logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Corton.pl: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 6
Konkurs Pomalujmy Razem Pałac Kultury

Platforma projektowania społecznościowego Corton.pl wystartowała z wyjątkowym konkursem organizowanym w ramach pierwszego warszawskiego festiwalu designu, Wawa Design Festiwal. Uczestników czeka niebanalne wyzwanie – zaproponowanie odświeżenia wyglądu jednego z budzących największe emocje symboli Warszawy, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody i możliwość zaprezentowania swoich prac w czasie festiwalu.

04.09.2013 | przeczytano: 1266 razy

Google, Coca Cola, Nokia, Samsung, IBM. McDonald’s, Toyota – firmy te łączy nie tylko doskonała rozpoznawalność i wizerunek. Wszystkie one korzystały z crowdsourcingu jako narzędzia budowania marki i identyfikacji konsumentów. Crowdosurcing,  polegający na przekazaniu różnego rodzaju zadań i prac dużej grupie ludzi, nie związanych w sposób formalny z organizacją wykorzystywany jest zarówno przez gigantów rynku jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Dla tych  ostatnich okazuje się bowiem doskonałym i efektywnym kosztowo sposobem na stworzenie kampanii marketingowej, promocję czy odświeżenie identyfikacji wizualnej.

31.07.2013 | przeczytano: 2605 razy (komentarzy: 11)

Upowszechnienie się freelancingu to obecnie jeden z najważniejszych trendów na rynku pracy. Wyniki międzynarodowych badań są jednoznaczne - liczba freelancerów rośnie w tempie geometrycznym, a najliczniejszą grupę wśród osób pracujących w tym modelu stanowią graficy. Z myślą o nich powstają nowoczesne platformy łączące projektantów ze zleceniobiorcami, w tym serwisy projektowania społecznościowego.

26.07.2013 | przeczytano: 2451 razy (komentarzy: 1)

Portale projektowania społecznościowego szturmem podbijają rynek usług graficznych. Na zachodzie tego typu serwisy mają szerokie grono stałych klientów i skupiają setki tysięcy profesjonalistów. W Polsce branża dopiero się rozwija, szybko jednak nadrabia dystans do zagranicznych portali.

15.05.2013 | przeczytano: 1533 razy

Na portalu Corton.pl trwa konkurs na przygotowanie logotypu dla Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polaków – inicjatywy, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Celem Porozumienia jest upowszechnianie korzystania z nowoczesnych technologii i Internetu. Do tej pory do konkursu przystąpiło ponad 100 grafików. Organizatorem jest Fundacja Orange.

07.05.2013 | przeczytano: 2969 razy (komentarzy: 17)

Przypadający na 27 kwietnia Światowy Dzień Grafika to dobra okazja do przyjrzenia się sytuacji na rynku usług graficznych, który zmienia się dynamicznie i wykazuje tendencje wzrostowe. Na rynku pracy jest wiele ofert dla specjalistów z zakresu grafiki komputerowej, zwłaszcza z obszaru grafiki 3D. Z danych serwisu Elance wynika, że zapotrzebowanie na pracę grafików - freelancerów zarejestrowanych na portalu zwiększyło się w 2012 r. aż o 165 proc.

29.04.2013 | przeczytano: 9413 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 6)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764