logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rusza nabór na 12. Bella Skyway Festival

  PR 21.02.2020, przeczytano 960 razy
ilustracja

To już pewne – 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku. Ponownie toruński zespół staromiejski rozbłyśnie magicznym blaskiem, a wszystko pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Właśnie rozpoczyna się nabór, w ramach którego artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i interaktywne świetlne działania. Warto się spieszyć, bo termin upływa 8 marca 2020 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rusza-nabor-na-12.-bella-skyway-festival,385799,artykul.html

Co roku Bella Skyway Festival zaprasza artystów z całego świata, którzy prezentują zjawiskowe instalacje i mappingi 3D. Podczas 11. edycji festiwalu wzięło udział ponad 400.000 widzów.

Wśród zaprezentowanych instalacji tłumy odwiedziły bodaj najbardziej kompleksową instalację w historii Bella Skyway Festival – „Chinatown”. Równie popularne okazywały się takie prace jak namiot sferyczny z projekcją „Devotion” czy ekologiczna instalacja „Rainbow Connection”. A to tylko kilka z ciekawych prac.

- W ubiegłym roku mieliśmy ciekawych artystów z Francji, Portugalii, Finlandii, Litwy czy Singapuru, jak i z Polski. Open call co roku odsłania zarówno artystom, jak i nam, organizatorom, nowe możliwości. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaprezentować zaskakujące i pomysłowe prace, które bezsprzecznie przekraczają granice i zachwycają odbiorców. Doskonale pokazują to zeszłoroczne instalacje takie jak „Last Parade”, „Quietly speaking colours” czy „Sąd Ostateczny” – tłumaczy Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Również i w tym roku twórcy, którzy w swoich realizacjach wykorzystują światło, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych czy mappingach 3D mogą zgłaszać swoje projekty w ramach naboru do 12. edycji festiwalu. Czego można spodziewać się w tym roku?

- W tym roku Bella Skyway Festival upłynie pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Dwunasta edycja festiwalu odwoływać się będzie zatem do 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Tegoroczne instalacje skupią się na zagadnieniu wolności, które dzisiaj zdaje się być pojęciem elementarnym – przybliża Sylwia Nurkiewicz, koordynator Bella Skyway Festival.

Aby wziąć udział w naborze wystarczy zgłosić swoją pracę artystyczną przez specjalny formularz elektroniczny. Więcej informacji i szczegóły na stronie www.bellaskyway.pl, a także na stronie www.tak.torun.pl/open_call.

  • 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w Toruniu, w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku.
  • Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
  • Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.

Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna

www.tak.torun.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sony zdobywcą czterech nagród w konkursie TIPA 2024
Firma Sony ma przyjemność poinformować, że stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) ponownie doceniło jej innowacje i osiągnięcia czterema nagrodami TIPA, między innymi w kategoriach „NAJLEPSZY HYBRYDOWY APARAT PROFESJONALNY” (Sony α9 III) i „NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT APS-C” (α6700).
Sony FE 16–25 mm F2.8 G: zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny G
Firma Sony poinformowała, że w ofercie jej pełnoklatkowych obiektywów α (Alpha) z mocowaniem typu E pojawi się nowy model FE 16–25 mm F2.8 G. Ten zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny pozwala utrzymać pełne otwarcie przysłony F2.8 w całym zakresie ogniskowych, od 16 mm do 25 mm. Łączy wysoką jakość obrazu z kompaktową,...
VeloBank rozstrzygnął przetarg na obsługę mediową w kanałach offline oraz digital. Zwycięską ofertę złożyła agencja Initiative. Firma zajmie się kompleksowymi działaniami reklamowymi VeloBanku. Pierwsza wspólna kampania zostanie zrealizowana już w maju br.
Zagrożone gatunki w 3D: kampania LG na Times Square
Zapowiadając nadejście Dnia Ziemi 2024, firma LG Electronics, zaprezentowała dziś trójwymiarowy anamorficzny obraz na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku, zwracając uwagę na wrażliwe i zagrożone gatunki zwierząt. Seria LG Endangered Species Series, która będzie trwała przez cały 2024 r., obejmuje współpracę z Discovery Education i National Wildlife...
Bramkarz Manuel Neuer ambasadorem kampanii Hisense
Międzynarodowy producent sprzętu gospodarstwa domowego, firma Hisense, rozpoczęła dziś kampanię „BEYOND GLORY” UEFA EURO 2024, zawierając kontrakt z niemieckim bramkarzem, zdobywcą Pucharu Świata i kapitanem FC Bayern Monachium Manuelem Neuerem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764