logo
WIADOMOŚCI

Robert Lewandowski – król social mediów

Mateusz Zawiślak  PR 08.09.2017, przeczytano 600 razy

To nie był dobry tydzień dla gwiazdy reprezentacji Polski i Bayernu Monachium – Roberta Lewandowskiego. Polacy najpierw przegrali z Danią 0:4 mecz w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Rosji, a potem sędziowie okradli „Lewego” z przepięknej bramki w pojedynku z Kazachstanem. Na pocieszenie pozostał mu gol z rzutu karnego w tejże rywalizacji i status króla social mediów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/robert-lewandowski-–-krol-social-mediow,33668,artykul.html

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczęło się 28 sierpnia, a zakończyło po poniedziałkowym meczu z Kazachami. Agencja komunikacji marketingowej Abanana, wykorzystując narzędzia UNAMO, sprawdziła, jak zainteresowanie kadrą Polski i Robertem Lewandowskim przełożyło się na ekwiwalent reklamowy (AVE) w social mediach w tym okresie. Mówiąc wprost: AVE wyraża liczbę pieniędzy, jaką należałoby wydać na publikację lub emisję danego przekazu, gdyby był on reklamą.

W zaledwie tydzień w social mediach pojawiło się 150 040 wzmianek o Robercie Lewandowskim. Liczba komentarzy? Ponad 50 tysięcy. Liczba polubień? Prawie 1 400 000.

ilustracjastrzałka

Najwięcej wypowiedzi było oczywiście w dniu meczów, a prym wiedli mężczyźni. Porażkę z Danią komentowało prawie 27 000 panów i co ciekawe - 6 500 pań. Mecz z Kazachami odpowiednio prawie 20 000 mężczyzn i 5000 kobiet. Jak widać, problemy bardziej nas mobilizują, przynajmniej do wyrażania emocji. Niekiedy błyskotliwe, dowcipne, w wielu przypadkach dosadne wpisy skutecznie pozwalały nam odreagować złość i zarazem natychmiast bratać się z podzielającymi naszą opinię kibicami futbolu.

ilustracjastrzałka

Gdzie królował Lewandowski? Przede wszystkim na Facebooku. Tam nazwisko Roberta zostało wymienione ponad 120 000 razy, na Twitterze 6 108. Nic dziwnego – Facebook to współcześnie miejsce dzielenia się informacjami przez zwykłych ludzi, a Twitter jest domeną dziennikarzy.

ilustracjastrzałka

Jak przeniosło się to na estymowany ekwiwalent reklamowy w social mediach? Lewandowski osiągnął oszałamiający wynik: 1 529 411 USD, czyli prawie 5 500 000 PLN. Nic więc dziwnego, że piramida finansowa Polskiego Związku Piłki Nożnej ma się doskonale. Dziś Lewandowski to przysłowiowa kura znosząca złote jaja.

Skoro w ciągu jednego tygodnia Lewandowski pojawia się tyle razy w social mediach w Polsce, to ile wynosi AVE w skali całego roku? To już porażające liczby. 5 038 129 wzmianek, 107 488 201 polubień, 2 485 491 komentarzy, estymowany ekwiwalent reklamowy – 100 294 278, czyli ponad 350 000 000 złotych.

ilustracjastrzałka

Szanowni Państwo, pokłońmy się królowi, przed Wami Robert Lewandowski. Jak wiadomo: każdy król ma swoją królową.

Anna Lewandowska nie zamierza być gorsza od męża, ale, co oczywiste, nie dorównuje mu w statystykach. Jednak na polskim rynku jest niepodważalną gwiazdą, której AVE wynosi 24 471 293 USD. 

Dziś małżeństwo Lewandowskich jest dobrze prosperującą marką, z którą chcą się wiązać najwięksi na świecie. Oni sami zaś nie zapominają o tym, co najważniejsze, czyli o rodzinie i najbliższych. Są szczęśliwymi rodzicami kilkumiesięcznej Klary, a by innym przyczynić szczęścia, wspomagają wiele akcji charytatywnych. Co ważne, Klara w oficjalnych kanałach social mediów rodziców pojawia się bardzo rzadko. Czy kiedyś i ona zostanie ich księżną?

Źródło: Abanana

www.abanana.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Wydatki reklamowe w lutym 2018
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe w lutym 2018 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, motoryzacyjnej, finansowej i telekomunikacyjnej. Największe wydatki generują reklamy branży farmaceutycznej (produkty na przeziębienie i grypę) oraz handlowej (sklepy z elektroniką).
Otwarte okno Telewizji WP w UPC
Z wiosenną ofertą programową Telewizji WP będzie mógł zapoznać się każdy abonent UPC posiadający pakiet Select lub Max. Kanał został promocyjnie udostępniony w tzw. otwartym oknie. Premierowy sezon Ucha Prezesa oraz inne nowości będzie mogło zobaczyć około 1 mln klientów Telewizji Cyfrowej UPC.
Saatchi & Saatchi Is usprawnia e-commerce
Saatchi & Saatchi IS prezentuje Accessibility Project – szablony eCommerce do tworzenia innowacyjnych kart produktowych, z których mogą korzystać bez problemów również osoby z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i mobilną. Rozwiązania są bezpłatne i kompatybilne z najnowszymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi.
Netflix ogłosił oficjalny tytuł swojego pierwszego polskiego serialu oryginalnego - 1983. Polska produkcja to kolejna inwestycja firmy na europejskim rynku. Zdjęcia do serialu już ruszyły. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera 1983 planowana jest na 2018 rok - tylko na Netflix...
Reklamy online odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu dzisiejszej sieci - forum, na którym każdy autor dobrych pomysłów i treści może dotrzeć do wielu odbiorców oraz potencjalnie zarobić na życie. Wspierająca reklamy i bezpłatna dla wszystkich sieć musi być miejscem, gdzie można bezpiecznie i skutecznie tworzyć, uczyć się i reklamować. Niestety nie zawsze tak jest. Niezależnie od tego, c...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone