logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rosnąca sprzedaż urządzeń JUST Normlicht w Europie

  PR 15.10.2006, przeczytano 1876 razy
ilustracjastrzałka

JUST daylight 5000 proGraphic – świetlówki nowej generacji, które po raz pierwszy swoją premierę miały podczas kwietniowych targów Ipex, stają się „hitem” oświetleniowym w poligrafii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rosnaca-sprzedaz-urzadzen-just-normlicht-w-europie,4596,artykul.html

Od czasu ich wprowadzenia na rynek, sprzedaż firmy JUST Normlicht w całej Europie wzrosła o około 250%. Ogromny wzrost w tym zakresie notuje również gdańska firma Zakłady Artystyczne Art, będąca jedynym w Polsce dystrybutorem sprzętu oświetleniowego tego producenta.

Światło nowej generacji, jakie uzyskuje się przy wykorzystaniu lamp JUST daylight 5000 proGraphic zrewolucjonizowało całą poligrafię – mówi Sławomir Wojtaś, dyrektor w Zakładach Artystycznych ART. – Elektroniczna regulacja jego natężenia umożliwia w codziennej pracy odpowiedni dobór i ocenę barw, co ma kluczowe znaczenie dla całego procesu produkcji. Dzięki możliwościom, jakie proponuje firma JUST Normlicht i gwarancji najwłaściwszego doboru oświetlenia potrzebnego dla odpowiedniego szacowania koloru, jaką dają jej produkty, również polskie drukarnie doceniły znaczenie oświetlenia we własnych zakładach.

Właściwe zarządzanie kolorem możliwe jest wówczas, kiedy w całym procesie produkcji zachowane są odpowiednie warunki oświetleniowe. Gwarancją tego są standardy i normy, jakie są przestrzegane na każdym etapie pracy. Firma JUST Normlicht to jeden z liderów w produkcji znormalizowanych technologii oświetleniowych, a bogata oferta tego producenta gwarantuje wybór odpowiedniego oświetlenia dla każdej firmy poligraficznej.

Końcowy wydruk, oświetlany specyficznym źródłem światła może wyglądać identycznie jak proof, jednak w przypadku oświetlenia innym źródłem mogą pojawić się znaczące różnice koloru, w zależności od tego, czy został on wykonany atramentem, tonerem, w technice Matchprint lub Chromalin. To zjawisko, zwane metameryzmem, znacząco wpływa na szacowanie kolorów i jest szczególnie istotne w przemyśle poligraficznym. Standardy określa tu norma ISO 3664, opracowana w 2000 roku; muszą ją spełniać wszystkie urządzenia oświetleniowe. Standard ten budują cztery elementy, które brane są tu pod uwagę: jakość światła, rodzaj otoczenia, jasność i równość oświetlanej powierzchni a także zapobieganie błyszczeniu.

Innowacyjne lampy JUST Normlicht daylight 5000 – mówi Sławomir Wojtaś - spełniają wszystkie kryteria tej normy dotyczące jakości światła: współrzędne koloru - x=0.3478 i y=0.3595 przy tolerancji rzędu zaledwie 0.005; jego temperatura - 5000 kelwinów (D50) dla wszystkich czynności w zakresie przygotowalni i drukowania. Dodatkowo lampy te są testowane na próbie aż 215 kolorów (a nie tylko 8, jakie narzuca norma) i nawet w tych testach osiągają wartość wyższą od wszystkich wyznaczonych w przemyśle standardów.

Ogromny wpływ na kolor ma również rodzaj otoczenia, jasność i równość oświetlanej powierzchni oraz zapobieganie błyszczeniu. Wszystkie urządzenia JUST Normlicht, co podkreśla Sławomir Wojtaś, spełniają warunki określone standardem ISO 3664:2000 w tym zakresie.

Produkty tej firmy – podsumowuje – stwarzają więc optymalne warunki do krytycznego szacowania koloru w trakcie obróbki cyfrowej: od monitora komputera projektanta, poprzez proofer w przygotowalni, aż po finałowy wydruk w drukarni. Cieszy nas fakt, że dostrzegają to również nasi klienci, których ciągle przybywa, co jest znakiem tego, że świadomość konieczności posiadania odpowiednich przyrządów do szacowania kolorów w polskich zakładach wciąż rośnie. Dowodem na to jest rosnąca sprzedaż produktów, które znajdują się w naszej ofercie. Już w okresie od stycznia do maja br. Zakłady Artystyczne ART osiągnęły sprzedaż wyższą niż w całym roku 2005, który był bardzo dobrym rokiem sprzedaży produktów JUST Normlicht w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że rekord ubiegłoroczny zostanie w tym roku znacząco pobity.

Źródło: Zakłady Artystyczne Art

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Producent wąskowstęgowych maszyn drukujących w technologii Aniflo – Codimag, wraz ze swoim Partnerem GRAW zapraszają na spotkanie online dedykowane dla polskich Klientów.
Pierwsza w Europie maszyna Printflood 300A UV&AQ z lakierem dyspersyjnym z oferty Duplo w Cewe Polska
„To jest moja maszyna” - tak po 15 minutach testów urządzenia uszlachetniającego lakierem dyspersyjnym z oferty Duplo powiedziała jedna z pracownic firmy CEWE Polska z Kędzierzyna-Koźla, będąc pod wrażeniem prostoty jego obsługi. To jednak nie najważniejsza cecha maszyn lakierujących z oferty tego dostawcy. Jak podkreśla Roland Cedzich, kierownik produkcji w tym...
SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji  tej firmy podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w dniu 22 października br. Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online w ramach „Akademii Wiedzy”. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego...
Mazowieckie Centrum Poligrafii rozwija swój park maszynowy o nowy atramentowy system do drukowania na papierze z roli  Ricoh Pro V20100. Maszyna wykorzystywana jest głównie do druku książek. W przyszłości na systemie planowana jest również produkcja instrukcji obsługi dla dużych firm produkcyjnych. To kolejny model Ricoh, który pracuje w MCP. Drukarnia...
Technologia RFID, innowacyjne etykiety i sklepy przyszłości oczami Mark Andy
Automatyczny sklep - bez personelu, typowej kasy samoobsługowej, ale za to z aplikacją na smartfona, dającą dostęp do około tysiąca produktów. Znajdują się w nim artykuły głównie spożywcze, ale także chemiczne i kosmetyki. Można tu też kupić wodę i inne napoje, słodycze, kawę, herbatę, zdrowe przekąski, dania gotowe, a także przechowywane w lodówkach...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764