logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rusza kampania „CO2 zmienia klimat”

  PR 06.11.2018, przeczytano 1315 razy
ilustracjastrzałka

W listopadzie rusza ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „CO2 zmienia klimat”.  Ma ona na celu zwrócenie uwagi na konieczność redukcji emisji dwutlenku węgla niezbędnej by uniknąć katastrofy klimatycznej. Kampanię wspólnymi siłami przeprowadzą portal „Nauka o klimacie” oraz Cityboard Media.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rusza-kampania-_co2-zmienia-klimat_,380040,artykul.html

Akcja ma także zachęcić ludzi do korzystania z fachowej wiedzy na temat klimatu, której propagowaniem zajmuje się w Polsce m.in. portal Naukaoklimacie.pl. Globalne ocieplenie i związane z nim zagrożenia to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którym stoimy. Opublikowany właśnie raport Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC) nie pozostawia złudzeń. Jeśli nie zaczniemy działać natychmiast, czeka nas klimatyczna katastrofa. Aby uniknąć globalnego ocieplenia przekraczającego 1,5 st. względem epoki przedprzemysłowej, w ciągu 12 lat musimy obniżyć emisje gazów cieplarnianych o połowę, a do połowy XXI wieku zredukować do zera. Wzrost temperatury o więcej niż 1,5 st. może mieć fatalne skutki dla przyrody i cywilizacji.

ilustracjastrzałka

Podobne wnioski płyną z raportu "Polityka ekologiczna państwa 2030".  Opisuje on spodziewane zmiany klimatyczne w Polsce w najbliższych latach. Coraz częstsze nawałnice, silne wiatry, trąby powietrzne, obszary zagrożone pustynnieniem (np. województwo łódzkie), suszą (Kujawy), czy powodzią (Doliny Wisły, Noteci i Drwęcy) – to tylko kilka przykładów konsekwencji emisji CO2.

Polska już w grudniu będzie gospodarzem COP 24, czyli Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu. To doskonała okazja do społecznej dyskusji o wyborach życiowych, o polityce państwa i o zmianach niezbędnych dla zapobieżenia katastrofie klimatycznej.

ilustracjastrzałka

– Zdecydowaliśmy się na uruchomienie kampanii, bo warto wspierać tak ważne inicjatywy. W naszym przekonaniu problem zmian klimatycznych dotyczy wszystkich ludzi – jest to zagadnienie egzystencjalne, a nie tylko środowiskowe. Przygotowaliśmy plakaty, które w prosty i jasny sposób mówią o konsekwencjach zmian klimatycznych wywołanych przez CO2. W projekcie wykorzystana jest także graficzna gra słów „Co zmienia klimat – CO2 zmienia klimat”. George Marshall z Climate Outreach zwrócił uwagę, że ludzie odrzucają fakt zmian klimatycznych, ponieważ chcą uniknąć zarówno lęku, jaki generuje świadomość istnienia tego problemu jak i  głębokich przeobrażeń stylu życia, jakich wymaga sprostanie „klimatycznemu” wyzwaniu. Aktywnie spiskujemy ze sobą i mobilizujemy nasze własne uprzedzenia, aby utrzymywać je na stałe w tle. Wierzmy, że nasza kampania pomoże zmienić ten stan rzeczy – mówi Marcin Stan, Członek Zarządu Cityboard Media.

