logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

IRCenter: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 18
8 na 10 internautów łączy oglądanie TV z przeglądaniem smartfona

Multiscreening, czyli jednoczesne korzystanie z kilku ekranów naraz, jest coraz popularniejszy wśród internautów i konsumentów mediów. Według badań Facebooka średnio 28 proc. czasu spędzanego na oglądaniu telewizji poświęcamy innemu urządzeniu. Najczęściej jest nim smartfon, na którym sprawdzamy e-maila bądź media społecznościowe, okazjonalnie dokonując zakupu produktów czy usług zauważonych w telewizji. Zjawisko multiscreeingu ma jednak coraz większe przełożenie na reklamę i marketing.

25.02.2019 | przeczytano: 129 razy
Jak ominąć RODO w personalizowanej reklamie OOH

Jak wynika z badania firmy Nielsen, reklama DOOH, pozwala skuteczniej dotrzeć do odbiorców niż telewizja czy portale społecznościowe. O tym, że firmy zaczynają dostrzegać potencjał reklamy zewnętrznej w wymiarze cyfrowym świadczą także analizy agencji Starcom. Wskazują one na stale rosnącą wartość rynku reklamy OOH w Polsce, która w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosła o 2,4] proc., czyli o 2,4 miliona złotych. Mimo wzrostów, jednym z elementów hamujących dynamiczny rozwój branży jest nowe rozporządzenie RODO, które ogranicza swobodne wykorzystanie danych osobowych, w tym danych lokalizacyjnych.  

25.10.2018 | przeczytano: 502 razy
Tchibo: Projekt Plaża 2018

Tchibo Family już drugi rok z rzędu wyruszyło w wakacyjną podróż – w raz z „Projektem Plaża” TVN.  Strefy marki Tchibo pojawiły się w 7 najpopularniejszych nadmorskich miejscowościach. Na plażujące rodziny, oprócz najwyższej jakości kawy serwowanej przez profesjonalnych baristów czekała moc atrakcji i warsztatów, które poprowadziły znane i lubiane rodziny gwiazd dużego ekranu – m.in. Natalia Kukulska z mężem Michałem Dabrówką, Edyta i Cezary Pazurowie, Dominika Grosicka z dziećmi oraz Olga Borys z Wojtkiem Majchrzakiem i córką Mirą.

29.08.2018 | przeczytano: 572 razy
Social media w biznesie - bezpłatne warsztaty w łódzkim Idea Hub

Według raportu IRCenter, aż 90 proc. polskich internautów korzysta z mediów społecznościowych. Jak wykorzystać ich potencjał w swoim biznesie? W jaki sposób dobrać odpowiedni kanał oraz jakim językiem się posługiwać, aby trafić do dużego grona odbiorców? Już w najbliższy czwartek, 17 maja o godzinie 19:00, w łódzkim Idea Hub, opowie o tym Paulina Kaczmarek, specjalistka ds. komunikacji w Fundacji JiM.

14.05.2018 | przeczytano: 406 razy
Wzrosła sprzedaż „Wprost” i „Do Rzeczy”

O 6 proc. wzrosła w październiku sprzedaż tygodnika „Wprost” w porównaniu z wrześniem. Dane ZKDP potwierdzają również wzrost sprzedaży tygodnika „Do Rzeczy” – o 4 proc. w porównaniu do września. Wzrosło również rozpowszechnienie płatne razem obu tygodników wydawanych przez Grupę PMPG Polskie Media

20.12.2017 | przeczytano: 398 razy
Fibaro rusza z kampanią reklamową „Twój dom, Twoja wyobraźnia”

6 listopada rozpocznie się kampania reklamowa „Twój dom, Twoja wyobraźnia” marki FIBARO, polskiego producenta rozwiązań smart home. Jej głównym celem jest budowanie świadomości rozwiązań inteligentnego domu oraz wskazanie potrzeb jakie może on zaspokajać.

06.11.2017 | przeczytano: 366 razy
Reklamodawcy coraz częściej sięgają po blogerów i vlogerów

W Stanach Zjednoczonych influencer marketing, czyli promocję przez liderów opinii, np. blogerów i vlogerów,  w swojej komunikacji wykorzystuje blisko 65 proc. firm. W Polsce, choć mniej popularny, jest coraz częściej wykorzystywany przez marki. Kampanie z udziałem znanych z mediów społecznościowych osób mogą zwiększyć sprzedaż nawet dwu-, trzykrotnie. Przy wyborze influencera firmy powinny zwracać uwagę na spójność wizerunku. Inaczej stracą na tym obie strony.

07.08.2017 | przeczytano: 303 razy (komentarzy: 4)
Bricomarché w social mediach

Tego lata Bricomarché – sieć sklepów „dom i ogród” – we współpracy z Mają Popielarską i Wieśkiem Skibą udziela porad majsterkowiczom i miłośnikom ogrodów z całej Polski. Zainteresowani mogą znaleźć fachowe porady ekspertów na fanpage’u „Bricomarché po sąsiedzku” na Facebook’u, a także inspirujące zdjęcia na Instagramie.

21.06.2017 | przeczytano: 332 razy

Już co 3. Polak korzysta z możliwości blokowania reklamy internetowej, co daje Polsce 2. wynik w Europie, wynika z najnowszych badań. Nie jest to dobra wiadomość dla e-wydawców, dla których przychód z reklam stanowi kluczowe źródło zarobku. W których miejscach, w jaki sposób wyświetlać, jakie formy i rodzaje reklam wybrać, aby zmaksymalizować przychody z e-reklamy, a jednocześnie nie zniechęcić internautów?

31.05.2016 | przeczytano: 506 razy
Eleven Sports Network uruchomi kanał sportowy

Eleven Sports Network chce poszerzyć ramówkę o prawa do kolejnych transmisji sportowych. Grupa zapowiada również uruchomienie trzeciego kanału. Obecnie widzowie mogą oglądać kanał Eleven, który skupia się na rozgrywkach piłkarskich, i Eleven Sports, poświęcony popularnym rozgrywkom sportowym. Grupa dociera już do 75 proc. gospodarstw domowych mających dostęp do kablówki. Trwają też rozmowy z innymi platformami.

23.03.2016 | przeczytano: 1004 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 18)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764