logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ricoh na drupa 2024

  PR 08.01.2024, przeczytano 6777 razy
ilustracja

Ricoh będzie jednym z wystawców na drupa 2024. Podczas tegorocznej edycji hasłem przewodnim stoiska firmy będzie Henkaku (jap. transformacja), a odwiedzający będą mogli poznać zalety kluczowych systemów produkcyjnych i oprogramowania m.in.: Ricoh Pro Z75 B2, Pro VC80000, Pro C9500 oraz Pro C7500.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ricoh-na-drupa-2024,402659,artykul.html

RICOH Pro Z75 B2  

Ten cyfrowy system na papier cięty formatu B2 oferuje zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora.  

RICOH Pro VC80000  

Ten rolowy system atramentowy umożliwia wysoce wydajną pracę i elastyczność aplikacji dzięki zwiększeniu zakresu automatyzacji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji. Został zaprojektowany z myślą o produkcji wysokiej jakości materiałów do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych drukowanych na nośnikach powlekanych o gramaturze do 300 g/m². 

RICOH Pro C9500  

Nowy system wyposażono w szereg usprawnień pozwalających na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Urządzenie idealnie wpisuje się w hybrydowe środowisko druku i proces migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. To odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące druku na żądanie różnorodnych nakładów w wysokiej jakości.    

RICOH Pro C7500 

Nowa generacja kolorowych systemów na papier cięty Pro C7500 pozwala uzyskać jeszcze żywsze barwy, umożliwia druk na rozszerzonej gamie podłoży (w tym teksturowanych) oraz ułatwia pracę operatora maszyny. Nowy system oferuje druk z wykorzystaniem kolorów specjalnych: białego, bezbarwnego, czerwonego widocznego w ultrafiolecie, złotego, srebrnego i barw neonowych. 

Wśród prezentowanych rozwiązań z zakresu oprogramowania znajdą się m.in.:  

  • RICOH Auto Color Adjuster - oprogramowanie, które zapewnia precyzyjne zarządzanie kolorami i możliwości dopasowywania bez potrzeby korzystania z usług specjalisty;  
  • RICOH ProcessDirector - rozwiązanie pozwalające na automatyzację zarządzania przepływem pracy; 
  • FusionPro - oprogramowanie wspierające przygotowywanie spersonalizowanych wydruków;  
  • RICOH Supervisor - oprogramowanie odpowiedzialne za zbieranie i interpretację danych operacyjnych pochodzących z systemów produkcyjnych i oprogramowania. Pozwala tworzyć zaawansowane wykresy i schematy umożliwiające analizę wykorzystania urządzeń.    

- Szeroka gama technologii oferowanych przez Ricoh pokazuje, w jaki sposób możemy współpracować z naszymi Klientami i wspierać ich w rozwoju. Zaprezentujemy nasze flagowe rozwiązania w tym długo oczekiwane RICOH Pro Z75 - pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2 wykorzystujący atrament wodny oraz RICOH Pro VC80000. Odwiedzający będą mogli się przekonać, jak nasze inteligentne rozwiązania mogą zapewnić wysoką wydajność oraz optymalizację kosztów w ich własnych środowiskach produkcyjnych. Technologie te pomogą uwolnić ducha współinnowacji już dziś - powiedział Koji Miyao, President of the Ricoh Graphic Communications (RGC) Business Unit, Ricoh Company, Ltd. 

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
drupa 2024: Sun Chemical proekologicznie dla branży opakowań
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń...
drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
Koenig & Bauer/Royalpack - wywiad
Drukarnia Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry od wielu lat specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, wytwarza też sam surowiec. W ubiegłym roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe i liczne zapytania – także ze strony obecnych klientów – zainicjowała nowy, strategiczny ruch w swojej działalności: uruchomienie produkcji opakowań jednostkowych z tektury...
Prima Tapes & Labels z maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution
Brytyjska drukarnia Prima, zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764