WIADOMOŚCI

Ruszyła kampania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi

Mateusz Zawiślak  PR - bezpłatny materiał PR | 19.06.2017, przeczytano 130 razy
ilustracjastrzałka
Ruszyła kampania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi

Jak co roku, w okresie wiosenno-letnim, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi przypomina mieszkańcom miasta i turystom o tym, że las to dobre sąsiedztwo. Wystartowała kampania #WoodsKreuje, której głównym bohaterem jest… drewno. Z tej okazji na łodzian i mieszkańców regionu czekają dwa miesiące leśnych atrakcji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ruszyla-kampania-regionalnej-dyrekcji-lasow-panstwowych-w-lodzi,32839,artykul.html

W ramach kampanii powstała bezpłatna aplikacja mobilna, przy pomocy której można odbyć fascynującą wycieczkę po Łodzi, w centrum miasta stanęło siedem oryginalnych drewnianych ławek, w planach jest także Leśne Eksperymentarium dla najmłodszych. Działania edukacyjne prowadzone są na fanpage’u i stronie www Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Gra miejska

Łódź filmowa, Łódź fabryczna, Łódź postindustrialna, miasto pubów – gra miejska odkryje przed łodzianami i turystami kolejne oblicza miasta zwanego kiedyś „ziemią obiecaną”. Przy pomocy dostępnej w sklepie Google Play bezpłatnej aplikacji mobilnej WoodsKreuje, użytkownicy będą mieli okazję odbyć fascynującą wycieczkę w głąb historii miasta, podążając nowym, drewnianym szlakiem. Ołtarz główny w Archikatedrze Łódzkiej, kultowe schody do sali kinowej w Szkole Filmowej czy tzw. domy tkaczy, to tylko niektóre z miejsc, w których pięknie zachowane lub zrekonstruowane drewniane elementy architektury lub wystroju wnętrz szepczą wciąż żywe historie dawnej – i współczesnej – Łodzi. Do wygrania – tygodniowy wyjazd nad morze dla czterech osób.

WoodsKreuje przy dworcu Łódź Fabryczna

W centrum miasta, obok dworca Łódź Fabryczna, stanęło siedem wyjątkowych, drewnianych ławek – instalacja WoodsKreuje to ostatni punkt na trasie gry miejskiej.

Rzeźby powstały podczas międzynarodowego sympozjum designerskiego, które odbyło się w maju nad Zalewem Sulejowskim. Artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki zmierzyli się drewnem topolowym. Powstałe formy artystyczno-użytkowe to wypadkowa kilku czynników: wizji artystycznej każdego z twórców, konieczności dostosowania jej do wymogów użyteczności i – jak podkreślają artyści – zastanego surowca. – Nie wszystkie formy użyteczne muszą mieć formę kwadratu, warto poszukiwać innych rozwiązań. Jeżeli to poszukiwanie i jego efekty przybierają formę zabawy – to chyba dobrze, prawda? – tak o instalacji WoodsKreuje mówi koordynujący sympozjum designerskie prof. Marek Sak (ASP Łódź).

Ławki stanęły w Parku im. Stanisława Moniuszki, od strony dworca Łódź Fabryczna. Wśród drewnianych form łodzianie znajdą m.in. piękną łódź, wygodne siedzisko ze stojakiem na rowery, najmłodsi zaś z pewnością docenią ławkę w kształcie…cukierka.

Wiedza, zabawa i eksperymenty – dwa miesiące leśnych atrakcji    

Działania edukacyjne dotyczące pozyskania surowca, zadań leśników, właściwości poszczególnych gatunków drewna oraz inspiracji i ciekawostek dotyczących jedynego odnawialnego surowca naturalnego na stronie http://www.lodz.lasy.gov.pl/-woodskreuje oraz na fanpage’u Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. To nie koniec niespodzianek. Przez kolejne dwa miesiące najmłodsi łodzianie będą gościć w Leśnym Eksperymentarium, by odkrywać super-moce przyrody.

Za kampanię #WoodsKreuje odpowiedzialna jest agencja Heroes Brand Communication z Łodzi.

Źródło: Heroes Brand Communication

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
 
poniedziałek 18.12.2017, 142 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2017 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone