logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ruch Polska 2050 przeciwko drastyczny treściom w przestrzeni publicznej

  PR 12.01.2021, przeczytano 323 razy
ilustracja

W Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa ruchu Polska 2050, na której posłanka Hanna Gill-Piątek, krakowski radny Rafał Komarewicz oraz Paweł Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów przedstawili problem polskich samorządów dotyczący drastycznych treści, które pojawiają się w przestrzeni publicznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ruch-polska-2050-przeciwko-drastyczny-tresciom-w-przestrzeni-publicznej,389809,artykul.html

Rada Miasta Krakowa złożyła Rezolucje skierowana do Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zakazania prezentowania treści drastycznych w przestrzeni publicznej, a w imieniu ruchu Polska 2050 Hanna Gill-Piątek przedstawiła projekt zmiany w art.51 kodeksu wykroczeń.

Obecnie po ulicach miast, na terenie naszego kraju, poruszają się pojazdy oklejone drastycznymi zdjęciami m.in. zwłok ludzkich. Tablice opatrzone takimi zdjęciami umieszczane są także w pobliżu szpitali czy w bezpośredniej bliskości organizowanych w danym czasie zgromadzeń publicznych. Prezentowane treści są okazywane bez żadnego ograniczenia szerokiej  grupie obywateli.

- Kategorycznie sprzeciwiamy się prezentowaniu swoich poglądów w sposób polegający na szokowaniu i zastraszaniu. Taki sposób prezentowania swoich poglądów jest nie tylko nieetyczny, ale godzi w prawa i wolności obywateli, którzy w większości jednoznacznie negatywnie oceniają prezentowanie tego typu zdjęć i grafik. Kłóci się to także z zasadami współżycia społecznego, zachowaniem spokoju i porządku publicznego.- powiedział Rafał Komarewicz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa

Wraz z rezolucją Hanna Gill-Piątek  przedstawiła projekt niezbędnej zmiany w art. 51 kodeksu wykroczeń, który daje samorządom skuteczne narzędzie prawne do ochrony mieszkańców przed drastycznymi obrazami w przestrzeni publicznej

- W aktualnie obowiązującym stanie prawnym mamy lukę w prawie, która uniemożliwia podjęcie przez samorząd adekwatnych działań legislacyjnych. Mając na względzie powyższe konieczna jest nowelizacja art 51 kw. poprzez uzupełnienie zawartego w nim katalogu czynów także o prezentowanie obrazów, zdjęć i rysunków, które mogą zakłócać spokój. Tak sformułowany przepis pozwoli uwolnić nasze miasta od szokujących i manipulacyjnych zdjęć, na których oglądanie narażają nas i nasze dzieci wizualni dewianci, bo nie można inaczej nazwać osób napawających się widokiem obumarłych płodów.- powiedziała Hanna Gill-Piątek, posłanka Polska 2050 Szymona Hołowni

Źródło: Ruch Polska 2050

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Wizerunkowo słabo wygląda, gdy jakieś postulaty polityczne prezentuje posłanka, wybrana z innej listy, z innymi postulatami na sztandarach.
Może przed zmianą barw uczciwiej byłoby oddać mandat?

brak ikonki
,

polityk z natury nie jest uczciwy, także oczekiwanie od niego uczciwości jest co najmniej nie ma miejscu  

,

Między oczekiwaniem czegoś a wskazywaniem niestosowności czegoś jest przepaść.
  

avatar użytkownika
,

A gdzie tu jest niezgodność z postulatami ugrupowania, z list którego została wybrana? Czemu konkretnie się sprzeniewierzyła występując w tej sprawie i na czym polega rzekoma szkoda wizerunkowa w związku z tym?  

,

Przecież nie została wybrana z listy ruchu Hołowni, bo w czasie wyborów parlamentarnych takowego nie było.
Wybrali ją więc inni ludzie, niż Ci, do których teraz przemawia z pomysłami na przyszłość.

Rozumiem chęć zmiany barw, ale uczciwie byłoby najpierw zrezygnować z mandatu uzyskanego pod "inną flagą".
  

avatar użytkownika
,

Ale gdzie tu różnica postulatów na sztandarach i wynikające stąd rzekomo straty wizerunkowe? Czy startując prezentowała postawę i postulaty sprzeczne z tym czego domaga się dzisiaj? W którym punkcie?  

,

Strata wizerunkowa, nie do odrobienia, powstała w momencie, gdy porzuciła swoich wyborców na rzecz nowej inicjatywy politycznej.
Zazębienia programów nie mają znaczenia, ma znaczenie, że zmieniła barwy PO wyborach, czyli w momencie gdy wyborca może jej skoczyć na dzwonek, a nie PRZED, gdy od tego wyborcy zależy jej mandat.

Polecam casus Kałuży. Doskonale ilustruje co wyborcy myślą o cwaniakach, zmieniających partię po uzyskaniu mandatu.
  

Najnowsze w tym dziale

Czy polscy przedsiębiorcy toną? Jak jest naprawdę?
W 2020 roku nasza gospodarka weszła w spowolnienie. Z powodu lockdownu wiele branż zagrożonych jest bankructwem. Liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich bije rekordy. Tymczasem w 2020 roku upadło w Polsce oficjalnie… 587 firm, a w 2019 roku - 586. Co więcej, liczba nowych i zamkniętych działalności nie odbiega istotnie od poziomu z zeszłego roku. Jak jest naprawdę?
W kolejnych miesiącach pandemię uda się w dużym stopniu opanować, w 2021 roku gospodarka Polski urośnie o około 3,5%, uważają ekonomiści Banku BNP Paribas. Przedkryzysowy poziom PKB zostanie w naszym kraju osiągnięty w trzecim kwartale br.
UOKiK może już blokować strony internetowe naruszające prawo
W ankiecie przeprowadzonej kilka lat temu przez KE stwierdzono, że ponad jedna trzecia sklepów internetowych i stron z rezerwacjami łamie przepisy UE dotyczące konsumentów. Dlatego potrzebne są nowe zasady, aby egzekwowanie tych praw było skuteczniejsze. Implementacja unijnego rozporządzenia CPC daje krajowym organom nowe kompetencje. W Polsce np. UOKiK będzie mógł zablokować...
Barometr EFL na I kwartał 2021
Pierwszy w 2021 roku pomiar Barometru EFL wskazuje na wciąż pesymistyczne, lecz stabilne, nastroje wśród przedstawicieli sektora MŚP. Główny indeks osiągnął wartość 49,3 pkt., o 0,8 pkt. więcej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Eksperci EFL podkreślają, że do poprawy nastrojów jeszcze daleko, o czym świadczyłby wzrost wskaźnika powyżej 50 pkt. I...
Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków
W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764