logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 501

Tylko w Polsce każdego roku marnuje się prawie 5 mln ton jedzenia. Niewielu z nas ma świadomość, jak fakt ten wiąże się z nadchodzącym kryzysem żywnościowym, którego nie są już w stanie przesłonić wypełnione po brzegi sklepowe półki i lodówki. Dlatego właśnie kwestia żywności i jej wpływ na zmiany klimatu, po zagadnieniach związanych z wodą, powietrzem i odpadami, stała się głównym tematem projektu środowiskowego „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl. Materiały piątej już odsłony cyklu „JednaPlaneta.JednoŻycie” będą ukazywać się od dziś, 22 października 2021 r. do końca lutego 2022 r. na tradycyjnych łamach dziennika oraz w serwisie Wyborcza.pl.

22.10.2021 | przeczytano: 81 razy

Dziennikarze działu zagranicznego „Gazety Wyborczej” postanowili opisać prowadzący przez Polskę szlak migracyjny, który stworzył białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka. Od czwartku, 21 października 2021 r. na Wyborcza.pl oraz w tradycyjnym wydaniu dziennika tradycyjnym ukazywać się będą materiały z ich reporterskiego śledztwa. Cykl rozpocznie reportaż Macieja Czarneckiego z Iraku.

21.10.2021 | przeczytano: 176 razy

1 grudnia 2021 r. oficjalnie zmienią się nazwa oraz identyfikacja wizualna agencji fotograficznej „Gazety Wyborczej” – obecną nazwę Agencja Gazeta zastąpi Agencja Wyborcza.pl. Zmiany te są już widoczne od dziś – nowa nazwa pojawiła się w opisach zdjęć na łamach papierowego wydania „Wyborczej”, na Wyborcza.pl oraz na stronie Agencji.  

18.10.2021 | przeczytano: 155 razy
„Zostajemy w UE” – każdy dorosły Polak mógł spotkać się z tym przekazem

Gdy Trybunał Konstytucyjny uznał, że niezgodne z Konstytucją RP są przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, we wszystkich mediach niemalże od razu pojawiło się na ten temat ponad 800 materiałów. Kiedy na Twitterze Donald Tusk wezwał Polaków do manifestacji, w ciągu kolejnej doby wzmianek w mediach było już ponad 7 tys. Łącznie w ciągu pięciu dni liczba wszystkich publikacji wyniosła prawie 28 tys. z dotarciem [1] 161 mln potencjalnych kontaktów z przekazem. Statystycznie każdy obywatel Polski w wieku powyżej 15 lat mógł spotkać się z tymi informacjami minimum 5 razy – podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM).

15.10.2021 | przeczytano: 168 razy

Od października 2021 r. czytelnicy i czytelniczki „Gazety Wyborczej” mają dostęp do najnowszych tekstów „New York Timesa” wybranych przez redakcję i przetłumaczonych na język polski. Zaproponowanie prenumeratorom tych unikalnych artykułów to ważny krok w rozwoju modelu subskrypcyjnego dziennika opartego na najwyższej jakości treściach. Publikacje „NYT” będą się pojawiać na tradycyjnych i cyfrowych łamach „Wyborczej” dzięki umowie licencyjnej podpisanej ze znanym na całym świecie amerykańskim dziennikiem.

11.10.2021 | przeczytano: 179 razy

Wyniki największego jak dotąd międzynarodowego śledztwa dziennikarskiego w historii, w które zaangażowała się redakcja „Gazety Wyborczej”, właśnie ujrzały światło dzienne. Na łamach papierowego wydania dziennika, a także w serwisie Wyborcza.pl znaleźć już można pierwsze materiały z akcji „Pandora Papers” dotyczące majątków znanych ludzi w raju podatkowym. Cykl publikacji otworzył artykuł o Rafale Brzosce, jednym z najbogatszych Polaków i właścicielu InPostu.

06.10.2021 | przeczytano: 276 razy
Gazeta Wyborcza uruchamia 32. serwis lokalny pod hasłem „Płyniemy do Elbląga”

Od 7 października 2021 r. w ramach Wyborcza.pl działać będzie nowy serwis lokalny z informacjami dotyczącymi Elbląga i okolic. Pod adresem Elblag.wyborcza.pl czytelnicy i czytelniczki znajdą teksty dziennikarzy „Gazety Wyborczej” Adrianny Kuzko i Michała Pałczyńskiego, wspieranych przez redakcję z Trójmiasta. Premierę serwisu wspiera specjalna akcja redakcji i kampania promocyjna z hasłem „Płyniemy do Elbląga".

06.10.2021 | przeczytano: 247 razy
Daniela Werbeniec z „Gazety Wyborczej” laureatką nagrody INMA „30 Under 30”

Menadżerka projektów medialnych i edukacyjnych Fundacji Gazety Wyborczej, współtwórczyni Szkoły Redaktorów „Gazety Wyborczej” Daniela Werbeniec – jako pierwsza i jedyna osoba z Polski – znalazła się w gronie zwycięzców tegorocznej edycji nagrody „30 Under 30” organizowanej przez International News Media Association (INMA). Plebiscyt wskazuje 30 młodych profesjonalistów z całego świata uznanych za wschodzące gwiazdy mediów informacyjnych w 2021 roku.   

05.10.2021 | przeczytano: 174 razy

Cykl materiałów dziennikarskich na temat skali układów i personalnych zależności w spółkach Skarbu Państwa powstaje we współpracy „Gazety Wyborczej” z dziennikarzami Radia ZET oraz portalu Onet. Pod wspólnym hasłem „Partia i Spółki” dziennikarze ujawniają sieci powiązań najważniejszych polityków partii władzy. Materiały z cyklu „Partia i Spółki" już od 27 września będą publikowane na łamach „Gazety Wyborczej”, Wyborcza.pl, Onet.pl i Radiozet.pl. Informacje będzie też można usłyszeć w Wiadomościach Radia ZET.

27.09.2021 | przeczytano: 262 razy

Już w najbliższy piątek, 24 września br. na łamach warszawskiego wydania „Gazety Wyborczej” rozpocznie się nowy cykl redakcyjny pt. „Jak mieszkasz, Warszawo”. Artykuły poświęcone tematyce mieszkaniowej, nowym zjawiskom oraz trendom specyficznym dla stolicy publikowane będą w każdy piątek oraz poniedziałek w „Gazecie Stołecznej” oraz w serwisie Warszawa.wyborcza.pl.

23.09.2021 | przeczytano: 307 razy
1 2 3
Strona 1/51 (artykułów: 501)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764