logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Joanna Krawczyk: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 14
Fotoreportaż Evgeniya Maloletki z Mariupola z Nagrodą im. Krzysztofa Millera

Za nami finał 5. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera - w czwartek, 8 grudnia 2022 r. poznaliśmy laureata nagrody za najlepszy materiał fotograficzny roku oraz zwycięzcę w kategorii "Wolność, solidarność, tolerancja". Konkursowe jury doceniło fotoreportaż Evgeniya Maloletki z Mariupola, a nagrodę Fundacji Gazety Wyborczej odebrał Jędrzej Nowicki. Rozstrzygnięcie konkursu można było oglądać w serwisie Wyborcza.pl oraz na facebookowym profilu „Gazety Wyborczej".

16.12.2022 | przeczytano: 353 razy

Jaki materiał fotograficzny uzyska tytuł najlepszego w minionym roku w finale konkursu za „Odwagę patrzenia"? Tego dowiemy się już w czwartek, 8 grudnia 2022 r. po godz. 20:00. Serwis Wyborcza.pl przedstawi finalistów i laureata lub laureatkę Nagrody im. Krzysztofa Millera oraz zwycięzcę lub zwyciężczynię w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja" - Nagrody Fundacji „Gazety Wyborczej".

06.12.2022 | przeczytano: 274 razy
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA

Od listopada 2022 r. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat. Dołączył on do reprezentantów największych europejskich gazet działających w ramach sojuszu na rzecz rozwoju mediów, wspólnej pracy redakcyjnej oraz promocji wysokiej jakości dziennikarstwa.

01.12.2022 | przeczytano: 212 razy
Złote Pióro Wolności WAN-IFRA dla „Gazety Wyborczej

Złote Pióro Wolności 2022 - Golden Pen of Freedom, czyli doroczna nagroda stowarzyszenia World Association of News Publishers (WAN-IFRA) trafiła do „Gazety Wyborczej" i Fundacji Gazety Wyborczej. Wyróżnienie docenia dotychczasowy dorobek i dziennikarską misję redakcji, a także wsparcie, jakiego dziennik i fundacja udzielają ukraińskim kolegom po rosyjskiej inwazji. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w środę, 28 września br. w Saragossie w Hiszpanii podczas World News Media Congress 2022, w którym biorą udział reprezentanci redakcji, fundacji i Agory.

29.09.2022 | przeczytano: 245 razy

Od 8 września do 27 października br. profesjonaliści i amatorzy fotografii mogą zgłaszać swoje prace do Konkursu im. Krzysztofa Millera na najlepszy materiał fotograficzny 2022 r. Nagroda ustanowiona przez „Gazetę Wyborczą” już po raz piąty ma docenić odwagę patrzenia i promować zdjęcia o wyjątkowych wartościach dziennikarskich. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy na przełomie listopada i grudnia, a prace wszystkich nagrodzonych opublikują Wyborcza.pl i „Gazeta Wyborcza”.

09.09.2022 | przeczytano: 223 razy
Joanna Krawczyk z Gazety Wyborczej w zarządzie Europejskiego Funduszu Mediów i Informacji

Prezeska Fundacji Gazety Wyborczej oraz szefowa partnerstw dziennika Joanna Krawczyk została członkinią zarządu Europejskiego Funduszu Mediów i Informacji (European Media and Information Fund). Organizacja te wspiera projekty europejskich redakcji i innych podmiotów w obszarze walki z dezinformacją oraz edukacją medialną.

29.04.2022 | przeczytano: 344 razy

Fundacja Gazety Wyborczej dołączyła do grona organizacji wspierających Ukrainę. Wraz z partnerami ustanowiła Fundusz na rzecz ukraińskich mediów i prowadzi specjalną zbiórkę na ten cel, zamierzając wesprzeć międzynarodową kampanię The Fix Media oraz organizacje wydawców i dziennikarskie działające bezpośrednio w zaatakowanym kraju. W ciągu 5 dni Fundacji Gazety Wyborczej udało się już zgromadzić ponad 150 tys. euro - zbiórka trwa, można ją zasilić datkiem na stronie www.fundacjagazetywyborczej.pl/projects/solidarni-z-ukraina.

09.03.2022 | przeczytano: 168 razy
Finał 4. edycji Konkursu fotograficznego im. K. Millera „Odwaga patrzenia”

W najbliższy piątek, 3 grudnia br. poznamy laureata 4. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera za najlepszy materiał fotograficzny roku oraz w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja”. Podczas finału organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” pokazane zostaną wyróżnione zdjęcia, a prezentacji towarzyszyć będą rozmowy z ich autorami. Wydarzenie oglądać będzie można od godz. 20:00 w serwisie Wyborcza.pl oraz na facebookowym profilu „Gazety Wyborczej”.

30.11.2021 | przeczytano: 464 razy
Fundacja Gazety Wyborczej uruchamia Program Dziennikarstwa Śledczego - „Prawda ma taką moc”

Od 20 września 2021 r. dziennikarze śledczy z całej Polski mogą się ubiegać o granty na swoje projekty w ramach Programu Dziennikarstwa Śledczego stworzonego przez Fundację Gazety Wyborczej. To pierwszy w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej program pomocy w finansowaniu dziennikarstwa śledczego. Jest otwarty dla wszystkich specjalizujących się w tej dziedzinie dziennikarstwa. Fundacja Gazety Wyborczej zaprasza do Programu hasłem „Prawda ma taką moc” oraz „Nie byłoby tematu, gdyby nie śledztwo dziennikarskie”.

21.09.2021 | przeczytano: 777 razy

Co będzie, kiedy pandemia już się skończy - jak oszacujemy jej skutki i spowodowane straty? I jak wypracujemy plan działania? W ramach unijnego projektu Periscope pracują nad tym naukowcy z europejskich uniwersytetów i placówek badawczych oraz eksperci z think tanków. Współpracuje z nimi - jako jedyne medium z Europy - "Gazeta Wyborcza", która przez najbliższy rok będzie nagłaśniać pracę naukowców opisujących społeczno-ekonomiczne efekty pandemii COVID-19. Zapowiedź nowego cyklu można przeczytać dziś - w piątek, 12 marca 2021 r. w tradycyjnym wydaniu dziennika oraz na Wyborcza.pl. Przygotowaniem publikacji zajmie się przede wszystkim zespół działu Nauka i Zdrowie "Gazety Wyborczej", do którego dołączył Kasper Kalinowski.

12.03.2021 | przeczytano: 461 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 14)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764