polyprint zaprezentował nową generację drukarek Texjet DTG o jeszcze większej produktywności i wydajności! Texjet NG120 to drukarka z dwoma głowicami Epson I3200 a Texjet NG130 z trzema, drukującymi bezpośrednio na odzieży. Urządzenia przeznaczone są praktycznie dla wszystkich niezależnie od tego, czy zaczyna się przygodę z drukiem na tekstyliach, czy rozwija się firmę odzieżową.. Urządzenie może zadrukować aż do 40 czarnych koszulek na godzinę (w wersji z 3 głowicami). Wdrożony został niezwykle ważny dla użytkowników system automatycznego czyszczenia, niedopuszczający do zaschnięcia atramentu. Za premierą nowego urządzenia idzie również premiera nowych atramentów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością na spieranie i zapewniają wysoką intensywność kolorów.

ilustracjastrzałka

Protek - hi-end w kategorii ploterów wycinających i frezujących

Swoją ofertę na targach Fespa prezentowała też firma Protek. To włoski producent innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie maszyn do bardzo precyzyjnego cięcia i frezowania szerokiego zakresu materiałów, takich jak wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, akryl, kompozyt, papier, tektura, drewno, mdf czy tkaniny. Protek tworzy maszyny z myślą o łatwej i bezpiecznej obsłudze – wszystkie rozwiązania mogą być dostosowane i skonfigurowane zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Podstawowe zalety takie jak niezawodność, precyzja i osiągi, zapewniają szybki zwrot inwestycji, dzięki czemu biznes jest bardziej opłacalny. Zastosowanie stali strukturalnej w urządzeniach zapewnia sztywność ramy oraz suwnicy i zapewnia wysoką precyzję realizowanych procesów cięcia czy frezowania. Maszyna posiada napędy we wszystkich osiach z osobnymi silnikami bezszczotkowymi z encoderami a także kilka stref podsysu na stole roboczym (z niezależnymi pompami). Wymiary powierzchni roboczych łatwo dopasować do aktualnych potrzeb.

Zespół Proteka na każdym kroku powtarza -“My nie budujemy delikatnych ploterów, my konstruujemy wytrzymałe maszyny do wieloletniej pracy pod dużymi obciążeniami. Przyjedźcie do nas do Włoch na demo a przekonacie się o naszej wysokiej kulturze technologicznej”. Akonda została wskazana na partnera handlowego firmy Protek w Polsce.

ilustracjastrzałka

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

J.S. Hamilton wśród Złotych Sponsorów Sustainability Packaging Summit 2023
W dniach 14-15 listopada br. w Amsterdamie odbywała się konferencja Sustainability Packaging Summit, poświęcona wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju w opakowaniach i ich roli w zmieniającym się świecie. Wśród Złotych Sponsorów wydarzenia, w którym wzięło udział kilkaset osób z całego świata, znalazła się firma J.S. Hamilton –...
Canon uzyskuje certyfikat SBTi za cel redukcji emisji CO2
Plany firmy Canon dotyczące redukcji emisji CO2 zostały uznane przez inicjatywę Science Based Targets SBTi za zgodne z porozumieniem paryskim, które zakłada dążenie do ograniczenia wzrostu globalnej temperatury o 1,5°C.
Canon: czy self-publishing oznacza rewolucję na rynku wydawniczym?
W kolejnym odcinku podcastu „Rozmowy o druku” eksperci branży poligraficznej zaproszeni do dyskusji przez Canon Polska przyjrzeli się procesom, jakie zachodzą obecnie na rynku książki. Goście dziennikarza Jakuba Łukowskiego, omawiając mechanizmy panujące w branży, wskazali na rosnące zainteresowanie self-publishingiem. Co tak naprawdę oznacza sytuacja, w której...
Stora Enso znalazła się na 1. miejscu rankingu Financial Times Diversity Leaders Index. Zestawienie, dorocznie publikowane przez Financial Times i firmę Statista, uwzględnia 850 europejskich przedsiębiorstw z różnych branż, wyróżnionych za skuteczne wdrażanie zasad DEI (równość szans, różnorodność i włączenie społeczne). Metodologia rankingu...
Open House w firmie Omet
12 grudnia br. w centrum demonstracyjnym firmy Omet w Molteno (Włochy) odbędą się Dni Otwarte, podczas których zaprezentowane zostaną – po raz pierwszy podczas tego typu wydarzenia – jej wszystkie linie produktowe, dedykowane rynkom etykiet i opakowań (w tym kartonowych). Wśród demonstrowanych „na żywo” maszyn znajdą się modele: iFlex, KFlex,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764