logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kwarantanna od Reklamy: Richard Galliano i Ron Carter - koncert (2)

   16.05.2020, przeczytano 1499 razy

Kontynuujemy cykl filmowych propozycji urozmaicających czas ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Mimoi ich stopniowego luzowania, unikajcie niepotrzebnego narażania siebie i innych. Zamiast tego poświęćcie chwilę na obejrzenie naszych propozycji, które pozwolą oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kwarantanna-od-reklamy%3A-richard-galliano-i-ron-carter---koncert-%282%29,387041,artykul.html

Zapraszamy na drugą część pięknego koncert dwóch gwiazd współczesnego jazzu. Ron Carter i Richard Galliano spotkali się 1 marca tego roku w Katowicach, w ramach  LOTOS Jazz Festiwal Bielskiej Zadymki Jazzowej. Ronowi Carterowi towarzyszy Rene Rosnes na fortepianie, Jimmy Greene na saksofonie i Payton Crossley na perkusji.

Ron Carter to jeden z najwybitniejszych kontrabasistów jazzowych wszech czasów. Liczba nagranych przez niego w różnych składach płyt przekroczyła 2300! Karierę zaczynał w latach 60-tych grając m.in. z Milesem Davisem, Wayne Shorterem, Herbie Hancockiem i Tony Williamsem. Był główną gwiazdą wytwórni płytowej CTI Records, dla której nagrywał m.in. z Astrud Gilberto i Antonio Carlosem Jobimem.

Richard Galliano to słynny francuski multiinstrumentalista - wirtuoz akordeonu i bandoneonu, czerpiący inspiracje z jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i etnicznej. To właśnie w Katowicach rozpoczął obchody 50–lecia swojej pracy artystycznej, które przypadają na 2020 rok. Galliano jest znakomitym interpretatorem muzyki Astora Piazzolli. Stworzył własne, charakterystyczne brzmienie nazywane “new tango musette". Uznawany jest za najwybitniejszego akordeonistę jazzowego. Współpracował m.in. z Juliette Greco, Charlesem Aznavourem, Chetem Bakerem, Janem Garbarkiem, Wyntonem Marsalisem, Herbie Hancockiem oraz Ronem Carterem, z którym mamy okazję zobaczyć go teraz.

Relacja z koncertu została przygotowana przez telewizję Arte. Zapraszamy!

  • Masz własne propozycje (legalnych!) materiałów którymi warto byłoby podzielić się z innymi? Napisz!

Źródło: Arte

www.arte.tv

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764