logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ricoh Pro V20100 w Mazowieckim Centrum Poligrafii

  PR 29.10.2020, przeczytano 210 razy

Mazowieckie Centrum Poligrafii rozwija swój park maszynowy o nowy atramentowy system do drukowania na papierze z roli  Ricoh Pro V20100. Maszyna wykorzystywana jest głównie do druku książek. W przyszłości na systemie planowana jest również produkcja instrukcji obsługi dla dużych firm produkcyjnych. To kolejny model Ricoh, który pracuje w MCP. Drukarnia od wielu lat korzysta z trzech systemów arkuszowych Pro C9100.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ricoh-pro-v20100-w-mazowieckim-centrum-poligrafii,388989,artykul.html

- Obecnie możemy obserwować, jak realizują się przewidywania ekspertów, którzy prognozowali stały wzrost nakładów w cyfrowym druku produkcyjnym. To przesądziło o inwestycji w urządzenie Ricoh Pro V20100. Parametry druku, szybkość i produktywność, które oferuje sprawiają, że dzięki tej maszynie możemy być bardziej konkurencyjni w stosunku do drukarń offsetowych, także w przypadku wysokich nakładów. Odnosi się to nawet do zleceń na poziomie do 6000 egzemplarzy – powiedział Wojciech Hunkiewicz, właściciel Mazowieckiego Centrum Poligrafii. - Rozwiązanie oparte na Ricoh Pro  V20100 pomogło nam uwolnić produkcję, która idzie pełną parą pomimo sytuacji jaką mamy obecnie w kraju. Urządzenie pracuje w trybie dwuzmianowym a planowane jest uruchomienie trzeciej zmiany – dodał.

O Ricoh Pro V20100

Ricoh Pro V20100 jest kompaktowy, 1-modułowy (zajmuje jedynie 4,3 m²) i łatwy w obsłudze. Oferuje wysoki poziom produktywności. Maksymalne obciążenie maszyny to 40 000 000 stron A4 miesięcznie. System obsługuje szeroką gamę mediów, w tym również niededykowanych. Przy rozdzielczości 600 x 600 dpi oferuje druk z prędkością 150 m/min i szerokości zadruku do 558 mm (na roli 560 mm). Dodatkowym atutem tego rozwiązania są atramenty, dzięki którym uzyskuje się wyjątkowo głęboką czerń  a  skala szarości przy natywnej rozdzielczości 600 dpi x 600 dpi zapewnia doskonały tekst oraz przejścia tonalne.

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Akademia Zarządzania Barwą, organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., to w tym roku kolejne branżowe spotkanie online, w którym w ostatnim czasie wzięła udział firma Sun Chemical.  Tematem jej prezentacji podczas tego wydarzenia był zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom pod wspólną nazwą SunColorBox. Sun Chemical był jednocześnie...
Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764