logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rok 2019 w wyszukiwarce okiem przedsiębiorcy

  PR 27.12.2019, przeczytano 197 razy

“Ile kosztuje krowa?” to najszybciej zyskujące na popularności hasło w Google w kategorii “Ile kosztuje” w 2019 roku. Tanie loty, Grecja last minute, przecenione lodówki - czego jeszcze szukali Polacy podczas zakupów lub w okolicach ważnych świąt i uroczystości? Przedstawiamy ranking szczególnie przydatny przedsiębiorcom, którzy chcą pozycjonować się w wyszukiwarce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rok-2019-w-wyszukiwarce-okiem-przedsiebiorcy,385193,artykul.html

Hasła wpisywane przez Polaków w Google są odzwierciedleniem tematów, które elektryzują społeczeństwo lub które w danym roku były szczególnie dyskutowane. Jak się okazuje, w kategoriach związanych z zakupami, finansami czy podróżami wyszukiwania najszybciej zyskujące na popularności nie zawsze są oczywiste, za to mogą dostarczyć nam sporo informacji o najbardziej pożądanych produktach lub destynacjach podróżniczych w 2019 roku.

Przeceny

Czego Polacy szukają na przecenach w sklepach online? W 2019 roku niekwestionowanym zwycięzcą okazały się “przeceny lodówek”, wyprzedzając “przeceny butów” oraz “przeceny gier”. Czwarte miejsce zajęły przecenione sukienki. Polacy bardzo często wpisywali w wyszukiwarkę także same hasła “przeceny”, “przeceny 2019” lub też “nocne przeceny” czy “przeceny letnie 2019”. Zestawienie w kategorii “tanie” otwierają “tanie loty”, które okazały się popularniejsze od “taniego jedzenia” i “tanich książek”. Na tej samej liście znalazły się także wyszukiwania takie jak: “tanie miejsca dla grup”, “tanie wakacje”, “tanie restauracje” i “tanie linie lotnicze”.

Podróże

Lista “tanie” zawiera wiele wyszukiwań, które bezpośrednio odnoszą się do wakacji i planowania lotów. Polacy pokochali podróżowanie za nieduże pieniądze, a ranking dotyczący podróży wskazuje, że najczęściej szukamy ofert “last minute” lub “wakacji last minute”. Zanim jednak pomyślimy o letnich miesiącach, planujemy weekend majowy, co znajduje odzwierciedlenie w zapytaniu “Majówka 2019”. Skoro wszystkich wycieczek szukamy w ostatniej chwili, podobna tendencja dotyczy też wybieranych krajów. Wśród destynacji “last minute” króluje Grecja, a zaraz za tym państwem na podium uplasowały się Egipt i Turcja.

Święta i uroczystości

W przypadku Świąt Bożego Narodzenia zdecydowanie brakuje nam pomysłów na życzenia i w tej kwestii lubimy zainspirować się podpowiedziami z wyników wyszukiwania Google. Interesują nas także loterie świąteczne, pierniki oraz piosenki. Wśród zapytań związanych z innymi świętami najpopularniejszym była “Wielkanoc 2019” wraz z “życzeniami wielkanocnymi”. Miejsce na podium należy się także “nocy sylwestrowej”, a tuż za nią uplasowały się “Walentynki”. Często pytamy także o sukienki na ważne wydarzenia w życiu, takie jak ślub. Google podpowiada nam także w kwestii pomysłów na prezent. Najczęściej nie wiemy, co kupić mężczyznom, a także szukamy inspiracji na prezent dla mamy lub dla dziecka z okazji świętowania 1. urodzin.

Pełne listy haseł najbardziej zyskujących na popularności w tematyce biznesu, zakupów, podróży i świąt (wybrane z ogólnego zestawienia Year in Search 2019) przedstawiamy poniżej. Natomiast podstawowe zestawienie Rok w wyszukiwarce 2019 znajduje się na naszym blogu.

Ile kosztuje?

 1. Ile kosztuje krowa?
 2. Ile kosztuje bilet do USA?
 3. Ile kosztuje Netflix?
 4. Ile kosztuje nabicie klimatyzacji?
 5. Ile kosztuje gram złota?
 6. Ile kosztuje bursztyn?
 7. Ile kosztuje 1 kWh?
 8. Ile kosztuje budowa domu?
 9. Ile kosztuje funt?
 10. Ile kosztuje aparat na zęby?