– Dzięki inicjatywie Cityboard Media mamy nadzieję dotrzeć do osób, które do tej pozy pozostawały poza zasięgiem oddziaływania portalu Naukaoklimacie.pl. Uważamy to za szalenie ważne ze względu na wpływ globalnego ocieplenia na nas wszystkich i na ogromną liczbę nieporozumień co do stanu wiedzy w tym zakresie. W przestrzeni medialnej i wśród ludzi krąży wiele nieprawdziwych opinii na temat samego globalnego ocieplenia, klimatu, stopnia zrozumienia procesów, które nim sterują i są odpowiedzialne za obecne oraz przeszłe zmiany klimatyczne. Nasz portal daje każdemu możliwość szybkiego skonfrontowania zasłyszanych opinii ze stanem wiedzy naukowej i zrozumienie, że aktualne globalne ocieplenie to w całości efekt antropogeniczny – dodaje prof. dr hab. Szymon Malinowski, jeden z założycieli i redaktorów portalu.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Kampania będzie miała charakter outdoorowy i digitalowy. Zaplanowana jest na 300 nośnikach cityboard (6x3 metra), a także na 50 nośnikach supercityboard (12x4 metra). Plakaty od początku listopada zawisną we wszystkich największych miastach w Polsce. Ich ekspozycja potrwa dwa miesiące. W kampanii wykorzystanych będzie 6 różnych motywów graficznych. Każdy odnosi się do jednego z wybranych zagrożeń wynikających ze zmian klimatycznych – wzrostu średniej temperatury Ziemi, zjawisk ekstremalnych, powstawania powodzi, coraz częstszych suszy, zaburzenia ekosystemów i wzrostu zagrożeń epidemiologicznych. Kampania outdoorowa będzie wsparta działaniami w social mediach.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Cityboard Media

www.cityboard.pl

Dodatkowe informacje:

Nauka o klimacie – misją portalu jest dostarczenie w sposób przystępny i przejrzysty wiarygodnej, dobrze udokumentowanej wiedzy o systemie klimatycznym naszej planety. Portal przedstawia informacje na temat najnowszych wyników badań dotyczących mechanizmów, tempa i charakteru zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi. Redakcję portalu tworzą: prof. dr hab. Szymon Malinowski, dr Aleksandra Kardaś, Marcin Popkiewicz i Anna Sierpińska. Twórcy, jako ludzie związani naukowo z badaniami fizycznych podstaw zmian klimatu uważają, że warto upowszechniać informacje na temat zjawisk kształtujących atmosferę i wpływających na jakość życia na Ziemi. Redakcja portalu "Nauka o Klimacie” została laureatem konkursu „Popularyzator Nauki 2017", zorganizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

210 wystawców i blisko 600 marek – trwa rejestracja na Promo Show
Wyjątkowo zapowiada się zbliżająca edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku PROMO SHOW. 8-9 lutego TOP Dostawcy spotkają się w EXPO XXI, mieszczącym się w samym sercu Warszawy, z gośćmi z ponad 20 krajów. 
Marka YOPE powierzyła spółce technologicznej Euvic 360 e-com (Grupa Euvic Performance), działania reklamowe związane z usługą display retargetingu.
Aldi promuje marki własne
ALDI promuje marki własne angażując wewnętrznych ekspertów. To prosty, ale trafiony pomysł. Kto najlepiej opowie o produkcie, o jego właściwościach, sposobach produkcji, smaku, aromacie, unikatowych cechach? Pracownik – ekspert, opiekun kategorii. Ekspert ALDI Poleca – pod takim hasłem w gazetkach online, na stronie internetowej i w sklepach startuje komunikacja...
Agencja martech & e-commerce connected SalesTube znalazła się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm magazynu Forbes. Należąca do Group One spółka zajęła 6. pozycję w Rankingu Diamenty Forbes 2023 w branży e-commerce, na liście liczącej ponad sześćdziesiąt firm.
Nowy projektor laserowy PV800UL od Sharp Nec
Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadzi w marcu 2023 r. na rynek nowy projektor laserowy NEC PV800UL. Jaśniejszy projektor instalacyjny PV800UL i jego siostrzany model PV710UL mają kompaktową konstrukcję, oferują elastyczną instalację dzięki szerokiemu wyborowi obiektywów i innym kluczowym wbudowanym funkcjom, w tym obsłudze ProAssist ułatwiającej m.in. sterowanie i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764