logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozpoczęła się konferencja Multiscreen Day 2019

   03.04.2019, przeczytano 468 razy
ilustracjastrzałka

Jak podaje serwis sport.pl, już pięć lat temu szef Netfliksa Reed Hastings zapowiadał, że do 2030 r. tradycyjna – liniowa – telewizja umrze, a zastąpią ją serwisy streamingowe, takie jak Netflix czy Hulu. Wtedy jeszcze wydawało się, że to dość abstrakcyjne przepowiednie – komentuje Adrian Kawecki, CEO Mindshare Polska. Dom mediowy jest partnerem głównym konferencji dla branży medialnej – Multiscreen Day 2019, która rozpoczęła się dzisiaj w Warszawie. Organizatorem 4. edycji konferencji jest magazyn „Media & Marketing Polska" oraz serwis informacyjny MMP24, wydawane przez VFP Communications.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozpoczela-sie-konferencja-multiscreen-day-2019,381935,artykul.html

CZY ŻYJEMY W EPOCE POSTTELEWIZYJNEJ?

Na pytanie czy za 10 lat Polacy nie będą już oglądać telewizji linearnej, Kawecki odpowiada: - Dziś spadek zainteresowania tradycyjną telewizją – zwłaszcza wśród młodych ludzi – jest gigantyczny. W USA w ciągu 5 lat (między 2012 a 2017 r.) oglądalność TV w grupie wiekowej 12-17 lat zmalała o 45,5 proc.; w grupie wiekowej 25-34 – o 32,2 proc.; w grupie wiekowej 35-49 – o 15,8 proc. Średnia wieku widzów top 10 najpopularniejszych seriali w TV waha się od 47,8 lat (“Imperium”) do 58,6 (“The Good Doctor”). W Norwegii osoby wieku 13-29 na tradycyjną telewizję poświęcają już tylko 47 minut dziennie (średnia), w Szwecji – 49, a w Holandii – 83

W Polsce sposób konsumowania mediów, związany m.in. z rosnącą penetracją wideo online, rzeczywiście zmienia się zauważalnie w ostatnich latach. Nie pozostaje to bez wpływu na oglądalność telewizji, szczególnie wśród najmłodszych widzów, chociaż nazywanie obecnej sytuacji epoką post-telewizyjną jest trochę na wyrost. Jak wynika z naszego badania, zrealizowanego w lutym br., oglądalność telewizji wśród najbardziej regularnych użytkowników tego medium (oglądający telewizję co najmniej kilka razy w tygodniu) jest nieco większa niż rok wcześniej.

Faktem jest, że konsumpcja wideo od kilku lat dynamicznie rośnie, natomiast nie zauważamy, aby wzrost ten na poziomie ogółu użytkowników internetu wprost kanibalizował TV.

Zawsze podkreślaliśmy rolę kontentu jako czynnika, który decyduje, na jakim nośniku zostaje on konsumowany. Jeśli zatem TV linearna będzie w stanie zaspokoić potrzeby różnorodnej widowni, produkując wysokojakościowy programming, nie ma się czego obawiać, bo konsument zawsze będzie podążał za swoim ulubionym programem czy też serialem.

PRELEGENCI

Do grona prelegentów Multiscreen Day 2019 zaproszeni zostali eksperci z szeroko pojętego rynku wideo – w tym przedstawicieli nadawców TV, operatorów VoD, marketerów, agencji mediowych, biur reklamy i firm badawczych, a wśród nich:

dr Tomasz Baran, partner merytoryczny, ogólnopolski panel badawczy Ariadna, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Jarek Boliński, producent/partner zarządzający, Propeller Film, Piotr Bombol, CEO, Gameset, Michał Cabaj, kierownik ds. komunikacji i CRM, Skoda, Jan Kasprzycki, współzałożyciel MillionYou, dyrektor EY Crowdsourcing, Ernst & Young Crowdsourcing, Paweł Kolenda, dyrektor ds. badań, IAB Polska, Aleksandra Popławska, content partnership director, LiquidThread (Publicis Media), Damian Rezner, dyrektor ds. innowacji Screen Network, Marta Sułkiewicz, chief sales officer, EMEA, Gemius, Łukasz Urbański, business development director, Polsat Media, Olek Wandzel, VP sales & marketing, Abstra, Karolina Chołuj, director, business planning, Mindshare, Beata Sokołowska, head of research, Publicis Media, Robert Kisiel, kierownik zespołu ds. sprzedaży sponsoringu sportowego, Biuro Reklamy TVP SA, Maciej Iwański, dziennikarz i komentator sportowy, TVP Sport, Karolina Chojnowska, agency sales manager, TalentMedia, Justyna Kozłowska, youtuberka, 10minutspokoju

Tegoroczną keynote speaker jest Rebecca Hill, International Marketing Director z National Geographic.