Tanie:

 1. Tanie loty
 2. Tanie jedzenie
 3. Tania książka
 4. Tanie miejsca dla grup
 5. Tanie wakacje
 6. Tanie restauracje
 7. Tanie linie lotnicze

Podróże:

 1. Last minute
 2. Wakacje last minute
 3. Majówka 2019
 4. Agroturystyka
 5. Last minute Grecja
 6. Wycieczki last minute
 7. Grecja last minute
 8. Super last minute
 9. Egipt last minute
 10. Turcja last minute

Finanse:

 1. Kurs euro
 2. Kurs dolara
 3. Kurs funta
 4. ZUS
 5. PUE ZUS
 6. Euro
 7. Kursy walut
 8. Przelicznik walut
 9. e-PIT
 10. Kalkulator walut

Relacje:

 1. Portal randkowy
 2. Pierścionek zaręczynowy
 3. Zaproszenia ślubne
 4. Randki
 5. Życzenia ślubne
 6. Obrączki ślubne
 7. Życzenia walentynkowe
 8. Wierszyki na walentynki

Prezenty:

 1. Prezent dla mężczyzny
 2. Prezent dla mamy
 3. Prezent na roczek
 4. Prezenty na święta
 5. Prezent dla chłopaka
 6. Prezent na walentynki
 7. Prezent dla taty
 8. Prezent dla dziewczyny
 9. Prezent na Dzień Matki
 10. Prezent na 18

Święta Bożego Narodzenia:

 1. Życzenia świąteczne
 2. Życzenia bożonarodzeniowe
 3. Loteria świąteczna
 4. Pierniki świąteczne
 5. Piosenki świąteczne
 6. Kartki świąteczne bożonarodzeniowe
 7. Paznokcie świąteczne
 8. Stroiki bożonarodzeniowe 2018
 9. Ozdoby świąteczne
 10. Tapety świąteczne

Inne święta i uroczystości:

 1. Wielkanoc 2019
 2. Życzenia wielkanocne
 3. Noc sylwestrowa
 4. Walentynki
 5. Suknie ślubne
 6. Sylwester
 7. Rocznice ślubu
 8. Sukienki sylwestrowe
 9. Przekąski na Sylwestra
 10. Babka wielkanocna

Przeceny:

 1. przeceny
 2. lodówki przeceny
 3. przeceny 2019
 4. buty przeceny
 5. nocne przeceny
 6. przeceny gier
 7. przeceny letnie 2019
 8. sukienki przeceny
 9. przeceny w sklepach

Źródło: Alphabet

www.abc.xyz

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Raport Strategiczny Internet 2019/2020 IAB Polska
Rok 2019 był dla polskiej branży reklamy cyfrowej przełomowy – internet, wzorem rozwiniętych rynków zachodnich, przegonił pod względem nakładów reklamowych telewizję. Dwucyfrowe tempo rozwojowe reklamy online zostało utrzymane, a jej wartość osiągnęła prawie 5 mld zł. W Europie pierwszy raz w historii wydatki na digital były wyższe od sumy wydatków...
Biuro Reklamy TVP wspiera mały biznes
Biuro Reklamy Telewizji Polskiej stworzyło specjalną ofertę „Wspieramy Mały Biznes” dedykowaną małym i średnim przedsiębiorstwom. Oferta obejmuje emisję kompletnej, crossmediowej kampanii za 3999 zł netto, przy minimalnych formalnościach.
W nowej rzeczywistości szukamy najlepszych miejsc do prowadzenia dialogu. Do dzielenia się swoimi doświadczeniami i szukania rozwiązań na miarę nowych czasów. Takim miejscem jest LinkedIn. Dlatego startujemy z komunikacją od bp Polska na kanale LinkedIn. Po to, żeby mówić, jaką rolę chce i będzie odgrywać bp w nowym świecie, jak widzimy nasze zaangażowanie w...
Cykl „Historie sportowe” jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Newsweeka oraz obchodzącego wkrótce 100. urodziny Przeglądu Sportowego. Na Newsweek.pl pojawi się kilkadziesiąt reportaży przygotowanych przez dziennikarzy obydwu redakcji: o kulisach wielkich pojedynków, niedokończonych rywalizacjach, byłych i obecnych mistrzach czy życiu prywatnym...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764