logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rusza nabór na 12. Bella Skyway Festival

  PR 21.02.2020, przeczytano 359 razy
ilustracja

To już pewne – 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku. Ponownie toruński zespół staromiejski rozbłyśnie magicznym blaskiem, a wszystko pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Właśnie rozpoczyna się nabór, w ramach którego artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i interaktywne świetlne działania. Warto się spieszyć, bo termin upływa 8 marca 2020 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rusza-nabor-na-12.-bella-skyway-festival,385799,artykul.html

Co roku Bella Skyway Festival zaprasza artystów z całego świata, którzy prezentują zjawiskowe instalacje i mappingi 3D. Podczas 11. edycji festiwalu wzięło udział ponad 400.000 widzów.

Wśród zaprezentowanych instalacji tłumy odwiedziły bodaj najbardziej kompleksową instalację w historii Bella Skyway Festival – „Chinatown”. Równie popularne okazywały się takie prace jak namiot sferyczny z projekcją „Devotion” czy ekologiczna instalacja „Rainbow Connection”. A to tylko kilka z ciekawych prac.

- W ubiegłym roku mieliśmy ciekawych artystów z Francji, Portugalii, Finlandii, Litwy czy Singapuru, jak i z Polski. Open call co roku odsłania zarówno artystom, jak i nam, organizatorom, nowe możliwości. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaprezentować zaskakujące i pomysłowe prace, które bezsprzecznie przekraczają granice i zachwycają odbiorców. Doskonale pokazują to zeszłoroczne instalacje takie jak „Last Parade”, „Quietly speaking colours” czy „Sąd Ostateczny” – tłumaczy Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Również i w tym roku twórcy, którzy w swoich realizacjach wykorzystują światło, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych czy mappingach 3D mogą zgłaszać swoje projekty w ramach naboru do 12. edycji festiwalu. Czego można spodziewać się w tym roku?

- W tym roku Bella Skyway Festival upłynie pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Dwunasta edycja festiwalu odwoływać się będzie zatem do 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Tegoroczne instalacje skupią się na zagadnieniu wolności, które dzisiaj zdaje się być pojęciem elementarnym – przybliża Sylwia Nurkiewicz, koordynator Bella Skyway Festival.

Aby wziąć udział w naborze wystarczy zgłosić swoją pracę artystyczną przez specjalny formularz elektroniczny. Więcej informacji i szczegóły na stronie www.bellaskyway.pl, a także na stronie www.tak.torun.pl/open_call.

  • 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w Toruniu, w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku.
  • Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
  • Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.

Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna

www.tak.torun.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najnowsza kampania Ikea
Pełne dobrej energii, miliona pomysłów na siebie, wszystkich małych pasji i wielkich radości. Takie właśnie są nasze mieszkania i domy. W najnowszej kampanii IKEA zachęca do pozostania w domu dzieląc się pomysłami, by stało się to trochę łatwiejsze. Nasz dom kochamy zawsze - #niechzyjedom.
Dawid Kaźmierczak w 180heartbeats + Jung v Matt
Dawid Kaźmierczak stanął na czele nowo utworzonego działu social media & PR i będzie odpowiedzialny za zarządzanie zespołem oraz rozwój biznesu 180heartbeats + JUNG v MATT w tym obszarze. Będzie raportował bezpośrednio do zarządu.
Palit prezentuje kartę GTX 1650 z pamięciami GDDR6
Palit Microsystems Ltd, producent kart graficznych prezentuje nowe karty wykorzystujące architekturę NVIDIA Turing i wyposażone w pamięci GDDR6, która uzupełniają linię kart z układem 1650 składającą się obecnie z modeli GeForce GTX 1650 GP OC, GP, KalmX, oraz StormX OC i StormX.
Zarząd Związku Firm PR, uwzględniając głos Walnego Zgromadzenia Członków z dnia 27.02.2020, podjął decyzję o przystąpieniu do Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. Decyzja wynika z przyjętej polityki spójności ZFPR, która zakłada promowanie profesjonalnych standardów public relations we wszystkich środowiskach związanych z branżą PR. To trzeci, po przyjęciu we wrześniu...
Spółka Unitop dołączyła do grona klientów 38 Content Communication. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę komunikacyjną firmy, w tym komunikację korporacyjną, działania z zakresu media relations oraz komunikację produktową, m.in. dla nowych marek firmy – Amki TO GO oraz Amki Superfoods. Współpracę nawiązano w drodze rekomendacji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764