logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rusza kampania „Tydzień Lasów FSC”

  PR 22.09.2023, przeczytano 378 razy
ilustracjastrzałka

Tydzień Lasów to kampania zainicjowana przez Forest Stewardship Council, która podkreśla korzyści zrównoważonej gospodarki leśnej. Jej celem jest zwrócenie uwagi przedsiębiorców i konsumentów na to, w jaki sposób odpowiedzialna gospodarka leśna przyczynia się do ochrony środowiska, przeciwdziała spadkowi bioróżnorodności oraz łagodzi zmiany klimatu i związane z tym negatywne zjawiska. W polskiej edycji akcji, która w tym roku odbywa się w dniach 23-29 września, udział zadeklarowało już ponad 100 firm – posiadaczy licencji FSC, a chętnych cały czas przybywa. Poprzez liczne akcje komunikacyjne i aktywności uczestnicy wspólnie z FSC będą budować świadomość społeczną w zakresie znaczenia lasów dla ludzi i planety.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rusza-kampania-_tydzien-lasow-fsc_,401466,artykul.html

Globalna akcja Tydzień Lasów FSC w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Zaufaj sile lasu”. Lasy rzeczywiście mają moc, bo zapewniają nie tylko naturalny i wszechstronny surowiec do celów gospodarczych, ale też filtrują powietrze, oczyszczają wodę, zapobiegają erozji gleby, zapewniając jednocześnie dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Same drzewa natomiast, które doskonale magazynują CO2, przyczyniają się do przeciwdziałania zmianie klimatu.

- Świat potrzebuje lasów - bez nich nie wyobrażamy sobie życia na Ziemi. W lasach mieszka około dwóch trzecich znanych nam lądowych gatunków zwierząt i roślin, co czyni je jednym z najbardziej bioróżnorodnych ekosystemów na naszej planecie. Kampania podkreśla wartość terenów leśnych dla nas wszystkich i to, w jaki sposób wybór certyfikowanych produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł może pomóc w tworzeniu odpornych na zmiany lasów dla przyszłych pokoleń - mówi Karolina Tymorek, dyrektorka FSC w Polsce.

Forest Stewardship Council to międzynarodowa organizacja not-for-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, z uwzględnieniem aspektów społecznych, przyrodniczych i ekonomicznych. Kampania, która w latach 2018-2021 odbywała się pod nazwą Piątek FSC, została wydłużona do całego tygodnia. Akcja ma na celu zainspirowanie przedsiębiorców i konsumentów do podejmowania proekologicznych działań, w tym m.in. poprzez wybór certyfikowanych produktów. Certyfikacja stanowi potwierdzenie, że surowiec został pozyskany z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem środowiska i praw lokalnych społeczności.

- Poprzez udział w akcji nasi partnerzy budują markę swojej organizacji, która dba o odpowiedzialny rozwój i troszczy się o planetę. Do chwili obecnej zgłosiło się już ponad 100 firm, czyli o ok. 20% więcej niż w roku ubiegłym, co pokazuje, że takie inicjatywy są potrzebne i wartościowe. Podejmowane wspólnie z partnerami działania przyczyniają się też do budowania społecznej świadomości ekologicznej, pokazując, jak codzienne wybory i zachowania każdego z nas mogą mieć wpływ na ochronę lasów - dodaje Karolina Tymorek.

Co roku w kampanię angażują się przedsiębiorcy i inne organizacje – posiadacze licencji FSC. Są wśród nich małe firmy rodzinne, a także duże sieci handlowe, reprezentujące szereg rozmaitych branż, w tym te wprost powiązane z surowcem drzewnym, takie jak meblarstwo, papiernictwo, opakowania, wydawnictwa, produkty spożywcze, materiały budowlane, telekomunikacja, a nawet zabawki. W zakres działań promujących kampanię wchodzą aktywności proekologiczne angażujące nie tylko pracowników, ale także lokalne społeczności i konsumentów – odbiorców produktów pochodzących z lasów.

