logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozwiązania Sun Chemical na stoisku Atler podczas Remadays 2023

  PR 16.03.2023, przeczytano 469 razy
ilustracjastrzałka

Wśród wystawców tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw 2023 znalazła się po raz kolejny firma Atler. Przedsiębiorstwo, będące polskim przedstawicielem wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego, mogło pochwalić się jednym z największych stoisk w hali F, dedykowanej rozwiązaniom z obszaru poligrafii i reklamy. Jedną z nich jest Sun Chemical – największy na świecie producent farb, lakierów i powłok stosowanych m.in. w poligrafii. Atler od wielu lat jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Sun Chemical dedykowanych cyfrowej produkcji wielkoformatowej. Odwiedzając targowe stoisko, można było zapoznać się z jej bogatym portfolio w tym obszarze – wybrane atramenty Sun Chemical (m.in. ze specjalistycznej serii Streamline ATR, dostępnej wyłącznie w ofercie firmy Atler) były tu wykorzystywane do odbywających się codziennie prezentacji kilku ploterów prezentowanych przez Atler podczas wszystkich dni targowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozwiazania-sun-chemical-na-stoisku-atler-podczas-remadays-2023,399313,artykul.html

„Zainteresowanie drukiem cyfrowym nie maleje”

- Tegoroczna edycja targów RemaDays Warsaw – mówi Krzysztof Ostrowski, odpowiedzialny w polskim oddziale Sun Chemical za segment druku cyfrowego – wyraźnie pokazała, że zainteresowanie technologią wielkoformatowego druku cyfrowego nie maleje. Ilość zwiedzających nie tylko stoisko firmy Alter (na którym byliśmy obecni, promując i prezentując swoją ofertę), ale też całe targi RemaDays Warsaw, to potwierdza. Naszych wspólnych gości targowych można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to przedstawiciele firm, których produkcja opiera się na druku cyfrowym lub tacy, którzy dostrzegając popyt na rynku na produkty wielkoformatowe poszukując maszyn i rozwiązań z tego obszaru. Druga to osoby poszukujące innowacyjnych, rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na ich produkcję i biznesy – obniżą jej koszty, będą bardziej ekologiczne, oferując przy tym wysoką jakość. W obu obszarach mamy wiele do zaoferowania.

Nowe rozwiązania spod znaku Streamline – w centrum zainteresowania

Wśród prezentowanych wspólnie przez Atler i Sun Chemical produktów znalazły się najnowsze rozwiązania przeznaczone do druku cyfrowego. Część z nich pojawiła się w ofercie podczas ubiegłorocznych targów Fespa.

- RemaDays Warsaw 2023 była więc pierwszą okazją do ich zaprezentowania polskiej publiczności i cieszymy się, że taka sposobność nadarzyła się podczas odwiedzin stoiska naszej firmy – mówi Rafał Baranowski, dyrektor zarządzający firmy Atler. – Z firmą Sun Chemical wiążą nas wieloletnie, bliskie i partnerskie relacje, co przekłada się na skalę biznesu, jaką z nią realizujemy. Było to widać również podczas targów, w czasie wspólnych spotkań z klientami i partnerami biznesowymi z Polski, ale też z innych krajów.

Jedną z promowanych tu serii atramentów była Streamline ATR, dostępna wyłącznie w ofercie firmy Atler.

- Jest ona uzasadnioną ekonomicznie i nie odbiegającą pod względem jakości czy wydajności od oryginałów alternatywą dla atramentów Eco Sol Max 2, znajdujących zastosowanie w oferowanych przez nas maszynach Roland – podkreśla Rafał Baranowski. – Wchodzą one w skład nowej serii atramentów ekosolwentowych do druku wielkoformatowego, znajdujących zastosowanie przy produkcji różnych nośników m.in. folii winylowych typu backlit i frontlit, bannerów, papierów blueback oraz siatek.

- Marka Streamline, jako produkt dla rynku after market, cieszy się od lat niezmiennie dużą popularnością wśród naszych klientów – potwierdza Krzysztof Ostrowski. – Ponieważ są one produkowane z myślą o konkretnych ploterach, podczas targów zainteresowani nimi byli użytkownicy nie tylko ploterów inkjetowych, ale również wodnych (posiadających głowice, którym są dedykowane).

Jak podkreśla producent, atramenty Streamline bazują na chemikaliach o niskiej zapachowości, posiadają też proekologiczny certyfikat Greenguard Gold, potwierdzający ich niski poziom emisji przy zastosowaniach wewnętrznych, będąc –odpowiedzią na obecne, ale też przyszłe potrzeby rynkowe.

- Stąd wciąż rosnąca liczba ich wdrożeń na całym świecie, również w Polsce – potwierdza Krzysztof Ostrowski.

Zainteresowaniem odwiedzających targi, cieszyły się także inne nowe atramenty: Streamline TVL2 oraz Streamline APY. Pierwszy jest dostępny w siedmiu wariantach barwnych, co rozszerza gamut kolorystyczny finalnych zastosowań i dedykowany jest użytkownikom ekosolwentowych maszyn inkjetowych Roland TrueVis SG2 i VG2, zadrukowujących materiały typu signage, displeje i aplikacje graficzne. Z kolei Streamline APY  to pigmentowy atrament wodny, przeznaczony do ploterów wyposażonych w głowice Kyocera, który dedykowany jest segmentowi druku superwielkoformatowego.

- Fakt, że oferuje on znaczące oszczędności w zużyciu (nawet do 30%) oraz krótki czas schnięcia, a także niższe koszty energii związanej z użytkowaniem plotera, m.in. za sprawą szybkiego rozruchu maszyny były dodatkowymi wartościami dodanymi, jakie docenili nasi goście – mówi Krzysztof Ostrowski.

