logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Roland DG wchodzi na rynek tapet drukowanych cyfrowo

  PR 01.08.2023, przeczytano 964 razy
ilustracja

Roland DG Corporation, producent i dystrybutor wielkoformatowych ploterów atramentowych do tworzenia reklam i szyldów oraz narzędzi 3D do produkcji, ogłosił dziś nabycie udziałów w firmie UAB Dimense print, spółce-córce UAB VEIKA, wytwórcy i sprzedawcy produktów związanych z tapetami z siedzibą w Wilnie (Litwa).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/roland-dg-wchodzi-na-rynek-tapet-drukowanych-cyfrowo,400948,artykul.html

Firma Roland DG wyznaczyła sobie pionierski cel „technologii cyfrowych i współtworzenia” w średnioterminowym planie biznesowym (lata finansowe 2021-23), który koncentruje się na transformacji w zoptymalizowaną i zwinną organizację i przekształceniu portfela biznesowego. Obejmuje to badanie inwestycji przynoszących wzrost poprzez fuzje i przejęcia w celu utworzenia nowych podstawowych obszarów działalności. Firma Roland DG podjęła decyzję o zakupie 50,1% udziałów w UAB Dimense Print, spółce zależnej od UAB VEIKA, która wyróżnia się w dziedzinie technologii chemicznych i oferuje wyjątkowe rozwiązanie w zakresie druku cyfrowego w branży tapet. Cyfryzacja druku na tapetach jeszcze nie w pełni spenetrowała na rynek, ale rosnące zapotrzebowanie na personalizację i nadchodząca ekspansja rynkowa stanowi dla Roland DG idealną okazję do wejścia na ten rynek. Ponadto ogromne możliwości otwierają się przed technologią tłoczenia, ponieważ może ona nadawać teksturę i przestrzeń różnym zadrukom, takim jak formy gipsowe. Roland DG dąży do wzmocnienia obecności na rynku tapet poprzez ciągły rozwój, sprzedaż i wsparcie DIMENSE i Ecodeco, czyli dwóch firmowych technologii druku cyfrowego UAB Dimense print. Wykorzystując znakomite możliwości techniczne firmy UAB VEIKA i łącząc je z własną wiedzą produkcyjną i globalną siecią handlową, firma Roland DG będzie rozwijać i sprzedawać wyjątkowe i wysokowartościowe nowe rozwiązania w zakresie druku cyfrowego, dążąc do dalszego rozwoju rynkowego poprzez wykorzystanie tych mocnych stron.

UAB VEIKA i UAB Dimense

VEIKA to firma rodzinna, którą założył w 1991 roku w Wilnie (Litwa) Jakv Etin. Firma jest dobrze znana jako producent wielu różnych materiałów do tapetowania. Firma VEIKA zyskała wśród partnerów handlowych reputację niezawodnego i zaufanego dostawcy, dysponującego bogatą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie produkcji tapet. W drugim pokoleniu, w 2007 roku do firmy dołączył dr Aleksey Etin. Jednocześnie uznając kluczową rolę, jaką nieustanne badania i rozwój odgrywają w osiąganiu trwałych sukcesów, firma VEIKA stworzyła imponującą sieć laboratoriów specjalizujących się w innowacyjnych atramentach, polimerach i powłokach.

Od 2012 roku firma skupiła się na druku cyfrowym i rozpoczęła produkcję na atramentowych ploterach solwentowych i tapetach PCW. Obecnie, mając na względzie ochronę środowiska, firma zrezygnowała z PCW, opracowując i opatentowując Ecodeco, bezplastyfikatorową bazę do produkcji tapet wytłaczanych na gorąco. Jej rozwiązania cyfrowe obejmują również DIMENSE, nowoczesny, wielkoformatowy ploter atramentowy, który zyskał duże uznanie ze względu na swoją wyjątkową zdolność do drukowania strukturalnego, przyjazne dla środowiska atramenty i podłoże oraz umożliwianie tworzenia oryginalnych, ekspresyjnych projektów w druku tapet. Dzięki nabyciu udziałów w UAB Dimense print, firma Roland DG uzyska dostęp do połączonych możliwości technologicznych związanych z atramentem i tapetami firmy i jej spółki dominującej, UAB VEIKA.

Kohei Tanabe, prezes i przedstawiciel Roland DG Corporation, powiedział: - Wciąż pamiętam dzień, w którym po raz pierwszy zobaczyłem w 2019 roku rozwiązanie firmy DIMENSE do tapet. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza doniosłe połączenie naszej misji: „Udostępnienie społeczeństwu nowych możliwości dzięki technologii cyfrowej” oraz naszego celu „Umożliwianie kreatywności i zachwytu na całym świecie” dzięki DIMENSE – wyjątkowemu i nowatorskiemu rozwiązaniu do druku cyfrowego. W trakcie negocjacji czułem, że chcę połączyć siły z tą firmą i dawać inspirację do zachwytu na całym świecie. Firma Roland DG rozwija się stale dzięki cyfryzacji i tworzeniu rynku. Teraz jestem zaszczycony, że możemy rozwijać się razem, promując rynek tłoczenia, w tym tapet, poprzez nabycie udziałów w UAB Dimense Print.

Aleksey Etin, dyrektor generalny UAB VEIKA, powiedział: - VEIKA i Roland DG są partnerami biznesowymi od 2015 roku. Wierzę, że ta wspólna przygoda z Roland DG będzie wspaniałą okazją do skorzystania z tego, co najlepsze w obu firmach: specjalistycznej wiedzy firmy Roland DG w zakresie opracowywania i globalnej dystrybucji ploterów i know-how firmy VEIKA w dziedzinie atramentów i materiałów do druku. To partnerstwo pozwoli nam przyspieszyć postęp technologii DIMENSE i Ecodeco, a także przenieść je na nowy poziom. To wielki zaszczyt mieć zaufanie tak wyjątkowego partnera, jak Roland DG i jestem bardzo zadowolony, że zawarliśmy tę umowę. Wierzę, że będzie to bardzo korzystne dla wszystkich, w tym naszych cenionych partnerów, klientów i dostawców.

Plany na przyszłość

Obecna struktura biznesowa zostanie utrzymana w dającej się przewidzieć przyszłości, w miarę jak obie firmy będą pracować nad integracją. Dla naszych cenionych klientów i dostawców nie są planowane żadne zmiany. Szczegółowe informacje na temat czasu i metody wprowadzania na rynek nowych produktów zostaną podane w miarę ich określania.

Wpływ na wyniki finansowe

Przewidujemy, że to przejęcie i związane z nim działania będą miały minimalny wpływ na skonsolidowane wyniki w bieżącym roku podatkowym.

Firma Roland DG od dawna łączy technologie analogowe i cyfrowe, tworząc nową wartość. Obecnie firma dąży do wejścia na niszowe rynki i wydobycia kryjących się na nich znakomitych możliwości, łącząc wyobraźnię i kreatywność z najnowocześniejszą technologią, aby dostarczać rewolucyjne rozwiązania, które spełniają potrzeby klientów.

Źródło: Roland DG Corporation

www.rolanddg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764