logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozdanie nagród w 6. edycji konkursu Galeria Plakatu AMS

   21.12.2006, przeczytano 3406 razy
ilustracjastrzałka
Nagroda główna - Łukasz Rayski

14 grudnia 2006 w Wytwórni Wódek „Koneser” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 6. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu zachęcającego do korzystania ze środków komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów, metra i tramwajów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozdanie-nagrod-w-6.-edycji-konkursu-galeria-plakatu-ams,4915,artykul.html

Do tej edycji konkursu zostało zakwalifikowanych 717 prac. Jury w dwustopniowym głosowaniu wybrało laureatów, którzy najlepiej sprostali zadaniu konkursowemu godząc twórczą swobodę poszukiwań artystycznych z czytelnością komunikatu outdoorowego.

Nagrodę główną otrzymał:
Łukasz Rayski

Wyróżnieni zostali:

 • Szymon Prandzioch
 • Paweł Jońca
 • Katarzyna Gwazdacz
 • Paweł Adamus
 • Rafał Bartlet

  Plakat nagrodzony nagrodą główną będzie eksponowany w całej Polsce na nośnikach typu citylight w 2007 roku. Laureat nagrody głównej tradycyjnie otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 7 tys. zł od AMS. Podobnie jak przy poprzednich edycjach wybrani laureaci będą mieli możliwość odbycia staży w wiodących agencjach reklamowych. Nagrodę specjalną w wysokości 4 tys. zł ufundował w tej edycji współorganizator konkursu: Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Patronami medialnymi projektu są: tygodnik Media i Marketing Polska, Kreatura, miesięcznik Fluid oraz portal Gazeta.pl.

  6. edycja konkursu Galerii Plakatu AMS pod hasłem ”Zostaw samochód – daj odetchnąć” miastu została ogłoszona na początku października tego roku, a 27 listopada zakończono przyjmowanie prac. „Biorąc pod uwagę trudny temat, liczba nadesłanych prac świadczy o niezmiennie dużym zainteresowaniu konkursem Galerii Plakatu AMS, co nas ogromnie cieszy.” - komentuje prof. Janusz Górski, kurator Galerii Plakatu AMS.

  Wszystkie nadesłane i przyjęte prace można obejrzeć na stronach www.galeria.ams.com.pl. Odbyło się także głosowanie na najlepszy plakat w portalu www.gazeta.pl. Internauci wybierali spośród prac, które przeszły w preselekcji jury do drugiego etapu głosowania. Najwięcej głosów zebrała praca Marcina Szypulskiego.


  ***
  Galeria Plakatu AMS powstała w kwietniu 2004 roku. Projekt ma na celu rozbudzenie społecznego zainteresowania reklamą zewnętrzną i poprawę jej wizerunku poprzez promowanie dobrze zaprojektowanych plakatów. Do tej pory ukazało się 5 edycji konkursu na plakat o tematyce społecznej. Pierwszy dotyczył promocji miast i regionów, drugi mówił o wandalizmie, w trzeciej edycji wzywano do czytania prasy, a tematem czwartej było uświadomienie nierównego statusu osób niepełnosprawnych. Tematem piątej edycji było zaprojektowanie oficjalnego plakatu dla jubileuszowego „20 Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie”.

  Galeria Plakatu AMS została wyróżniona w konkursie Media Trendy 2005 w kategorii marketing społeczny oraz nagrodzona przez WiK "Wprost i Kultura" dyplomem ZNAK NA TAK za niekonwencjonalną promocję reklamy zewnętrznej. W 2006 Fundacja Commintment to Europe Arts & Business Awards przyznała Galerii Plakatu AMS wyróżnienie w kategorii Corporate Cultural Responsibility.

  Źródło: AMS

 • REKLAMA

  Komentarze

  Zaloguj się i dodaj komentarz

  Najnowsze w tym dziale

  Dariusz Maciołek – Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas został nagrodzony tytułem AD Marketer Roku w tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu AD WO/MAN Roku 2020. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia.
  Ad Wo/Man 2020: Gaworski, Góralska, Waśko, Sawicki i Maciołek nagrodzeni
  Marcin Gaworski (180heartbeats + Jung v. Matt), Ewa Góralska (MullenLowe MediaHub), Hanna Waśko (Big Picture) i Kacper Sawicki (Papaya Films) – to zdobywcy tytułu AD WO/MAN Roku 2020. AD Marketerem Roku 2020 został Dariusz Maciołek (Bank BNP Paribas).
  Marketing w czasie pandemii – Golden Arrow 2021
  Golden Arrow 2021 to XVI edycja konkursu promującego najlepsze i najbardziej efektywne projekty z zakresu marketingu zintegrowanego. Po raz pierwszy obejmuje ona przedsięwzięcia, które powstały i były zrealizowane w czasie trwającej pandemii – od 7 maja 2020 r. do 7 maja 2021 r. Jak to wpłynęło na kampanie marketingowe, dowiemy się już w czerwcu.
  Kampania #mniejplastiku wyróżniona w konkursie Instytucja Roku
  Kampania edukacyjna #mniejplastiku zdobyła wyróżnienie w konkursie Instytucja Roku, jako jedna z najlepszych inicjatyw społecznych zrealizowanych przez instytucje finansowe w 2020 r. Kampanię prowadzą wspólnie: bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
  Studio filmowe, design dla zwierząt, gry wideo, a może fotografia wnętrz? Pomysły na biznes w branży kreatywnej mogą być różne. Podobnie jak wyzwania, z którymi muszą mierzyć się początkujący przedsiębiorcy. Przyda się wsparcie merytoryczne, prawne czy księgowe i przestrzeń do spotkań z klientami czy partnerami. Wszystko to oferuje Art_Inkubator w Fabryce Sztuki...
   
  Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764