logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ringier Axel Springer, EMMA oraz ENPA organizują Press Freedom Conference w Bratysławie

  PR 22.02.2019, przeczytano 189 razy

21 lutego przypada pierwsza rocznica zabójstwa Jána Kuciaka i Martiny Kušnírovej. Ján Kuciak był słowackim dziennikarzem śledczym pracującym dla portalu Aktuality.sk, serwisu informacyjnego wydawnictwa Ringier Axel Springer na Słowacji. Skupiał się głównie na śledzeniu oszustw podatkowych słowackich biznesmenów, mających powiązania ze słowackimi politykami najwyższego szczebla. Wraz z narzeczoną, Martiną Kušnírovą, został zamordowany 21 lutego 2018 roku w ich domu na Słowacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ringier-axel-springer%2C-emma-oraz-enpa-organizuja-press-freedom-conference-w-bratyslawie,381361,artykul.html

Peter Bardy, Redaktor Naczelny Aktuality.sk: - Morderstwo Jána Kuciaka i Martiny Kušnírovej zatarło niewidzialną granicę oddzielającą nas, dziennikarzy, od naszych czytelników. Mimo upływu blisko 30 lat od Aksamitnej Rewolucji, połączyliśmy siły, by walczyć o wolność i demokrację. Musimy chronić te wartości. I ważne jest to, że w tej walce niezależne media nie są osamotnione.

Mark Dekan, CEO Ringer Axel Springer Media AG: - To, co spotkało Jána, zawsze będzie nam przypominało, że występowanie w obronie dziennikarzy jest naszym obowiązkiem. Krytyczne i niezależne dziennikarstwo jest jednym z głównych filarów demokracji. Dziennikarze muszą wydobywać na światło dzienne fakty, rozliczać decydentów i bronić demokratycznych wartości. Mają do spełnienia ważną misję, a my musimy umożliwiać jej realizację we współczesnym świecie.

Valdo Lehari Jr, Wiceprezes ENPA: - Morderstwo Jána Kuciaka jest brutalnym przypomnieniem Unii Europejskiej i krajom członkowskim o istotności nieustających wysiłków na rzecz utrzymywania najwyższych standardów demokratycznych oraz ochrony dziennikarzy i mediów stanowiących niezbędny filar otwartych demokracji.

Podczas Press Freedom Conference przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, rządu Słowacji, wydawcy i dziennikarze z całej Europy będą dyskutowali na temat tego, jak wspierać dziennikarzy w realizacji ich misji, w krytycznym relacjonowaniu rzeczywistości i przede wszystkim w utrzymaniu niezależności dziennikarskiej.

  • Program Press Freedom Conference jest dostępny TUTAJ

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wyniki badania Gemius/PBI za maj 2019
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
Wydatki reklamowe branży handlowej
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe branży handlowej w maju 2019 roku. Branża ta ogółem przeznaczyła ponad 467,5 mln zł na reklamę w mediach tradycyjnych. W raporcie uwzględniono marki o największych wydatkach reklamowych oraz typy najczęściej reklamowanych produktów.
„Szczęśliwe Firmy” – nowy projekt „Gazety Wyborczej” dla pracodawców
Co decyduje o tym, że czujemy się szczęśliwi w pracy, czy zadowolony pracownik oznacza również szczęśliwą i dobrze prosperującą firmę, jakie praktyki stosują najlepsi pracodawcy na rynku – m.in. na te pytania będą starali się odpowiedzieć paneliści pierwszej debaty organizowanej w ramach nowego projektu „Gazety Wyborczej” „Szczęśliwe...
Dziecięcy superbohaterowie walczą z hejtem
Wirtualna Polska wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 69 w Gdańsku stworzyły mural, którego celem jest walka z hejtem. „Podwórko superbohaterów” powstało na ścianach sali gimnastycznej, a jego inspiracją były rysunki samych uczniów. Ich prace połączył znany gdański artysta, Maciek Salamon.
Po sukcesie pierwszej edycji programu „Big Brother” zarząd TVN Discovery  podjął decyzję o kontynuacji reality show w stacji TVN7. Druga edycja zostanie wyemitowana na antenie Siódemki oraz na platformie player.pl jesienią 2019 roku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764