logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Roland PNC-1000: problemy po wymianie noża i listwy teflonowej

   24.07.2006, przeczytano 11924 razy

Mam ploter Roland PNC-1000. Ciął bardzo dobrze, ale stępił się nóż i listwa pod nożem została przecięta. Założyłem nowy nóż i przykleiłem nową taśmę teflonową. Ploter tnie aż za dobrze, bo po ustawieniu nacisku na minimum przecina trochę papier, co skutkuje jego rozwarstwieniem przy przenoszeniu wyciętej grafiki na folię transportową.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/roland-pnc-1000%3A-problemy-po-wymianie-noza-i-listwy-teflonowej,4249,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Przy PNC 1000 takie cuda to rzadkość. Nic się w maszynie nie zmieniło poza nożem i taśmą. Nacisk noża też odbywa się w stałym zakresie. Przypuszczalnie problem występuje w jednym miejscu listwy. Najprawdopodobniej przy wymianie listwy nie zostały usunięte resztki starego kleju lub dostał się jakiś paproch. Powoduje to uniesienie w tym miejscu listwy i przecinanie materiału i listwy.

Najłatwiej to stwierdzić obserwując powierzchnię nowej listwy. Jeśli przyczyna jest taka jak opisałem, to listwa powinna być przecięta na konkretnym odcinku, a nie na całej szerokości. Jeśli jest inaczej, to usterki należy szukać w elektromagnesie odpowiedzialnym za nacisk noża. Tu jednak polecam odwiedzenie serwisu.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Proponuje wysunać nożyk na grubość folii i będzie po problemie. Choć jest to doraźne rozwiązanie.

pozdrawiam,
Mariusz Kozłowski
PolKos, Serwis ploterów tnących

avatar użytkownika
,

Znając PNC 1000, to masz jeszcze stary typ uchwytu noża ( bez regulacji ), albo nie wiesz jak go ustawić. Nowe uchwyty noża z pełną regulacją wysokości wystającego ostrza to około 280 zł netto i rozwiązują problem w 100%.
Jak coś
601 52 44 96
Dawid Sawicki
  

avatar użytkownika
,

Powyższe uwagi są jak najbardziej prawidłowe. Dodatkowo w PNC-1000 czasami uszkodzeniu ulegają układy -po 2 sztuki na każdy silnik i czasami układ - 1 sztuka od nacisku noża. Objawem jest złe przewijanie folii, głośna praca. W przypadku noża brak regulacji nacisku, jego całkowity brak lub maksymalny nacisk -niezależnie od regulacji. W najstarszych wersjach tego plotera nie było na układach sterujacych silnikami i naciskiem noża zamontowanych radiatorów i zwyczajnie się paliły. Trzeba je wtedy wymienić i wyregulować ploter.

Cezary Buśko
tel 503602399

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764