logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ringier Axel Springer, EMMA oraz ENPA organizują Press Freedom Conference w Bratysławie

  PR 22.02.2019, przeczytano 174 razy

21 lutego przypada pierwsza rocznica zabójstwa Jána Kuciaka i Martiny Kušnírovej. Ján Kuciak był słowackim dziennikarzem śledczym pracującym dla portalu Aktuality.sk, serwisu informacyjnego wydawnictwa Ringier Axel Springer na Słowacji. Skupiał się głównie na śledzeniu oszustw podatkowych słowackich biznesmenów, mających powiązania ze słowackimi politykami najwyższego szczebla. Wraz z narzeczoną, Martiną Kušnírovą, został zamordowany 21 lutego 2018 roku w ich domu na Słowacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ringier-axel-springer%2C-emma-oraz-enpa-organizuja-press-freedom-conference-w-bratyslawie,381361,artykul.html

Peter Bardy, Redaktor Naczelny Aktuality.sk: - Morderstwo Jána Kuciaka i Martiny Kušnírovej zatarło niewidzialną granicę oddzielającą nas, dziennikarzy, od naszych czytelników. Mimo upływu blisko 30 lat od Aksamitnej Rewolucji, połączyliśmy siły, by walczyć o wolność i demokrację. Musimy chronić te wartości. I ważne jest to, że w tej walce niezależne media nie są osamotnione.

Mark Dekan, CEO Ringer Axel Springer Media AG: - To, co spotkało Jána, zawsze będzie nam przypominało, że występowanie w obronie dziennikarzy jest naszym obowiązkiem. Krytyczne i niezależne dziennikarstwo jest jednym z głównych filarów demokracji. Dziennikarze muszą wydobywać na światło dzienne fakty, rozliczać decydentów i bronić demokratycznych wartości. Mają do spełnienia ważną misję, a my musimy umożliwiać jej realizację we współczesnym świecie.

Valdo Lehari Jr, Wiceprezes ENPA: - Morderstwo Jána Kuciaka jest brutalnym przypomnieniem Unii Europejskiej i krajom członkowskim o istotności nieustających wysiłków na rzecz utrzymywania najwyższych standardów demokratycznych oraz ochrony dziennikarzy i mediów stanowiących niezbędny filar otwartych demokracji.

Podczas Press Freedom Conference przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, rządu Słowacji, wydawcy i dziennikarze z całej Europy będą dyskutowali na temat tego, jak wspierać dziennikarzy w realizacji ich misji, w krytycznym relacjonowaniu rzeczywistości i przede wszystkim w utrzymaniu niezależności dziennikarskiej.

  • Program Press Freedom Conference jest dostępny TUTAJ

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Srebro dla AMS w konkursie Innovation 2019 za „Zielone przystanki”
Zespół AMS ponownie został nagrodzony w konkursie INNOVATION - tym razem otrzymał SREBRO za "Zielone przystanki", czyli proekologiczny krakowski projekt zrealizowany w 2018 r.
Adocean z planowaniem kampanii w oparciu o demograf
Gemius wprowadza nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean. Adserwer ten, jako jeden z nielicznych oferuje dane zasięgowe oraz demograficzne, a także informacje o współoglądalności kampanii na różnych urządzeniach. Dzięki temu możliwe staje się planowanie kampanii w oparciu o demografię użytkowników.
„Gazeta Wyborcza” wraz z europejskimi dziennikami zakłada Sonar Europe
Redakcja „Gazety Wyborczej” łączy siły z zespołami „Le Soir”, „Le Figaro” i „El Pais”, tworząc nowy projekt medialny Sonar Europe. Dzięki współpracy dzienników, zainaugurowanej w marcu br., powstawać będą atrakcyjne, multimedialne materiały oparte na danych, dotyczące wielu tematów i pokazujące wiele...
Wielkanocna premiera w HGTV Home & Garden
Para w domu, para w pracy, para w remont! Małżeństwo pracujące razem to nie jest dobry pomysł?! Nic bardziej mylnego! Mirella i Marcin to duet idealny. Ona jest projektantką wnętrz z wieloma nietuzinkowymi pomysłami. On sprawia, że jej wyobrażenia stają się rzeczywistością. Wspólnie radzą sobie ze wszystkimi przeszkodami. Nierówne ściany, rozpadające się meble czy wadliwe...
Nowe kanały w WP Pilot, wśród nich CNN i Cartoon Network
Do oferty WP Pilot, platformy umożliwiającej oglądanie telewizji online, dołączyło sześć nowych kanałów. Cztery z nich należą do grupy WarnerMedia: CNN International, Cartoon Network, Boomerang, TNT. Użytkownicy WP Pilot mogą oglądać również Tele5 oraz Polonia1.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764