logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozstrzygnięcie konkursu „Bramy Kraju”

   25.04.2006, przeczytano 4442 razy
ilustracjastrzałka
Nagroda w kategorii Witacz istniejący AMS

W dniu 24 kwietnia 2006 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Bramy Kraju”, zorganizowanego przez firmy AMS i Eskadra.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozstrzygniecie-konkursu-bramy-kraju,3865,artykul.html

Konkurs ogłoszono 15 grudnia 2005 roku podczas konferencji „Bramy Kraju”, dotyczącej marketingu miast i regionów. Był on poświęcony witaczom, czyli konstrukcjom promocyjno-reklamowym, ustawianym przy wjeździe i wyjeździe z miast. W zamyśle organizatorów rywalizacja o najlepsze witacze mogłaby zapoczątkować cykl konkursów na temat marketingu miejskiego, promujących najlepsze rozwiązania w tej dziedzinie.

Na konkurs zgłoszono 56 prac w trzech kategoriach:

- witacze istniejące
- witacze projektowane
- komercyjny produkt turystyczny

Podczas oceny jurorzy brali pod uwagę następujące cechy:

- estetyka (20%)
- kreatywność (30%)
- komunikatywność (20%)
- efektywność (30%)

W kategorii „Witacz istniejący” nagrodę zdobyło miasto Gdynia za witacz „Uśmiechnij się – jesteś w Gdyni”. Nagrodą jest kampania reklamowa na nośnikach AMS.

W kategorii „Witacz projektowany” nagrodę zdobyło miasto Bełchatów za witacz „Bełchatów – daj się skusić”. Nagrodą jest 20 000 zł na realizację projektu.

kliknij aby powiększyć

W kategorii „Komercyjny produkt turystyczny” nagrodzono gminę Kartuzy za projekt zagospodarowania turystycznego „Złotej Góry” w Brodnicy Górnej.
Nagrodą jest opracowanie kampanii promocyjnej od agencji Eskadra.

kliknij aby powiększyć

Organizatorzy dodatkowo przyznali specjalne wyróżnienie dla Ostrowa Wielkopolskiego za istniejące witacze z hasłem „Tu mieszkam” i postaciami znanych osób – mieszkańców Ostrowa.

Przedstawiciele zwycięskich miast i gmin otrzymali dyplomy i wyjątkowe statuetki ze szkła i granitu.

Piotr Parnowski, Prezes AMS i przewodniczący jury, tak podsumował konkursowe zmagania samorządów:

„Kiedy pierwszy raz postanowiliśmy przyjrzeć się polskim witaczom, wydawało się, że wprawdzie tego typu konstrukcji jest w kraju mnóstwo, ale najczęściej są one zaniedbane i nieciekawe. Konkurs pokazał, że jest całkiem sporo miast i gmin, w których myśli się jednak o witaczach i chce jak najlepiej powitać przyjezdnych. Zobaczyliśmy też, jak istotną rolę odgrywa otoczenie i kontekst, w którym jest usytuowany witacz.
Nie zawsze i nie wszystkim udaje się trafić w dziesiątkę, ale widać wyraźnie, że poszukiwania trwają. I o to przecież chodzi. Prace nadesłane na nasz konkurs uzmysławiają też, jak trudną sztuką jest wymyślenie, a potem zbudowanie dobrego, skutecznego marketingowo witacza.
Jak na pierwszy konkurs o tej tematyce, napłynęło bardzo dużo prac, co oznacza, że zainteresowanie marketingiem miejscowości jest spore. Gminy szukają sposobów na skuteczną promocję i warto im w tym pomagać.”
Konkurs „Bramy Kraju” nagradza najlepsze rozwiązania kreatywne w promocji miast, regionów i produktów turystycznych. Ma też zapoczątkować mądrą modę na inwestowanie w promocję zewnętrzną miejsc i skuteczne zarządzanie przestrzenią miejską. Przedsięwzięcie jest skierowane do jednostek zajmujących się zawodowo lub zainteresowanych promocją miast i miejsc, głównie samorządów.

Źródło: AMS

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ascensia ogłasza konkurs plastyczny i fotograficzny z okazji Światowego Dnia Cukrzycy 2023
Celem tegorocznego konkursu jest podnoszenie świadomości na temat cukrzycy i zwrócenie uwagi na prawdziwe życie diabetyków na całym świecie.
World Photography Organisation poinformowało, że nową przewodniczącą jury konkursu profesjonalnego została niezależna kuratorka i konsultantka ds. fotografii Monica Allende. Ogłoszono również skład jury Sony World Photography Awards 2024 oraz terminy zbliżającej się wystawy, która powróci do londyńskiego Somerset House w dniach od 19 kwietnia do 6 maja 2024...
Konkurs na logo Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z związku ze zmianą od 1 października 2023 roku nazwy na Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ogłasza otwarty konkurs na projekt nowego logo. Prace można nadsyłać do 23 października 2023 roku Zwycięski projekt poznamy do 6 listopada 2023 roku.
Polska firma meblarska w finale konkursu Designeuropa Awards
Podczas czwartej edycji konkursu DesignEuropa Awards, która odbyła się w ośrodku konferencyjnym Axica w Berlinie, uhonorowano dwa wyjątkowe wzory. Pierwszym jest RemigoOne, elektryczny silnik zaburtowy stworzony przez słoweńską projektantkę Ajdę Bertok, zaprojektowany zgodnie z zasadami innowacyjności morskiej i zrównoważonego rozwoju, zdobył nagrodę dla małych i nowo...
Termin zgłoszeń do Youtube Works Awards przedłużony
To już ostatnie chwile na zgłoszenie swojej kampani wideo do tegorocznej edycji YouTube Works Awards. Termin zgłoszeń został przedłużony do 30 września 2023 roku. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a projekty można zgłaszać na stronie YouTube Works.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764