logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

CSK: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 10
Sztuka ludowa a prawo autorskie. Czy sztuka ludowa jest chroniona przez prawo?

Panuje powszechny mit, że sztuka ludowa nie jest chroniona przez prawo autorskie. Czy to znaczy, że dzieła twórców ludowych, np. charakterystyczne wycinanki łowickie, ludowe hafty czy szeroko rozumiane rękodzieło pozostają poza ochroną prawa autorskiego? Dzisiaj o tym, czy sztuka ludowa jest chroniona przez prawo autorskie.

27.04.2022 | przeczytano: 2991 razy
Powrót akcji społecznej Think Positive ze zdjęciami Moniki Szałek „Zwykli?”

Pięć lat temu, aby dodać wiary i motywacji pacjentom walczącym o zdrowie i życie, powstała akcja społeczna Think Positive!. Jej ambasadorami byli sportowcy: Natalia Partyka, Piotr Pogon oraz Jerzy Płonka, którzy udowadniali, że nigdy nie można się poddawać. W tym roku inicjatywa powraca, a jej bohaterami będą pracownicy ochrony zdrowia.  

05.10.2020 | przeczytano: 540 razy
Kampania edukacyjna poświęcona „Zrozumieć AZS”

Ponad 91%[1] pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry doświadcza przewlekłego  bólu, którego nie sposób uśmierzyć – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych wśród pacjentów z AZS. Rozdrapane do krwi, sączące się rany powodują, że boli całe ciało, a zwykłe nałożenie ubrania staje się ogromnym wyzwaniem. Atopowe zapalenie skóry wbrew powszechnej opinii nie jest wysypką a poważną przewlekłą chorobą o podłożu immunologicznym, której zaostrzenie może trwać nawet do 192 dni w roku![2] – Piekący przenikliwy ból towarzyszący tej chorobie, który nie pozwala normalnie żyć, obniżając znacznie jego jakość, to coś o czym bardzo często się zapomina. Nie pytają o niego również lekarze. Tymczasem on istnieje, pacjenci cierpią i trzeba o tym mówić głośno – podkreśla Hubert Godziątkowski prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych.

09.12.2019 | przeczytano: 876 razy
Eizo prezentuje nowy „bezramkowy” monitor 4K z ekranem 27

EIZO zaprezentowało nowy model z linii biurowej - FlexScan EV2785. To pierwszy 27” monitor 4K EIZO, który posiada dizajnerską obudowę - praktycznie pozbawioną ramek wokół ekranu oraz uniwersalny interfejs USB-C, z którego z pewnością ucieszą się użytkownicy Maców.

03.10.2017 | przeczytano: 484 razy
Identyfikacja CSK w Lublinie: projekt konkursowyZobacz fotorelację

Przystępując do szukania pomysłu na konkursowy znak miałem określony briefem zakres znaczeniowy. Należało znaleźć element wspólny dla wielokulturowości, mimo istnienia odrębności, a nawet przeciwieństw.

05.09.2015 | przeczytano: 2999 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Portfolio
 CSK logo ma, ale...

Centrum Spotkania Kultur ogłosiło wyniki międzynarodowego konkursu na swoje logo i identyfikację. Gratuluję zwycięzcom. Sam uczestniczyłem w tym konkursie (moja prezentacja projektu jest do obejrzenia na Behance), ale po werdykcie czuję lekkie zniesmaczenie, pewnie nie ja jeden.  Jednak zanim wyjaśnię dlaczego i zaprezentuję nagrodzonych pozwolę sobie na mały wstęp o regulaminie, przyda się do weryfikacji zaprezentowanych prac.

27.07.2015 | przeczytano: 3562 razy (komentarzy: 16)
Rozstrzygnięcie konkursu na logo CSK budzi kontrowersje

Ogłoszono wyniki konkursu na logo Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W internecie zawrzało, przez media przetacza się fala krytyki. Za zwycięską pracę Agata Wrzesińska otrzyma 15 zł oraz umowę na opracowanie pełnej identyfikacji wizualnej na kwotę kolejnych 40 tys. zł.

24.07.2015 | przeczytano: 4022 razy (komentarzy: 38)
Konkurs na logo CSK w Lublinie. Nagroda: 15 000 zł

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (CSK), we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), ogłasza otwarty, jednoetapowy konkurs na identyfikację wizualną swojej nowo powstającej siedziby. Designerzy mają za zadanie zaprojektować logo Centrum, a zwycięzca wykona pełną identyfikację instytucji.

15.06.2015 | przeczytano: 2586 razy

Agencja reklamowa CSK Studio po wakacjach powraca odświeżona i z nową porcją usług, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów.

20.09.2012 | przeczytano: 1101 razy

www.niedoodrzucenia.pl to strona promująca innowacyjny kierunek studiów podyplomowych – „Zintegrowane Systemy klasy ERP II do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem”. Twórcą specjalności jest Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Kompetencji, wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Syntea S.A.

08.10.2008 | przeczytano: 1685 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 10)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764