Znane rozwiązania, ekologia, druk na tekstyliach

Nie mniejszym zainteresowaniem odwiedzających stoisko firmy Atler cieszyły się znane już z rynku atramenty, m.in. wodne Streamline APR, stworzone z myślą o maszynach wyposażonych w głowice Ricoh Gen 5, a także seria farb dedykowanych zastosowaniom wielkoformatowym w technologii LED UV – Streamline 804. Receptura tych ostatnich została dopasowana do maszyn marki Liyu (oferowanych m.in. przez Atler) z myślą o zadrukowywaniu różnych podłoży sztywnych i giętkich.

- Tegoroczna edycja targów RemaDays Warsaw wyraźnie pokazała jeszcze jeden ważny dla klientów aspekt – dotyczący ograniczania ilości odpadów – podkreśla Krzysztof Ostrowski. – Sun Chemical od lat nieustannie pracuje nad tym, by ograniczać negatywny wpływ na środowisko naturalne swoich produktów i ma w tym zakresie wiele sukcesów, a klientom tego poszukującym ma wiele do zaoferowania, dlatego rozmowy w tym zakresie oceniamy również bardzo pozytywnie.

Mając powyższe na uwadze, już jakiś czas temu firma wprowadziła do oferty, również promowany podczas RemaDays Warsaw 2023, uniwersalny system dozowania atramentów – Streamline ECOPRO ISU (Ink Supply Unit).  Jest on kompatybilny z szerokim spektrum urządzeń 4-, 6- bądź 8-kolorowych, zapewniając zwiększoną wydajność w obszarze materiałów eksploatacyjnych, możliwość nieprzerwanego drukowania przez wiele godzin bez interwencji operatora, zredukowaną powierzchnię niezbędną na magazynowanie atramentów oraz niższą ilość generowanych odpadów.

W związku z charakterem, jaki mają targi RemaDays Warsaw, dedykowane branżom poligraficznej i reklamowej, dużym zainteresowaniem cieszyła się podczas tego wydarzenia również część oferty Sun Chemical dedykowana zadrukowywaniu tekstyliów. Po przejęciu firmy Sensient Imaging Technologies i jej portfolio produktowego ma ona w tym obszarze różne propozycje – są wśród nich farby reaktywne Xennia Amethyst Evo, dedykowane maszynom wyposażonym w głowice Kyocera i wiele innych.  
Targi stały się również okazją do promocji rozwiązań oferowanych przez SunJet –  oddział stworzony przez Sun Chemical i DIC z myślą o druku inkjetowym.

- Tu szczególną uwagę zwracaliśmy na stworzoną przez technologię odgazowywania atramentów inkjetowych – Separel. W znacznym stopniu redukuje ona poziom parowania atramentu w czasie procesu jego odgazowywania, zapewniając jednocześnie sprawny proces drukowania i redukując koszty, także te związane z czyszczeniem sprzętu – mówi Krzysztof Ostrowski. - W imieniu własnym i naszego partnera, a zarazem targowego gospodarza – firmy Atler, dziękujemy wszystkim naszym gościom za zainteresowanie prezentowanymi wspólnie rozwiązaniami, za wiele ciekawych i inspirujących rozmów, które są dla nas bardzo cenne. Targi to jedna z najlepszych okazji, gdzie możemy je przeprowadzić. Jesteśmy przekonani, że odwiedziny stoisku firmy Alter staną się dla wielu naszych gości inspiracją do pozytywnych zmian – podsumowuje. 

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy wprowadza Prowrx Label Suite
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącej grupy drukarń wykorzystujących w swojej działalności maszyny hybrydowe Mark Andy, firma stworzyła własne, natywne narzędzie do impozycji - ProWORX. Jest ono dedykowane produkcji realizowanej w jej urządzeniach, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative...
HP Indigo 200K – maszyna do druku cyfrowego dla branży opakowań elastycznych
Nowe urządzenie HP Indigo 200K zapewnia 30-procentową poprawę prędkości i 45-procentowy wzrost wydajności[1]
Sun Chemical na stoisku Sico Print Solutions podczas Promo Show 2023
W dniach 8-9 lutego br. w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI odbywały się targi Promo Show 2023. Wśród ich wystawców po raz pierwszy znalazła się firma Sico Print Solutions – dystrybutor rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego. Posiada ona w swojej ofercie m.in. atramenty inkjetowe Sun Chemical przeznaczone do zadrukowywania tekstyliów. Targi Promo Show stały się...
Stora Enso inwestuje 30 mln euro w redukcję emisji CO2
Stora Enso zainwestuje ok. 30 mln euro w unowocześnienie zakładów Heinola Fluting (Finlandia). Modernizacja obejmie infrastrukturę służącą do produkcji oraz wytwarzania energii. Po zrealizowaniu inwestycji fabryka będzie w stanie wyeliminować stosowane paliwa bazujące na surowcach kopalnych, zastępując je odnawialną bioenergią. Koncern szacuje, że dzięki temu emisja gazów...
„Strategic growth. Sustainable success” – Agfa na Fespa 2023
Podczas nadchodzących targów Fespa 2023, odbywających się w dniach 23-26 maja w Monachium, firma Agfa wystąpi pod hasłem „Strategic growth. Sustainable success”. Na stoisku nr D15 w pawilonie 15 belgijski producent zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego: wysokowydajną maszynę Onset X3 HS (prezentowaną po raz pierwszy w Europie od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764