logo
WIADOMOŚCI

Rozwiązania firmy Omet na targach Labelexpo Europe 2017

Mateusz Zawiślak  PR 06.10.2017, przeczytano 444 razy
ilustracjastrzałka
Jacek Bucholc (z lewej) i Adam Ambrożkiewicz przy module maszyny Varyflex V4 Offset

Trzy wysoko zaawansowane technologicznie maszyny wąskowstęgowe prezentowane na stoisku, codzienne ich pokazy cieszące się dużą popularnością, liczne odwiedziny klientów z drukarń etykietowych i opakowaniowych z całego świata, w tym z Polski – to tylko niektóre aspekty obecności firmy Omet na tegorocznych targach Labelexpo Europe 2017, jakie odbywały się w Brukseli w dniach 25-28 września. Wystawa była udana również dla przedstawicieli WRH Global Polska – lokalnego przedstawiciela marki Omet w naszym kraju. Doszło podczas niej do wielu spotkań handlowych z obecnymi oraz potencjalnymi klientami z tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynkowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozwiazania-firmy-omet-na-targach-labelexpo-europe-2017,34001,artykul.html

Najważniejszą premierą targową firmy Omet była maszyna XFlex X6.0, wyposażona w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych i funkcji automatyzujących produkcję, zastosowanych wcześniej w modelu XFlex X6.

- Mamy w jej przypadku do czynienia ze zjawiskiem wyposażania urządzeń klasy entry-level w opcje znane z urządzeń reprezentujących wyższy segment rynkowy. Elektroniczne sterowanie z precyzją do 0,0001 mm (0,1 µm), udoskonalone zespoły fleksograficzne z automatyczną regulacją docisku i „inteligentną” regulacją temperatury czy wyeliminowanie wibracji dzięki specjalnej konstrukcji maszyny to tylko niektóre elementy składające się na ten swego rodzaju upgrade – mówi Jacek Bucholc, dyrektor zarządzający WRH Global Polska.

Adam Ambrożkiewicz
, odpowiedzialny w firmie za sprzedaż rozwiązań marki Omet, dodaje: - Z trzech prezentowanych na stoisku maszyn właśnie model XFlex X6.0 cieszył się największą popularnością wśród rodzimych drukarzy. Także jego dotyczyło wiele prowadzonych podczas targów rozmów handlowych. Nasi goście byli pod wrażeniem poziomu automatyzacji tej maszyny, np. rozwiązań takich jak system Multivision, który umożliwia regulację i kontrolę registrów, a w efekcie – znaczącą redukcję ilości odpadów wytwarzanych podczas narządu i skrócenie tego procesu do zaledwie kilku sekund.

Drugim rozwiązaniem, na które szczególną uwagę zwracali goście odwiedzający stoisko Omet, był model iFlex. Ta fleksograficzna maszyna, dedykowana produkcji etykietowej, po raz pierwszy została wyposażona w specjalne wałki chłodzące.

- Dzięki nim temperatura zadrukowywanego podłoża została obniżona i ustabilizowana – kontynuuje Adam Ambrożkiewicz. – W rezultacie w maszynie można stosować nawet bardzo cienkie podłoża, takie jak folie samoprzylepne czy materiały shrink sleeve. Tym samym znacząco rozszerzają się możliwości wytwórcze oferowane przez jej użytkowników, a sam proces produkcyjny jest bardziej stabilny i przewidywalny.

Model iFlex jest przeznaczony do krótko- i średnionakładowej produkcji etykiet na wstędze o szerokości 370 mm. Oprócz zadruku w technice fleksograficznej, można je tu również poddać uszlachetnianiu w opcjonalnym rotacyjnym zespole sitodrukowym, module do tłoczenia folią na zimno czy też laminatorze UV.

Na stoisku Omet można było zobaczyć także maszynę hybrydową XFlex X6 Offset, wyposażoną w zespoły fleksograficzne i offsetowe, bazującą na technologii tulei formowych. Prezentacje obejmowały zadruk wstęgi (o szerokości 430 mm), a następnie – realizowane inline złocenie na gorąco i uszlachetnianie w rotacyjnym module sitodrukowym.

Na targach promowano również wprowadzony w tym roku na rynek model Varyflex V4 Offset. Warto dodać, że pod koniec tego roku inna maszyna z tej serii – Varyflex V2 Offset – rozpocznie pracę w Drukarni Jasło.

- Tegoroczne targi Labelexpo Europe po raz kolejny pokazały potencjał drzemiący w segmencie produkcji wąskowstęgowej. Cieszymy się, że nasz partner – firma Omet – należy do ścisłej światowej czołówki w zakresie maszyn drukujących, dedykowanych tej części rynku. Uniwersalność tych urządzeń, ich funkcjonalność i kompleksowość pozwalają dopasować finalne rozwiązanie do potrzeb każdej drukarni etykietowej i opakowaniowej, pracującej w oparciu o technologię wąskiej i średniej wstęgi. Warto bowiem pamiętać, że Omet posiada w swojej ofercie rozwiązania o maksymalnej szerokości zwoju wynoszącej 850 mm, co pozwala na nieco inną ich klasyfikację w odniesieniu do całego rynku produkcji etykiet i opakowań. Jestem przekonany, że w ślad za licznymi spotkaniami na targach i przeprowadzonymi rozmowami handlowymi, liczba polskich użytkowników maszyn marki Omet w Polsce już wkrótce wzrośnie – podsumowuje Jacek Bucholc.

Źródło: WRH Global Polska

www.wrh-global-polska.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Digital Series HD – nowa maszyna w portfolio firmy Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu nowego, wzbogaconego modelu maszyny, bazującego na platformie hybrydowej Digital Series. Digital Series HD, bo o niej mowa, to w zamierzeniach producenta wzbogacona wersja znanego już z rynku produkcyjnego urządzenia do druku cyfrowego, mająca zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności i zyskowności od wcześniejszego modelu. Jak podaje...
Océ Labelstream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000...
Stora Enso wprowadza biokompozyty Durasense
Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów,...
Firma OKI Europe na targach FESPA 2018 zaprezentowała możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, które dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK.
Dobra sytuacja branży poligraficznej w Polsce
Blisko 40 proc. Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Choć poziom czytelnictwa znajduje się na niskim poziomie, to coraz częściej kupujemy książki. Rośnie też liczba publikowanych tytułów, od roku 1991 – ponad trzykrotnie.  Dla przemysłu poligraficznego oznacza to dobrą koniunkturę, zwłaszcza na rynku książek z twardą oprawą,...
 
niedziela 24.06.2018, 83 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone