logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rocznica zaślubin Polski z Morzem: Konkurs na album komiksowy

   15.08.2019, przeczytano 455 razy
ilustracjastrzałka

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ogłasza ogólnopolski konkurs na album komiksowy poświęcony 100-leciu Zaślubin Polski z Morzem organizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Termin składania prac został przedłużony do 31 sierpnia 2019 r.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rocznica-zaslubin-polski-z-morzem%3A-konkurs-na-album-komiksowy,383607,artykul.html

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie twórcy 48 stronicowego album komiksowego poświęconego Zaślubinom Polski z Morzem - 10 lutego 1920 roku, generał Józef Haller wrzucając pierścień do Zatoki Puckiej symbolicznie przywrócił Polsce dostęp do Bałtyku.

Komiks powinien odnosić się do wydarzeń mających miejsce na Pomorzu Gdańskim w okresie od listopada 1918 r. do 10 lutego 1920 r. Sugeruje się zaczerpnięcie wątków dotyczących działań organizacji polskiego ruchu niepodległościowego na ziemiach zaboru pruskiego zmierzających do odrodzenia państwowości polskiej i uzyskania przez Polskę dostępu do morza. Należy podkreślić specyfikę pomorskiej drogi do Niepodległości i strategicznego znaczenia ziem u ujścia Wisły jako potencjalnego „okna na świat” dla Polski oraz znaczenie aktu Zaślubin Polski z morzem. Warto podkreślić aktywność rodzimej ludności polskiej Pomorza (Kaszub, Kociewia, Powiśla) w tych procesach.

Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

Nagrodą w konkursie jest 8.000 zł dla najlepszej pracy. W tym 4.000 zł za rysunek i 4.000 zł za scenariusz w ramach jednego zgłoszenia konkursowego. Fundatorem jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

Do konkursu może przystąpić każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat. Prace zgłoszone do konkursu muszą zawierać zarys scenariusza i 4 przykładowe plansze albumu w formacie A4. Zgłoszenia można dokonać przesyłając drogą pocztową lub dostarczając osobiście wydruk w jednym egzemplarzu wraz z wersją elektroniczną na adres:

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Targ Rakowy 5/6
80-806 Gdańsk

z dopiskiem: Komiks 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem

Dokładny sposób składania prac znajduje się w regulaminie konkursu.

Termin nadsyłania prac upływa  31 sierpnia 2019 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 15 września 2019 r.

Nagrodzona praca zostanie wydana w formie albumu przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku i zaprezentowana w lutym 2020 r.

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nominacje w Konkursie Biuletynów Firmowych 2019
Po gorącym i intensywnym lecie, podczas którego członkowie Jury Konkursu Biuletynów Firmowych  oceniali zgłoszone prace, przyszedł czas na ogłoszenie nominacji w 14 kategoriach konkursowych.
Bydgoszcz jest Polska - konkurs na okolicznościowe logo
Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Na konferencji prasowej w dniu 5 września ogłoszono konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta.
Konkurs na projekt bluzy i czapki inspirowanej historią Stoczni Gdańskiej
Stocznia Gdańska jest miejscem-symbolem narodzin społecznego ruchu „Solidarności”, który przyczynił się do zmian geopolitycznych i zainicjował proces zmian społecznych i ideologicznych nie tylko w Polsce i Europie środkowo-wschodniej, ale także na całym świecie, prowadząc do upadku komunizmu w Europie, zakończenia „zimnej wojny” i przezwyciężenia światowych...
Ogłoszenie wyników konkursu Benq 2019 Designvue Competition
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie BenQ 2019 DesignVue Competition! Otrzymaliśmy ponad 300 zakwalifikowanych projektów, które zostały ocenione przez 8 sędziów z 4 krajów. Oto wyniki konkursu:
12. edycja festiwalu Art Moves startuje 6 września w Toruniu
Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves odbędzie się w Toruniu po raz dwunasty. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764