logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ricoh Pro VC80000 – maszyna do druku atramentowego wysokiej jakości

  PR 16.11.2023, przeczytano 321 razy
ilustracjastrzałka

Firma Ricoh ogłosiła premierę rolowego systemu atramentowego RICOH Pro VC80000. Umożliwia on dostawcom usług druku wysoce wydajną pracę i elastyczność aplikacji dzięki ulepszonej, zautomatyzowanej produkcji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji produkcji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ricoh-pro-vc80000-%E2%80%93-maszyna-do-druku-atramentowego-wysokiej-jakosci,402107,artykul.html

RICOH Pro VC80000 to następca wysoko ocenianego modelu RICOH Pro VC70000. Został zaprojektowany z myślą o produkcji wysokiej jakości materiałów do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych drukowanych na nośnikach powlekanych o gramaturze do 300 g/m². Unikalna rodzina narzędzi programowych i sprzętowych zapewnia zwiększoną automatyzację produkcji, kontrolę jakości druku i komunikację z wykorzystaniem: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych, które zapewniają przewidywalne i powtarzalne wyniki przy minimalnej interwencji operatora.

Najmniejsza maszyna w swojej klasie z duplexem w dwóch wieżach na długości niecałych dziesięciu metrów, wykorzystująca atrament najnowszej generacji i głowice z kontrolą temperatury. Wprowadza szereg przełomowych technologii, które osiągają maksymalną rozdzielczość 1200 x 1200 dpi oraz prędkość do 150 metrów na minutę, co daje wzrost wydajności o 50% w porównaniu z systemami poprzedniej generacji. Charakteryzuje ją:

  • Krótszy czas rozruchu dzięki nowej technologii suszenia "firefly". Innowacyjna konfiguracja małych, podgrzewanych rolek, które doprowadzają wydruk do optymalnej temperatury w czasie krótszym niż połowa czasu typowego systemu suszenia.

  • Zautomatyzowana kontrola jakości dzięki w pełni zintegrowanemu skanerowi RICOH Pro, wprowadzonemu po raz pierwszy jako opcja w modelu RICOH Pro VC70000. Skaner aktywnie monitoruje wiele aspektów jakości druku i stale sprawdza wydajność każdej głowicy, dzięki czemu Pro VC80000 automatycznie utrzymuje stały wysoki poziom jakości wydruku i natychmiastowo wdraża poprawki.

  • Eliminacja ręcznej regulacji obrazu dzięki spektrofotometrowi do monitorowania jakości kolorów w czasie rzeczywistym. Wszelkie rozbieżności w docelowym wydruku mogą być zidentyfikowane, a niezbędne korekty wprowadzane na bieżąco.

  • Funkcja RICOH Supervisor, która zbiera i interpretuje dane operacyjne pochodzące ze skanera i innych podłączonych urządzeń do druku produkcyjnego oraz tworzy internetowe widoki pulpitu nawigacyjnego przy użyciu analiz z narzędzia Business Intelligence w celu optymalizacji wykorzystania urządzenia i przepustowości.

  • Wysoce zautomatyzowana szybka konfiguracja papieru, umożliwiająca optymalne działanie dla zupełnie nowego podłoża, które nie jest przechowywane w bibliotece nośników, po naciśnięciu jednego przycisku. Funkcja SmartStart umożliwia automatyczną konfigurację maszyny przed rozpoczęciem zmiany bez udziału operatora.

  • Ulepszona komunikacja z systemami do wykańczania w linii jąca bardziej efektywne działanie złożonych rozwiązań end-to-end.

  • Inteligentny system komunikacji i nadzoru umożliwia optymalną obsługę i konserwację. Można uprzedzić interwencję serwisu i zebrać dane w celu poprawy wydajności operacyjnej.

RICOH Pro VC80000 jest obsługiwany przez zróżnicowane portfolio oprogramowania Ricoh, w tym:

  • RICOH ProcessDirector, który jest wiodącym zautomatyzowanym rozwiązaniem do zarządzania przepływem pracy, zaprojektowanym do przechwytywania, przekształcania i zarządzania informacjami i procesami w sposób, który może pomóc w osiągnięciu 100% integralności wydruków,

  • RICOH Auto Color Adjuster, który zapewnia precyzyjne zarządzanie kolorami i możliwości dopasowania profili kolorystycznych bez potrzeby korzystania z usług specjalisty,

  • FusionPro do obsługi wszystkich spersonalizowanych potrzeb komunikacyjnych, które zwiększają wydajność i przyspieszają zwrot z inwestycji.

