logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ruszyła akcja poparcia Deklaracji Praw Podatnika

   11.12.2011, przeczytano 4102 razy

8 grudnia rozpoczęła się ogólnopolska zbiórka poparcia Deklaracji Praw Podatnika. Organizatorzy akcji - Wydawnictwo Wiedza i Praktyka oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych - chcą, by Deklaracja stała się obowiązującym dekalogiem praw, które winny być egzekwowane i powinny przysługiwać podatnikom w relacjach z urzędami i urzędnikami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ruszyla-akcja-poparcia-deklaracji-praw-podatnika,14141,artykul.html

Zbiórka podpisów będzie prowadzona równolegle przez doradców podatkowych oraz elektronicznie na stronie http://www.deklaracja.org, gdzie przygotowano specjalny formularz poparcia.

Pierwsza, aktywna zbiórka podpisów, zorganizowana przez doradców podatkowych, rozpoczyna się na terenie województwa mazowieckiego i jest koordynowana przez Mazowiecki Oddział KIDP. Każdy podatnik, który zechce poprzeć akcję, może udać się do jednego z doradców podatkowych i poprosić o możliwość poparcia akcji swoim podpisem.

Strona http://www.deklaracja.org umożliwia poparcie akcji niezależnie od miejsca zamieszkania. Do dyspozycji internautów na stronie znajdują się: treść deklaracji oraz informacje o twórcach dokumentu i tegorocznej, majowej odsłonie Dnia Ochrony Praw Podatnika, podczas której eksperci i twórcy Deklaracji oficjalnie podpisali dokument, zamykając tym samym fazę jego opracowania.

Akcja będzie prowadzona do maja 2012 roku. Organizatorami akcji są Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, Oficyna Prawa Polskiego przy współudziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych.

Źródło: SIZ PAP / Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

www.deklaracja.org

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IAB Polska został sygnatariuszem listu kilku europejskich organizacji reprezentujących biznes w sprawie propozycji aktu o danych (Data Act) i jego relacji z przepisami RODO.
Wynagrodzenia nie nadążają za inflacją
W grudniu 2022 roku inflacja, drugi miesiąc z rzędu zwalniając, wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rocznym. Wynagrodzenia w przedsiębiorstwach zatrudniających przynajmniej 10 osób wzrosły o 10,3 proc. Jeszcze trudniejsza jest sytuacja w mikrofirmach i sferze budżetowej. Dodatkowo presję na wzrost płac podbija rosnąca płaca minimalna. Zdaniem Jacka Męciny z Konfederacji Lewiatan...
Dyrektywa Omnibus i opinie w e-sklepach nie takie oczywiste dla sprzedawców
Od 1 stycznia 2023 roku zaczęła obowiązywać dyrektywa Omnibus, która m.in. ma na celu zwiększenie transparentności na rynku e-handlu. Obowiązek informacji o weryfikacji opinii w sklepie internetowym jest jedną z nowych zmian, a mimo to może budzić pytania sprzedawców. Czy wolno nie publikować negatywnych opinii? Co z opiniami wystawionymi przed 1 stycznia 2023?
Ekonomiści Banku BNP Paribas przewidują, że w tym roku polską gospodarkę czeka miękkie lądowanie. Choć prognozują, że dynamika Produktu Krajowego Brutto zwolni do około 0,5% z 5% w ubiegłym roku, to jednocześnie spodziewają się, że kondycja rynku pracy pozostanie relatywnie dobra, a stopa bezrobocia na przestrzeni roku wzrośnie umiarkowanie o około 0,5 – 1pp....
Inwigilacja w internecie: rząd wdraża prawo unijne… niezgodnie z prawem unijnym
Polski rząd wdraża unijną dyrektywę ustanawiającą Europejski kodeks łączności elektronicznej. Mógł skupić się na dostosowaniu starych przepisów do tego, jak obecnie korzystamy z e-maili czy komunikatorów. Jednak przy okazji wprowadzania nowych regulacji dla sektora telekomunikacyjnego rząd wykorzystał okazję do nałożenia nowych obowiązków na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764