- Tydzień Lasów FSC oferuje możliwość zaangażowania się na wiele sposobów. Wśród nich mogą znaleźć się takie działania jak wspólne akcje sadzenia drzew, leśne spacery przyrodnicze z przewodnikiem połączone z warsztatami edukacyjnymi, akcje sprzątania lasów, konkursy sztuki wykonanej z produktów pochodzenia leśnego i związane z tym instalacje, konkursy fotograficzne, a także programy partnerskie z udziałem lokalnych społeczności, w tym dzieci i młodzieży szkolnej oraz lokalnych organizacji społecznych – podpowiada Karolina Tymorek.

By wesprzeć komunikacyjnie uczestników akcji, FSC przygotowało i udostępniło materiały zachęcające do dbania o lasy i dzielenia się wiedzą z innymi. Uczestnicy mają do dyspozycji zestaw gotowych materiałów informacyjno-edukacyjnych, które będzie można umieszczać w swoich biurach lub sklepach, a także publikować w mediach społecznościowych, na stronach internetowych i w intranecie. Partnerzy zachęcani ponadto będą do organizowania poświęconych tematyce leśnej webinariów i spotkań stacjonarnych, podczas których możliwe będzie poszerzanie wiedzy o znaczeniu zrównoważonego zarządzania zasobami leśnymi i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. Pomogą w tym też przygotowane dla chętnych niezwykle popularne quizy i konkursy.

Tydzień Lasów FSC to znakomita okazja dla firm, aby dotrzeć z przekazem o swoim zaangażowaniu na rzecz zrównoważonego rozwoju do szerokiego grona konsumentów. Podejmując proste, a jednocześnie czytelne działania, firmy i ich pracownicy mogą wspierać rozwój lasów, które przyczyniają się do przeciwdziałania zmianie klimatu, chronią bioróżnorodność i poprawiają byt lokalnych społeczności.

Tegoroczny Tydzień Lasów FSC odbędzie się w dniach 23-29 września.

Źródło: Forest Stewardship Council

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zenith ponownie z Obi
Agencja mediowa Zenith, należąca do Publicis Groupe, wygrywa wieloatapowy przetarg mediowy na obsługę marki OBI w Polsce. Czas trwania umowy oraz lista podmiotów biorących udział w przetargu nie została ujawniona.
Super Prezenty i Persona Cars razem z misją u Świętego Mikołaja
8 grudnia osiem sportowych samochodów wyruszy w podróż do Laponii ze specjalną misją charytatywną polegającą na dostarczeniu listów do Świętego Mikołaja oraz przywiezieniu z powrotem prezentów dla dzieci – podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. W trakcie Gwiazdki z Fantazją – corocznego wydarzenia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci,...
Streetcom dla nowego produktu STR8
Agencja Streetcom wygrała przetarg na launch nowego zapachu STR8 o nazwie GAME i odpowiada za prowadzenie social media oraz realizację kampanii Influencer marketingowej dla tej nowości.
Podsumowanie kampanię ostrzegającą przed oszustwami #Narekrutera
145 438 wiadomości ostrzegających przed oszustwami #NaRekrutera, 3,5 mln odsłon materiałów informacyjnych w internecie, 37 publikacji w mediach. Choć akcja informacyjno-edukacyjna „Nie daj się oszukać #NaRekrutera” zainicjowana przez Gi Group Holding oficjalnie się zakończyła, budowanie świadomości ryzyk związanych z poszukiwaniem pracy pozostanie dobrą...
Domowe historie w kampanii Electrolux
Electrolux startuje z nową kampanią „Domowe historie”. To kolejna odsłona działań marki zachęcających konsumentów do mądrego korzystania z zasobów planety i proekologicznych wyborów w życiu codziennym. Osią kampanii jest cykl 8 filmów z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała, w której popularne serialowe małżeństwo, na przykładzie sprzętów Electrolux z linii...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764