Powyższe cechy doskonale sprawdziły się w Sattler Media Group, jednej z wiodących europejskich firm medialnych, posiadającej specjalistyczną wiedzę w zakresie druku komercyjnego, marketingu wielokanałowego i logistyki. - Poziom automatyzacji osiągnięty przez Pro VC80000 firmy Ricoh, w połączeniu z nawet o 50% wyższą wydajnością w porównaniu z naszą obecną technologią, a także przyjaznym dla operatora rozwiązaniom, przekształca rolę, jaką atrament odgrywa w portfolio produkcyjnym naszej firmy – powiedział Christian Haneke, Menedżer ds. Innowacji i Rozwiązań w Sattler Media Group.

Nasi klienci korzystający z szybkich systemów atramentowych stoją przed podobnymi wyzwaniami produkcyjnymi: potrzebują zwiększonej wydajności do realizacji dużych zamówień i krótszych czasów realizacji, a także narzędzi ułatwiających i usprawniających obsługę ich maszyn - powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group, Ricoh Europe. - RICOH Pro VC80000 opiera się na tym, co sprawiło, że poprzednia generacja stała się ulubieńcem klientów i jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwiązywaniu ich problemów. Wyznacza nowy standard w automatyzacji danych, aby zwiększyć produktywność i użyteczną wydajność przy zachowaniu spójności między operatorami i zmianami. Wraz z niedawno zaprezentowanym cyfrowym systemem na papier cięty B2 RICOH Pro Z75, model Pro VC80000 ugruntowuje status Ricoh jako lidera na rynku produkcyjnego druku atramentowego.

RICOH Pro VC80000 będzie dostępne w sprzedaży w regionie EMEA od początku 2024 roku.

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Scodix Ultra 6000 SHD w AN Studio
Scodix wraz z firmą Digiprint ogłosiły sprzedaż kolejnej maszyny Scodix Ultra 6000 SHD. Model w formacie B1 oparty o technologię Smart High Definition jest pierwszą tego typu maszyną na polskim rynku. Dzięki szerokiej gamie produktów, od opakowań po kalendarze i materiały POS, maszyna Scodix zapewni AN Studio elastyczność w uszlachetnianiu wielu produktów za pomocą ponad 10...
Sun Chemical na 17. Akademii Zarządzania Barwą: zarządzanie kolorem z Suncolorbox
Zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu, jakie pod wspólną nazwą SunColorBox oferuje firma Sun Chemical to narzędzie, które stosują już setki klientów z całego świata, m.in. z Polski. Tym razem korzyści związane z jego wdrożeniem poznali uczestnicy 17. Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej dorocznie przez firmę Polski...
Raja: Zielono rewolucja nagrodzona Diamentem
Zaskakujący papierowy stretch, wytrzymały papier bąbelkowy zamiast folii, mocna taśma spinająca, także z… papieru i wreszcie ekologiczne koperty z wkładem amortyzującym - co łączy te rzeczy? Wszystkie wzbogacają katalog produktów firmy RAJA. Dowodzą one, że innowacyjne myślenie i odpowiedzialność środowiskowa mogą iść w parze z prowadzeniem skutecznego...
J.S. Hamilton wśród Złotych Sponsorów Sustainability Packaging Summit 2023
W dniach 14-15 listopada br. w Amsterdamie odbywała się konferencja Sustainability Packaging Summit, poświęcona wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju w opakowaniach i ich roli w zmieniającym się świecie. Wśród Złotych Sponsorów wydarzenia, w którym wzięło udział kilkaset osób z całego świata, znalazła się firma J.S. Hamilton –...
Canon uzyskuje certyfikat SBTi za cel redukcji emisji CO2
Plany firmy Canon dotyczące redukcji emisji CO2 zostały uznane przez inicjatywę Science Based Targets SBTi za zgodne z porozumieniem paryskim, które zakłada dążenie do ograniczenia wzrostu globalnej temperatury o 1,5°C.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764