logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rusza Art Corner by Porsche Centrum Poznań

  PR 27.10.2023, przeczytano 557 razy
ilustracja

Porsche Centrum Poznań należące do grupy Porsche Inter Auto wraz z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, domem aukcyjnym DESA Unicum oraz Short Waves Festival (Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte) ruszają z nowym, wspólnym projektem. Art Corner by Porsche Centrum Poznań to przestrzeń, której celem jest promocja sztuki, designu i młodych twórców. W ramach inicjatywy zaplanowano liczne spotkania, wystawy, warsztaty i pokazy filmowe.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rusza-art-corner-by-porsche-centrum-poznan,401878,artykul.html

Wyrafinowane linie, perfekcyjne proporcje i innowacyjne rozwiązania technologiczne – takie jest właśnie Porsche. Unikalny design samochodów marki od lat stanowi inspirację dla wielu twórców, dzięki czemu pojazdy niemieckiego brandu obecne są w kulturze artystycznej na całym świecie. Po raz kolejny także w Polsce.

Art Corner by Centrum Porsche Poznań powstał z inicjatywy poznańskiego salonu marki należącego do grupy Porsche Inter Auto. Do projektu zaproszono Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz największy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej DESA Unicum. Dzięki połączeniu ich wiedzy, doświadczenia i inspiracji powstała twórcza przestrzeń, której celem jest promocja designu i młodych twórców, a także łączenie lokalnej społeczności.

Kolejny projekt z tak wyjątkowymi Partnerami jakimi są Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz dom aukcyjny DESA Unicum to dla nas olbrzymi powód do dumy. Planując Art Corner by Porsche Centrum Poznań chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie kreatywność i ekspresja artystyczna spotka się z innowacją i pasją, które reprezentuje marka Porsche. Dziś, patrząc na tą przestrzeń, jestem przekonany, że stanie się ona oazą inspiracji dla wszystkich, którzy kochają sztukę, w każdej jej formie – mówi Dominik Fijałkowski, Dyrektor Regionalny grupy Porsche Inter Auto.

To kolejna artystyczna inicjatywa grupy Porsche Inter Auto, której częścią jest salon Porsche Centrum Poznań. W ubiegłym roku razem z Uniwersytetem Artystycznym im Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zrealizowano projekt „Porsche Timeless”, w ramach którego organizowano warsztaty oraz inspirujące spotkanie dla nowoczesnych i pewnych swej wartości kobiet, które interesują się sztuką, modą oraz designem.

ilustracjastrzałka

Współpraca przy projekcie Art Corner by Porsche Centrum Poznań doskonale wpisuje się w naszą misję. Jako największa prywatna instytucja kultury w Polsce, która organizuje blisko 100 wystaw rocznie, wychodzimy z działaniami poza siedzibę w Warszawie. Cieszymy się, że możemy dotrzeć do społeczności akademickiej, która w przyszłości będzie z nami współtworzyć rynek sztuki w Polsce. Do udziału w spotkaniach, które organizujemy dla studentek i studentów UAP zaprosiliśmy m.in. Malwinę Konopacką, Mikołaja Komara czy najciekawszych przedstawicieli polskiego Urban Artu. W ten sposób pokazujemy różne podejścia do tworzenia i ścieżki kariery. Wspólnie z Porsche Centrum Poznań i Uniwersytetem udało nam się stworzyć przestrzeń do dyskusji o sztuce, pasji a także o realiach pracy przyszłych artystów czy krytyków sztuki – mówi Damian Dubielis, koordynator Maraketingu domu aukcyjnego DESA Unicum.

W ramach Art Corner by Porsche Centrum Poznań zaplanowano liczne wydarzenia z pogranicza sztuki, designu i edukacji. Do tej pory Poznaniacy mogli uczestniczyć m.in. w koncercie zespołu BOKKA, a także wziąć udział w wernisażu prac Emilli Boguckiej pt. „Czułostki” oraz warsztatach z projektowania ubioru i sitodruku. Odbyły się także spotkania na temat fotografii, designu oraz fenomenu Magdaleny Abakanowicz. W listopadzie zaplanowano m.in. wykład „Fotografia: sztuka, praca, pasja” , w którym wezmą udział Mikołaj Komar (redaktor naczelny K MAG), Kamil Kotarba i Krystian Lipiec (jedni z najciekawszych fotografów młodego pokolenia, tworzący dla czołowych marek i tytułów w Polsce i na świecie). Kolejnym z wydarzeń będzie spotkanie z Janem Bajtlikiem, Polakiem, który projektuje dla marki Hermes.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część z nich wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową. Większość z nich odbywa się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni na IV piętrze kamienicy przy Al. Marcinkowskiego 28, pozostałe w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Źródło: Porsche Inter Auto

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ViralTalk przystąpiło do grona firm członkowskich IAB Polska
Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje agencja ViralTalk.
Semwaw#2 – startup edition
semWAW 22 marca impreza semWAW powraca do Campusu Google. semWAW#2, czyli bliźniaczy event krakowskiego semKRK w Warszawie, ponownie zgromadzi pasjonatów marketingu internetowego.
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołączyła agencja Brandlift.
Współpraca IAB Polska z WSIiZ wchodzi na wyższy poziom
Wyższa Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie współpracuje z IAB Polska od 2017, rozwijając programy kształcenia, wymieniając doświadczenia i standaryzując kompetencje w branży. W ramach tej współpracy kandydaci mogą zdawać egzamin DIMAQ także w Rzeszowie, a nie jak wcześniej tylko w siedzibie IAB Polska w Warszawie. Wszystko za sprawą pierwszego...
Przewodnik po DSA (Akt o Usługach Cyfrowych)
DSA (Digital Services Act, Akt o Usługach Cyfrowych) to jedna z najważniejszych regulacji branży internetowej ostatnich lat, zwana potocznie konstytucją internetu. Jest to akt prawny Unii Europejskiej, który nakłada na firmy cyfrowe w całej UE odpowiedzialność za treści zamieszczane na ich platformach w celu tworzenia bezpieczniejszego środowiska internetowego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764