logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rusza konkurs na rezydentów Art_inkubatora

  PR 16.02.2021, przeczytano 242 razy
ilustracja

Studio filmowe, design dla zwierząt, gry wideo, a może fotografia wnętrz? Pomysły na biznes w branży kreatywnej mogą być różne. Podobnie jak wyzwania, z którymi muszą mierzyć się początkujący przedsiębiorcy. Przyda się wsparcie merytoryczne, prawne czy księgowe i przestrzeń do spotkań z klientami czy partnerami. Wszystko to oferuje Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, który ogłosił właśnie kolejny konkurs na rezydentów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rusza-konkurs-na-rezydentow-art_inkubatora,390248,artykul.html

– To miejsce na bezpieczny eksperyment, taki skok z asekuracją. Prowadzenie własnej firmy to wyzwanie, sprawdzenie siebie w nowej, biznesowej roli. Do tej pory wsparliśmy 87 młodych przedsiębiorców, którzy w Art_Inkubatorze rozwijali swoje firmy w branżach takich jak: film, rzemiosło artystyczne czy fotografia – zaznacza Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi.

Nowy konkurs rusza 15 lutego, a na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 czerwca. Pierwszy etap polega na wysłaniu formularza online, który znajduje się na stronie www.artinkubator.com. Trzeba opisać w nim swój pomysł na biznes i doświadczenie. Do drugiego etapu – prezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej – eksperci Art_Inkubatora zaproszą wybranych kandydatów, a zwycięzcy konkursu będą mogli korzystać ze wsparcia przez dwa lata.

Kto może startować? Do konkursu Art_Inkubator zaprasza przedsiębiorców, którzy działają w obszarze sektora kreatywnego (nie dłużej niż 3 lata) lub planują dopiero założyć własną działalność. Rezydent otrzymuje wsparcie merytoryczne, księgowe i prawne. A to nie wszystko. Ma też dostęp do przestrzeni Art_Inkubatora, w których można spotkać się z klientem, zorganizować spotkanie branżowe, a także prowadzić biuro lub pracownię. – Chcemy zapewnić rezydentom jak najlepsze warunki, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego podczas rozmowy w drugim etapie wspólnie z kandydatem wybierzemy, która z trzech możliwych opcji jest dla niego najlepsza – rezydent z własną przestrzenią, rezydent z przestrzenią współdzieloną czy rezydent wirtualny – wyjaśnia Katarzyna Krawczyk z zespołu ds. Art_Inkubatora i podkreśla, że najważniejsza jest pomoc w prowadzeniu biznesu.

Wsparcie, jakie dostają rezydenci w pierwszych miesiącach swojej działalności, często kształtuje sposób funkcjonowania firmy na lata. Z kolei uczestnicy poprzednich edycji mówią, że kluczowa jest wyjątkowa atmosfera i możliwość dzielenia się problemami i doświadczeniem z innymi. Udział w programie to też niepowtarzalna szansa na poznanie partnerów biznesowych.

– Art_Inkubator wniósł do mojej firmy przede wszystkim energię. Wniósł pewność siebie. Tutaj wiem, że to, co robię, dotyka wszystkich innych początkujących przedsiębiorców w branży kreatywnej – mówi Aleksandra Przedecka, która założyła firmę Zmiana Planu.

Żeby dowiedzieć się więcej o wymaganiach konkursowych, regulaminie i samym Art_Inkubatorze warto wziąć udział w spotkaniach informacyjnych, które będą organizowane w terminach: 1 marca, 5 kwietnia, 3 czerwca, 10 maja, 7 czerwca 2021, w godzinach 12.00-14.00. Dodatkowe informacje na temat konkursu można też uzyskać pisząc na adres konkurs[at]fabrykasztuki.org.

Źródło: Fabryka Sztuki w Łodzi

www.fabrykasztuki.org

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Finaliści i wyróżnieni w konkursie profesjonalnym Sony World Photography Awards 2021
World Photography Organisation ogłosiło nazwiska finalistów i zdobywców wyróżnień w konkursie profesjonalnym Sony World Photography Awards 2021. W 14. edycji nagradzane są cykle zdjęć wyróżniających się doskonałością techniczną i świeżym spojrzeniem na problematykę współczesności.
Ruszyły zgłoszenia do Mixx Awards Europe i IAB Europe Research Awards 2021
W imieniu IAB Europe zapraszamy do zgłaszania swoich kampanii reklamowych do europejskich nagród MIXX Awards oraz Reaserach Awards. Oferta Early Birds obowiązuje do 12 marca, całkowity termin zgłoszeń upływa zaś 16 kwietnia.
Deszcz nagród za kampanię „Starred Holidays” Fiata Professional
1 lutego br. miało miejsce wręczenie nagród „L'Italia che comunical’Italia", konkursu organizowanego przez UNA nagradzającego kreatywność, strategię i wyniki kampanii włoskich. W centrum uwagi znalazły się nagrody przyznane agencji Fore Comunicazione za kampanię kampera Ducato Fiata Professional zatytułowaną „Starred Holidays", brąz w...
Tiktok for Business startuje z „Make TikToks Contest”
TikTok for Business wystartował z konkursem skierowanym do pracowników branży marketingowej m. in. agencji kreatywnych, PR oraz domów mediowych. Do wygrania są trzy nagrody, każda o wartości 60 tys. złotych. Wystarczy kreatywne podejście i niestandardowy pomysł na TikToka! Konkurs już ruszył a zgłoszenia można przesyłać do 10 marca.
Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową wraca z VII edycją
Ubiegły rok był dla Konkursu 30/30 wyjątkowo specyficzny: przede wszystkim była to pierwsza edycja po odejściu jego pomysłodawcy, wybitnego artysty Rosława Szaybo. Natomiast z racji trwającej pandemii opóźniona została sama wystawa oraz wręczenie nagród, choć wszystko ostatecznie zakończyło się ogromnym sukcesem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764