Eksperci ci na co dzień śledzą najnowsze trendy na rynku mediów. Budują efektywne strategie marek w komunikacji multiscreen, tworzą alternatywne rozwiązania wokół produkcji wideo, a także znają receptę na nowatorski pomiar audytorium wielu ekranów. Omówią oni m.in. takie tematy jak:

  • Wpływ serwisów sVoD na rynek telewizyjny i działania marek
  • Gaming – zagrożenie czy sprzymierzeniec marketera
  • Nie tylko 30-s spot – niestandardowe formy obecności marek w telewizji
  • Wideo w social media
  • Sport na wielu ekranach
  • Jakiego badania jednoźródłowego potrzebuje rynek

Na pytanie o rynek VoD i to czy polscy widzowie przywykli już do płacenia za filmy w serwisach VoD oraz czy działalność Netfliksa i innych graczy z tego rynku można już uznać za sukces? – tak odpowiada Kawecki: - Płatne platformy wideo rok do roku odnotowują wzrosty liczby użytkowników. Pod tym względem z pewnością działalność tych graczy można uznać za sukces. Z wcześniej wspomnianego badania wynika, że takie abonamenty posiada dzisiaj 1/3 internautów, a kolejne 10 proc. rozważa ich zakup w najbliższej przyszłości. W dalszym ciągu są to społeczności mniejsze niż platformy oferujące darmowe treści, w tym telewizja, natomiast 30-40 proc. to już są liczby, która robią wrażenie.

PRAKTYCZNA KONFERENCJA

Multiscreen Day to konferencja poświęcona komunikacji marketingowej na wielu ekranach. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem:

CONTENT IS KING,
DISTRIBUTION IS QUEEN,
A GRAALA ZNAJDZIESZ NA MULTISCREEN DAY

Konkurujemy bardziej z grą Fortnite niż z HBO" – napisał niedawno Netflix w liście do inwestorów. To stwierdzenie pokazuje, jak skomplikowany jest dzisiaj krajobraz mediów, ekranów i rozrywki i jak wiele różnych treści konsumują dziś odbiorcy. Podczas tegorocznego Multiscreen Day eksperci będą zastanawiać się, jakie wnioski z tych zjawisk płyną dla marek, nadawców i agencji.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną wyniki badania na temat serwisów VoD oraz korzystania z treści wideo oraz gier na różnych urządzeniach (badanie przygotowały „Media & Marketing Polska" oraz panel badawczy Ariadna).

DLA KOGO MULTISCREEN DAY

Co roku udział w konferencji bierze ok. 250 przedstawicieli branży mediowo-reklamowej, a wśród nich m.in. marketerzy, nadawcy TV, wydawcy internetowi, producenci kontentu – związani zawodowo z mediami, domami mediowymi, agencjami reklamowymi, digital, kreatywnymi, studiami produkcyjnymi.

Do udziału w Multiscreen Day zaproszone zostały również oraz osoby zainteresowane tematyką mediów, marketingu i reklamy pragnące rozwijać się zawodowo w tej branży. Konferencja objęta jest patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: VFP Communications

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nekk stworzył spot dla marki Bioderma
Marka Bioderma rusza z nową kampanią społeczną Ty czujesz, my dbamy" skierowaną do pacjentów z problemami skórnymi. Spot wspierający akcję przygotowała agencja pharmamarketingowa NEKK.
Powstało Stowarzyszenie Agencji Public Relations
Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR) to nazwa nowej organizacji, która została powołana przez 20 agencji PR z różnych miast Polski w celu reprezentacji i wspierania szeroko rozumianej branży usług komunikacji i PR. Stowarzyszenie, które już na starcie reprezentuje społeczność ponad 300 konsultantów, stawia sobie za cel podnoszenie i promowanie wysokiej jakości usług...
Nałęczowianka wspiera kampanię „Siła pragnienia” loterią z eko-nagrodami
Marka naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka wystartowała z ogólnopolską loterią, w której do wygrania są nagrody przyjazne środowisku, m.in. w pełni elektryczny samochód Nissan Leaf. Loteria jest elementem wspierającym najnowszą kampanię „Siła pragnienia”, z którą marka ruszyła na początku października.
#Siejdobro z marką Verbena
Zrób coś dla siebie, pamiętając o innych! Właśnie na tym założeniu opiera się najnowsza kampania marki Verbena, która ruszyła 5 października i potrwa do 15 listopada. Za jej realizację odpowiada krakowska agencja reklamowa Brave Brain.
Mastercard przedłuża umowę z UEFA Champions League
Mastercard poinformował o przedłużeniu partnerstwa z UEFA Champions League na lata 2021-2024, tym samym kontynuując wieloletnią współpracę, która rozpoczęła się w 1994 roku. Umowa obejmuje również prawa sponsorskie do meczów Superpucharu Europy w 2021, 2022 i 2023 roku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764