logo
WIADOMOŚCI

Rozwiązania firmy Omet na targach Labelexpo Europe 2017

Mateusz Zawiślak  PR 06.10.2017, przeczytano 498 razy
ilustracjastrzałka
Jacek Bucholc (z lewej) i Adam Ambrożkiewicz przy module maszyny Varyflex V4 Offset

Trzy wysoko zaawansowane technologicznie maszyny wąskowstęgowe prezentowane na stoisku, codzienne ich pokazy cieszące się dużą popularnością, liczne odwiedziny klientów z drukarń etykietowych i opakowaniowych z całego świata, w tym z Polski – to tylko niektóre aspekty obecności firmy Omet na tegorocznych targach Labelexpo Europe 2017, jakie odbywały się w Brukseli w dniach 25-28 września. Wystawa była udana również dla przedstawicieli WRH Global Polska – lokalnego przedstawiciela marki Omet w naszym kraju. Doszło podczas niej do wielu spotkań handlowych z obecnymi oraz potencjalnymi klientami z tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynkowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozwiazania-firmy-omet-na-targach-labelexpo-europe-2017,34001,artykul.html

Najważniejszą premierą targową firmy Omet była maszyna XFlex X6.0, wyposażona w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych i funkcji automatyzujących produkcję, zastosowanych wcześniej w modelu XFlex X6.

- Mamy w jej przypadku do czynienia ze zjawiskiem wyposażania urządzeń klasy entry-level w opcje znane z urządzeń reprezentujących wyższy segment rynkowy. Elektroniczne sterowanie z precyzją do 0,0001 mm (0,1 µm), udoskonalone zespoły fleksograficzne z automatyczną regulacją docisku i „inteligentną” regulacją temperatury czy wyeliminowanie wibracji dzięki specjalnej konstrukcji maszyny to tylko niektóre elementy składające się na ten swego rodzaju upgrade – mówi Jacek Bucholc, dyrektor zarządzający WRH Global Polska.

Adam Ambrożkiewicz
, odpowiedzialny w firmie za sprzedaż rozwiązań marki Omet, dodaje: - Z trzech prezentowanych na stoisku maszyn właśnie model XFlex X6.0 cieszył się największą popularnością wśród rodzimych drukarzy. Także jego dotyczyło wiele prowadzonych podczas targów rozmów handlowych. Nasi goście byli pod wrażeniem poziomu automatyzacji tej maszyny, np. rozwiązań takich jak system Multivision, który umożliwia regulację i kontrolę registrów, a w efekcie – znaczącą redukcję ilości odpadów wytwarzanych podczas narządu i skrócenie tego procesu do zaledwie kilku sekund.

Drugim rozwiązaniem, na które szczególną uwagę zwracali goście odwiedzający stoisko Omet, był model iFlex. Ta fleksograficzna maszyna, dedykowana produkcji etykietowej, po raz pierwszy została wyposażona w specjalne wałki chłodzące.

- Dzięki nim temperatura zadrukowywanego podłoża została obniżona i ustabilizowana – kontynuuje Adam Ambrożkiewicz. – W rezultacie w maszynie można stosować nawet bardzo cienkie podłoża, takie jak folie samoprzylepne czy materiały shrink sleeve. Tym samym znacząco rozszerzają się możliwości wytwórcze oferowane przez jej użytkowników, a sam proces produkcyjny jest bardziej stabilny i przewidywalny.

Model iFlex jest przeznaczony do krótko- i średnionakładowej produkcji etykiet na wstędze o szerokości 370 mm. Oprócz zadruku w technice fleksograficznej, można je tu również poddać uszlachetnianiu w opcjonalnym rotacyjnym zespole sitodrukowym, module do tłoczenia folią na zimno czy też laminatorze UV.

