logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rok 2015 w firmie Docufield: instalacje i premiery rynkowe

  PR 28.01.2016, przeczytano 1458 razy
ilustracjastrzałka

Firma Docufield, polski przedstawiciel takich marek jak Hunkeler, Neopost czy Kern, odnotowała w ubiegłym roku znaczący wzrost zainteresowania swoimi produktami ze strony przedsiębiorstw poligraficznych, głównie drukarń dziełowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rok-2015-w-firmie-docufield%3A-instalacje-i-premiery-rynkowe,27277,artykul.html

Zrealizowała w nim m.in. pierwsze i kluczowe – z punktu widzenia skierowanej na ten rynek oferty – wdrożenia zupełnie nowego rozwiązania Hunkeler: linii do produkcji książek Modular Book Solution, a także pracującej w trybie off-line linii do cięcia wstęgi (zadrukowywanej w technice inkjetowej) na arkusze. Z częścią nowości wprowadzonych na rynek polscy klienci mogli zapoznać się podczas wystawy Hunkeler Innovationdays 2015. Część z nich zdecydowała się także na uzupełnienie swojego parku maszynowego o linie kopertujące Neopost. Miniony rok był także kolejnym udanym okresem dla firmy Docufield w kontekście obsługiwanego przez nią rynku korespondencji masowej i druku transakcyjnego.

Mówi Michał Okurowski, dyrektor marketingu w firmie Docufield: „Ubiegły rok przyniósł pierwsze efekty naszej strategii działania, ukierunkowanej na polski rynek produkcji dziełowej. Od pewnego czasu staramy się budować świadomość działających na nim firm, eksponując potencjał wysokowydajnych linii produkcyjnych – bazujących na technologii cyfrowej – w kontekście drukowania i dalszej obróbki książek. Polscy klienci coraz baczniej przyglądają się dostępnej ofercie w tym zakresie, czego najlepszym dowodem jest ich liczny udział w ubiegłorocznej wystawie Hunkeler Innovationdays. Tam właśnie zadebiutowała m.in. najnowsza wersja modułowej linii produkcyjnej Modular Book Solution, zakontraktowanej jeszcze podczas trwania targów przez drukarnię cyfrową Totem”.

Inowrocławska firma stała się tym samym jej pierwszym użytkownikiem, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. To wszechstronne rozwiązanie marki Hunkeler służy do produkcji wstępnie sklejonych bloków książek w różnych formatach o dynamicznie zmiennej ilości stron.

Innym, przełomowym z punktu widzenia firmy Docufield, wdrożeniem była instalacja wysokowydajnej linii cięcia zwojów na arkusze, zrealizowana w jednej z największych polskich drukarń offsetowych. Pracuje ona w trybie off-line, obsługując produkcję wykonywaną w technice inkjetowej na jednej z maszyn cyfrowych. Miniony rok przyniósł też firmie Docufield wdrożenia linii do odwijania/nawijania wstęgi. Kolejnych klientów z rynku poligraficznego znalazły systemy kopertujące Neopost.

Jak zatem widać, nasze rozwiązania w coraz większym stopniu są wykorzystywane przez firmy z rynku poligraficznego – kontynuuje Michał Okurowski. – Bardzo nas to cieszy i napawa optymizmem, gdy myślimy o rozpoczynającym się właśnie roku. Chcemy w nim uzyskać co najmniej takie same efekty sprzedażowe w tej branży, jakie udało nam się zrealizować w roku 2015. Mamy nadzieję, że pomogą nam w tym m.in. czerwcowe targi drupa, na których z własnymi stoiskami będą marki, które obecnie reprezentujemy w Polsce. Rozwiązania Hunkeler będą też prezentowane na stoiskach wszystkich najważniejszych producentów cyfrowych maszyn drukujących. Liczmy na to, że drupa stanie się dla nas w tym roku podobnym katalizatorem w obszarze sprzedaży, jakim w roku ubiegłym była wystawa Hunkeler Innovationdays. Już dziś zatem serdecznie zapraszamy do Düsseldorfu”.

Warto dodać, że firma Docufield po raz kolejny wystąpiła w roli partnera Forum Druku Transakcyjnego i Korespondencji Masowej, organizowanego dorocznie w Łodzi. „To wciąż bardzo dobre miejsce do spotkań z naszymi klientami z tego segmentu rynkowego, jak też z współpracującymi z nami partnerami technologicznymi. Stąd też decyzja, by po raz piąty wesprzeć to przedsięwzięcie” – podsumowuje Michał Okurowski.

Źródło: Docufield

www.docufield.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Sun Chemical poinformowała o wprowadzonej z dniem 1 marca br. podwyżce cen na liczne wyroby ze swojej oferty, dedykowane produkcji opakowań i drukowi arkuszowemu (farby, lakiery i kleje) i oferowane na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).
Polska drukarnia w rankingu „Financial Times 1000”
Holding Piga.pl po raz drugi z rzędu znalazł się w rankingu prestiżowego dziennika „Financial Times 1000”.  Zestawienie zawiera listę 1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie i bierze pod uwagę najwyższy procentowy wzrost przychodów. - Konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę, dostarczając klientom nie tylko druk offsetowy, ale także...
„Polecamy”– maszyna Accuriojet KM-1 Konica Minolta w firmie Colours Factory
Drukarnia Colours Factory z Piły niemal od początku swojej działalności stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jej z sukcesami obsługiwać klientów biznesowych.  Oferuje im najwyższej jakości  - jak zapewnia kierownictwo tej firmy - profesjonalny druk. W ostatnim czasie do parku sprzętowego tego przedsiębiorstwa dołączyła maszyna Konica Minolta...
Konica Minolta zaprezentuje najnowsze innowacje i weźmie udział w licznych sesjach internetowych na targach cyfrowych "virtual.drupa" w dniach 20-23 kwietnia 2021 r., organizowanych przez Messe Düsseldorf. W ciągu czterech dni lider technologiczny zaprezentuje globalnej społeczności drukarskiej swoje produkty, przepływy pracy i spostrzeżenia rynkowe w obszarach druku...
Kolejna inwestycja w Heidelberga w drukarni Faber Print
Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764