logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ruszyła akcja poparcia Deklaracji Praw Podatnika

   11.12.2011, przeczytano 3991 razy

8 grudnia rozpoczęła się ogólnopolska zbiórka poparcia Deklaracji Praw Podatnika. Organizatorzy akcji - Wydawnictwo Wiedza i Praktyka oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych - chcą, by Deklaracja stała się obowiązującym dekalogiem praw, które winny być egzekwowane i powinny przysługiwać podatnikom w relacjach z urzędami i urzędnikami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ruszyla-akcja-poparcia-deklaracji-praw-podatnika,14141,artykul.html

Zbiórka podpisów będzie prowadzona równolegle przez doradców podatkowych oraz elektronicznie na stronie http://www.deklaracja.org, gdzie przygotowano specjalny formularz poparcia.

Pierwsza, aktywna zbiórka podpisów, zorganizowana przez doradców podatkowych, rozpoczyna się na terenie województwa mazowieckiego i jest koordynowana przez Mazowiecki Oddział KIDP. Każdy podatnik, który zechce poprzeć akcję, może udać się do jednego z doradców podatkowych i poprosić o możliwość poparcia akcji swoim podpisem.

Strona http://www.deklaracja.org umożliwia poparcie akcji niezależnie od miejsca zamieszkania. Do dyspozycji internautów na stronie znajdują się: treść deklaracji oraz informacje o twórcach dokumentu i tegorocznej, majowej odsłonie Dnia Ochrony Praw Podatnika, podczas której eksperci i twórcy Deklaracji oficjalnie podpisali dokument, zamykając tym samym fazę jego opracowania.

Akcja będzie prowadzona do maja 2012 roku. Organizatorami akcji są Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, Oficyna Prawa Polskiego przy współudziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych.

Źródło: SIZ PAP / Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

www.deklaracja.org

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bon 1000 Plus – Polish Outdoor Group do rządu RP
26 maja br. odbyła się konferencja organizowana wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju i PARP w sprawie „Pozyskiwania środków finansowych dla branży turystycznej” – nadal nie wiadomo, które podmioty zostaną uwzględnione w projekcie bonu 1000 plus.  Na początku maja Stowarzyszenie Polish Outdoor Group zwróciło się z postulatem...
Pożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy jest najpopularniejszą formą wsparcia, skierowaną do polskich przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, związane ze złożeniem wniosku.
Nie trzeba będzie składać wniosków o umorzenie mikropożyczki
Mikropożyczka dla przedsiębiorców w wysokości 5000 złotych jest jednym ze sztandarowych elementów ustaw antykryzysowych. Według ostatnich zapowiedzi rządu jej umorzenie będzie możliwe bez składania wniosków. Eksperci inFakt pozytywnie oceniają tę zmianę. Ich zdaniem pomoże to uniknąć przedsiębiorcom konieczności spłaty pożyczki wraz z odsetkami.
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił 1 czerwca nabór wniosków o premię technologiczną na korzystniejszych zasadach, wprowadzonych w ramach funduszowego pakietu antywirusowego i tarczy antykryzysowej. Premia technologiczna to dotacja, która spłaca do 70 proc. kredytu technologicznego zaciągniętego przez firmę w banku komercyjnym. Innowacyjni przedsiębiorcy...
BGK dopłaci firmom do oprocentowania kredytów
W BGK powstanie specjalny Fundusz Dopłat do Oprocentowania. Do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii ma trafić w sumie 565 mln zł. Pieniądze z budżetu państwa spłacą część odsetek do kredytów zaciąganych przez firmy w bankach komercyjnych. Sejm właśnie zajął się projektem ustawy w tej sprawie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764