Na stoisku Omet można było zobaczyć także maszynę hybrydową XFlex X6 Offset, wyposażoną w zespoły fleksograficzne i offsetowe, bazującą na technologii tulei formowych. Prezentacje obejmowały zadruk wstęgi (o szerokości 430 mm), a następnie – realizowane inline złocenie na gorąco i uszlachetnianie w rotacyjnym module sitodrukowym.

Na targach promowano również wprowadzony w tym roku na rynek model Varyflex V4 Offset. Warto dodać, że pod koniec tego roku inna maszyna z tej serii – Varyflex V2 Offset – rozpocznie pracę w Drukarni Jasło.

- Tegoroczne targi Labelexpo Europe po raz kolejny pokazały potencjał drzemiący w segmencie produkcji wąskowstęgowej. Cieszymy się, że nasz partner – firma Omet – należy do ścisłej światowej czołówki w zakresie maszyn drukujących, dedykowanych tej części rynku. Uniwersalność tych urządzeń, ich funkcjonalność i kompleksowość pozwalają dopasować finalne rozwiązanie do potrzeb każdej drukarni etykietowej i opakowaniowej, pracującej w oparciu o technologię wąskiej i średniej wstęgi. Warto bowiem pamiętać, że Omet posiada w swojej ofercie rozwiązania o maksymalnej szerokości zwoju wynoszącej 850 mm, co pozwala na nieco inną ich klasyfikację w odniesieniu do całego rynku produkcji etykiet i opakowań. Jestem przekonany, że w ślad za licznymi spotkaniami na targach i przeprowadzonymi rozmowami handlowymi, liczba polskich użytkowników maszyn marki Omet w Polsce już wkrótce wzrośnie – podsumowuje Jacek Bucholc.

Źródło: WRH Global Polska

www.wrh-global-polska.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Rozwiązania Agfa w drukarni Axel Springer Spandau
Drukarnia Axel Springer w berlińskim Spandau to jeden z pierwszych na świecie użytkowników najnowszych rozwiązań Agfa do produkcji gazetowej: bezchemicznych, niewymagających wstępnego wygrzewania płyt fotopolimerowych Avatar V-ZH oraz dedykowanych im urządzeń czyszcząco-gumujących Attiro ZH. Jak zapewnia jej kierownictwo, wdrożenie –...
Print Partner przejmuje Intromę i zapowiada wznowienie produkcji
Firma Print Partner z Radomia poinformowała, że stała się właścicielem marki Introma – nazwy tej firmy, znaku graficznego i jej logo. Przejęła też produkcję części zamiennych do maszyn tej spółki skarbu państwa, która od dłuższego czasu była w likwidacji. Print Partner zapowiada także wznowienie produkcji zszywarek – kluczowych...
Wielkoformatowa Rapida 145-6+L ALV2 w drukarni Opax
W drukarni Opax z małopolskich Przytkowic rozpoczęła niedawno pracę nowa, sześciokolorowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 145-6+L ALV2 z wieżą lakierującą. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, zwiększyła ona potencjał drukarni o 30%, pozwalając na pozyskanie nowych klientów i zleceń z Polski oraz innych krajów Europy. Zakup został...
Mark Andy podsumowuje The Power of Hybrid Forum
Prawie 300 klientów z całej Europy, cieszące się dużym zainteresowaniem prezentacje rozwiązań „hybrydowych”, pierwsze pokazy nowej maszyny Digital Series HD, liczne dyskusje i rozmowy biznesowe – to najkrótsze podsumowanie Forum Technologicznego, jakie firma Mark Andy zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym w połowie września br. W...
Duplo na Festiwalu Druku: Cyfrowa introligatornia i lakierowanie 3D
Duże zainteresowanie prezentowanymi rozwiązaniami, a także zrealizowana sprzedaż, rozpoczęte rozmowy handlowe dotyczące kolejnych urządzeń - to tylko niektóre sukcesy, jakie odnotowała firma Duplo Polska na Festiwalu Druku. Impreza targowa, w której wzięła udział już po raz kolejny, prezentując swoją bogatą ofertę, odbywała się w dniach 12-13...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone