logo
WIADOMOŚCI

Rok 2017 w Wirtualnej Polsce

Mateusz Zawiślak  PR 05.01.2018, przeczytano 379 razy

Ponad 21 milionów Polaków korzysta już z produktów Wirtualnej Polski. Mobilność redakcji, innowacje na rynku medialnym i rozwój w e-commerce – tak WP podsumowuje rok 2017.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rok-2017-w-wirtualnej-polsce,35022,artykul.html

#mobilność

W serwisach WP Wiadomości i WP Opinie dziennikarze przeprowadzili ponad 200 relacji na żywo. Od materiałów z wizyty Donalda Trumpa w Polsce przez protesty związane z reformą sądownictwa, aż po Przystanek Woodstock. WP jest w centrum wydarzeń, którymi żyje Polska. Każdego dnia w redakcjach powstaje około 100 autorskich materiałów. Dzięki nim strona główna WP dynamicznie rozwija się i zyskuje coraz szersze grono odbiorców. W listopadzie 2017 było ich o 7% więcej niż rok wcześniej, co oznacza 10,3 milionów realnych użytkowników (Gemius/PBI, listopad 2017).

#wyróżnienia

Pracę dziennikarzy doceniono m.in. w konkursie Nagród Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Nominację otrzymała Nina Harbuz za tekst „Myślałem, że dorastam w normalnym domu”. Nagrodę w kategorii Internet zdobył Paweł Kapusta za reportaż „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie”. Dziennikarz za tekst był także nominowany do Grand Press 2017. Michał Kołodziejczyk otrzymał wyróżnienie Konkursu Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl wywiadów z polskimi sportowcami publikowanych na łamach magazynu "Plus Minus" dziennika "Rzeczpospolita" i w serwisie WP SportoweFakty. Najlepsze treści premium pisane przez redaktorów Wirtualnej Polski znalazły się w nowym serwisie WP Magazyn. Miesięcznie korzysta z niego ponad 1,2 miliona osób (Gemius/PBI, wrzesień-listopad 2017).

#kontent

Poza materiałami autorskimi WP inwestuje również we współpracę z najlepszymi partnerami. Dzięki współpracy z Eleven Sports użytkownicy platformy WP Pilot zyskali dostęp do kanałów Eleven Sports 1, 2 i 3. W serwisach WP pojawiają się także skróty meczów najlepszych europejskich lig. Dostęp do materiałów sportowych zapewniają również SportKlub i FightKlub. Treści popularno-naukowe, technologiczne i lifestylowe dostarczają m.in. A+E Networks, MediakraftTV i Independent Digital. Do Telewizji WP w styczniu trafi także Ucho Prezesa. Wirtualna Polska, jako jedyna na rynku otrzymała prawa do emisji serialu w telewizji.

#innowacje

W 2017 Wirtualna Polska wygrała grant Google Digital News Initiative. Kwota 135 tysięcy Euro wesprze projekt, który będzie wykrywać nieprawdziwe informacje przy pomocy inteligentnych algorytmów. Jego premiera planowana jest na drugą połowę 2018 r. WP wprowadziła także automatyczną moderację komentarzy w części serwisów. Narzędzie Applica bada znaczenie całych wypowiedzi, dzięki czemu efektywnie eliminuje nieregulaminowe posty. WP zmienia też rynek reklamy internetowej. Od nowego roku klienci płacić będą wyłącznie za reklamy, które użytkownicy faktycznie zobaczyli. Ponadto, Biuro Reklamy Wirtualnej Polski trzeci raz z rzędu otrzymało wyróżnienie w prestiżowym rankingu magazynu Media & Marketing Polska.

#e-commerce

Wirtualna Polska od czterech lat rozwija biznes na rynku sprzedaży internetowej. Zyski EBITDA w tym segmencie stanowią już niemal połowę wszystkich zysków firmy. W październiku 2017 do oferty serwisów turystycznych dołączył eHoliday. Wspólnie z Wakacje.pl i Nocowanie.pl zapewniają obsługę podróży i wygodny nocleg. WP jest też właścicielem serwisów modowych Domodi oraz Allani. W urządzaniu wnętrz pomaga Homebook wraz z pomysłami i ofertami najlepszych marek. Usługi finansowe i fachowe porady znaleźć można na Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl.

#lider

Wirtualna Polska jest liderem ośmiu kategorii tematycznych pod względem liczby realnych użytkowników. Są to zdrowie i medycyna, styl życia, kobieta, biznes i finanse, nowe technologie, dzieci i rodzina, plotki i życie gwiazd oraz turystyka (Gemius/PBI, listopad 2017). Należą do nich m.in. serwisy Money.pl, WP abc Zdrowie, Pudelek i WP Gwiazdy, WP Tech, WP Parenting i WP Turystyka. Należące do WP radio internetowe Open FM jest najpopularniejszą aplikacją muzyczną na polskim rynku. Pozycję lidera utrzymuje od lutego 2017.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z wszystkich produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków.

Źródło: Wirtualna Polska SA

www.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Polsat News na nośnikach Ströer w Warszawskim Metrze
Rusza współpraca Telewizji Polsat i Ströer Media w Warszawskim Metrze. Dzięki niej pasażerowie mogą oglądać najświeższe wydarzenia przygotowywane dla nich na bieżąco przez redakcję Polsat News, na prawie 2000 ekranach LCD umieszczonych w wagonach pociągów.
Jeden z największych konkursów fotograficznych na świecie rozpoczął współpracę ze znanym miesięcznikiem National Geographic. Ze względu na wieloletnie doświadczenie oraz wspólne cele, magazyn został oficjalnym patronem kolejnej edycji tego popularnego wydarzenia organizowanego przez CEWE.
Minister Gliński: TVN24 nawołuje do anarchii
Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej - uważa minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Minister pyta na Twitterze, czy Discovery "akceptuje taki przekaz swojej telewizji"?
Ringier Axel Springer kupuje udziały w No Fluff Jobs
Ringier Axel Springer Media AG kupił 44 procent udziałów w No Fluff Jobs i w ten sposób rozszerzył swoje portfolio serwisów z ogłoszeniami o najbardziej innowacyjny portal z ofertami pracy dla specjalistów z branży IT w Polsce
Lipcowy rekord oglądalności Food Network
16 lipca kanał Food Network odnotował najwyższy dzienny wynik oglądalności w historii stacji, osiągając udział 0,64 % SHR w grupie komercyjnej (16-49).
 
poniedziałek 23.07.2018, 230 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone