logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

INFOGRAFIKA: Rocketjobs.pl w nowej kampanii edukuje pracodawców

  PR 29.11.2022, przeczytano 294 razy
ilustracjastrzałka

RocketJobs.pl, jobboard dla pracowników umysłowych, zapytał swoich użytkowników jak powinna wyglądać dobra oferta pracy. Na podstawie ich odpowiedzi zrealizował kampanię digitalową pod hasłem Jak pisać SPOKO ogłoszenia o pracę? Jej główną osią jest spot video pokazujący zdenerwowanie kandydatki na widok NIESPOKO oferty pracy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rocketjobs.pl-w-nowej-kampanii-edukuje-pracodawcow,398159,artykul.html

W ramach kampanii powstał landing page z treściami poradnikowymi dla firm i rekruterów. Na stronie www.jakpisacspokoogloszeniaoprace.pl znajdziemy między innymi wzorcowe ogłoszenie o pracę, sekcję 7 grzechów głównych rekrutera oraz video porady od samych kandydatów, a także serię artykułów eksperckich. RocketJobs.pl, choć z przymrużeniem oka porusza ważny temat - według opinii użytkowników rekruterzy stosują wiele praktyk, które budzą powszechne zastrzeżenia kandydatów. Z badań i danych portalu wynika m.in., że 79% aplikantów uważa, że nazwy stanowisk zawarte w ofertach pracy są mylące, rzadko zawierają też informację o wynagrodzeniu, a ta aż o 34% zwiększa liczbę aplikacji. Kampania wpisuje się w misję portalu jaką jest aktywne edukowanie rynku, kształtowanie dobrych standardów i konsekwentna praca nad poprawą dialogu między pracodawcami, a kandydatami.

- Kanały społecznościowe marki RocketJobs.pl, to zjawisko wyjątkowe. Uważam, że każda osoba zajmująca się rekrutacją czy zarządzaniem zespołem powinna je śledzić. To niezwykłe forum, na którym polscy pracownicy dzielą się swoimi troskami, obawami i oczekiwaniami wobec życia i pracy. Rozmawiają z nami szczerze wnosząc szeroką perspektywę, często niemożliwą do wypracowania wewnątrz organizacji. Tym razem wsłuchaliśmy się w głos naszej społeczności i postanowiliśmy wspólnie z nią przygotować content edukacyjny dla rekruterów i pracodawców. Robimy to konsekwentnie w formie i języku jakim posługują się zwykli ludzie w internecie. Napisanie spoko ogłoszenia o pracę, to nie jest łatwe zadanie. Od niego zaczyna się skuteczne poszukiwanie talentów do większości firm. Nasi klienci oczekiwali takiego wsparcia, a my wraz z naszymi użytkownikami wychodzimy im naprzeciw - mówi Artur Leśniak, marketing manager RocketJobs.pl.

Biurowa demolka

W 60-sekundowym klipie video młoda kandydatka o pracę w zabawny i nieco prześmiewczy sposób okazuje swoje reakcje na SPOKO i NIESPOKO ogłoszenie o pracę. Stylistyka kreacji ma charakter memowy, głównym środkiem przekazu jest ironia. Koncepcja bazuje na komentarzach użytkowników portalu, dotyczących tego co ich zniechęca w ofertach rekrutacyjnych. Aktorka w zaskakujący sposób wyraża swoją złość i frustrację na widok często popełnianych przez rekruterów błędów, urządzając prawdziwą …demolkę. Klip ma prostą i bezpośrednią formę, głęboko osadzoną w kulturze i estetyce internetu. Portal skierowany jest bowiem do nowoczesnych, progresywnie myślących pracowników.

- Projektując kampanię założyliśmy sobie dwa cele. Pierwszy to zrobić coś, co będzie miało treść, którą można sprzedać jednym obrazkiem. Dlatego film właściwie oparty jest na konstrukcji klasycznego mema z Drakiem. Drugie założenie było takie, żeby nie robić klasycznej „idei kreatywnej”. W reklamie nie ma nic gorszego niż zabiegi copywriterskie. Wolę prosty meta żart w postaci super długiego adresu www niż „ciekawe” hasła i insighty którymi jarają się tylko ludzie w agencjach reklamowych. - mówi Tomasz Dubiel, reżyser spotu.

W ramach assetów kampanijnych powstały również krótsze wersje spotu: 30’ i 15’ sekundowa. Filmy emitowane będą na platformie YouTube oraz w kanałach społecznościowych marki. Pomysłodawcą projektu jest zespół marketingu RocketJobs.pl. Dyrektorem kreatywnym oraz reżyserem spotu - Tomasz Dubiel. Klip wyprodukował dom produkcyjny F25. Za branding kampanii odpowiada studio kreatywne Super Super. Działaniom towarzyszy szereg aktywności mediowych i liczne współprace z influencerami.

Źródło: RocketJobs.pl

www.rocketjobs.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowości Epson na Promo Show 2023
Już wkrótce startują targi Promo Show 2023 – tym razem spotkamy się w Warszawie 8 i 9 lutego. W trakcie tegorocznej edycji targów Epson zaprezentuje szerokie portfolio modeli, w tym najnowsze rozwiązania przeznaczone dla producentów reklamy, wydruków fotograficznych czy branży tekstylnej. Nie może tam zabraknąć wszystkich tych, którzy planują...
Panasonic rozszerza ofertę monitorów dotykowych prezentując serię EQ2-PCAP
Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na intuicyjne technologie współpracy, Panasonic Connect Europe rozszerzył ofertę monitorów dotykowych 4K, prezentując najlepszą w swojej klasie serię EQ2-PCAP. Dzięki sześciu rozmiarom ekranów - od 43 do 86 cali - te wysokiej jakości interaktywne monitory z pojemnościową technologią dotykową sprawiają, że...
Już jutro startuje Promo Show – Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku
Już jutro rozpoczną się Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku PROMO SHOW. 8 i 9 lutego TOP Dostawcy spotkają się w EXPO XXI, mieszczącym się w samym sercu Warszawy.
Fachowiec w… konfesjonale, czyli kolejna odsłona kampanii Atlasa
Atlas wchodzi w kolejną fazę komunikacji związanej z nowym Gruntem NKP. To innowacyjny produkt, który dzięki swoim właściwościom nie kapie, nie chlapie i zapewnia w 100 proc. czystą pracę. Nawiązując do możliwości gruntu, ale także haseł kampanii, firma przygotowała spot, którego akcja dzieje się w… konfesjonale, a głównymi postaciami są Fachowiec...
Medallia wspiera Schneider Electric w zwiększaniu satysfakcji klientów dzięki przekazaniu spersonalizowanych informacji pracownikom w czasie rzeczywistym
Medallia nawiązał współpracę z firmą Schneider Electric, aby zmodernizować proces zbierania, mierzenia i zarządzania satysfakcją klientów. Koncentrując się na uwagach odbiorców, Schneider Electric wdrożył innowacyjne sposoby wspierania działań związanych z ich obsługą oraz satysfakcją poprzez zmianę sposobu postrzegania podróży klienta.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764