logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Karton-Pak: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 12
Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak

Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych, również klasy premium. O najnowszych krokach inwestycyjnych, ale też o obecnej sytuacji rynkowej, prognozach związanych z branżą opakowań, jak też zmieniającymi się wymaganiami i oczekiwaniami ich odbiorców mówi Jerzy Sarama - prezes zarządu Karton-Pak.

24.05.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 358 razy
Karton-Pak: druga linia produkcyjna B0 bazującą na maszynie Koenig & Bauer

Gdy przed czterema laty drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli uroczyście otwierała nowy zakład poligraficzny, jej prezes – Jerzy Sarama, zapowiadał, że obok uruchomionej wówczas linii produkcyjnej w formacie B0 z czasem pojawią się tu kolejne. Strategiczny plan rozwoju przedsiębiorstwa zakładał, że druga z nich zostanie wdrożona w 2022 roku. Jednak sytuacja rynkowa, przede wszystkim dynamiczny wzrost zapotrzebowania na opakowania kartonowe na bazie tektury litej ze strony firm z branży spożywczej (z którymi Karton-Pak od lat współpracuje), spowodowały, że inwestycja została przeprowadzona z rocznym wyprzedzeniem. Jej kluczowym elementem były rozwiązania Koenig & Bauer: wielkoformatowa maszyna Rapida 145-7+L ALV3, uzupełniona o zautomatyzowany system logistyki surowca. Podobnie jak wcześniejsza linia B0, zostały one dostarczone przez firmę Koenig & Bauer (CEE). Maszyny tego niemieckiego producenta od kilkudziesięciu lat stanowią podstawę parku sprzętowego Karton-Pak.

13.09.2021 | Świat poligrafii | przeczytano: 2037 razy
Rapida 105PRO-6+L ALV3 w drukarni Karton-Pak Cieszyn

W sierpniu br. w drukarni Karton-Pak Cieszyn została oficjalnie oddana do użytku nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 105PRO-6+L ALV3. Zastąpiła ona inne rozwiązanie marki Koenig & Bauer, z którą ten zakład poligraficzny związany jest od wielu lat. Nowa inwestycja, zrealizowana częściowo ze środków unijnych, znacząco rozszerzyła możliwości drukarni w zakresie produkcji opakowań kartonowych z tektury litej i kaszerowanej, także uszlachetnionych i wysokoprzetworzonych.

27.08.2018 | Świat poligrafii | przeczytano: 1732 razy
Arkuszowa maszyna offsetowa z rodziny Kba Rapida w drukarni Karton-Pak

22 czerwca br. w Nowej Soli odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Karton-Pak. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób: klienci, partnerzy biznesowi, dostawcy pracujących tu rozwiązań technologicznych, główny wykonawca inwestycji, lokalne władze oraz dziennikarze mediów branżowych. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nowoczesny zakład, którego park sprzętowy obejmuje m.in. wielkoformatową 7-kolorową maszynę arkuszową KBA Rapida 145-7+L FAPC ALV3. To już siódme rozwiązanie z serii KBA Rapida, jakie trafiło do firmy Karton-Pak, a zarazem jedenasta maszyna wyprodukowana przez zakłady Koenig & Bauer w Radebeul zainstalowana tu w ponad 30-letniej współpracy obu przedsiębiorstw.

06.07.2017 | Świat poligrafii | przeczytano: 1760 razy
Karton-Pak – tu liczy się klient i jego potrzeby

Firma Karton-Pak z Nowej Soli to rodzime przedsiębiorstwo z polskim kapitałem, którego historia sięga lat dwudziestych ubiegłego stulecia, natomiast wykorzystywana tu technologia  śmiało wkroczyła przed laty w XXI wiek. Jednak tym, co je wyróżnia jest przyjazne podejście do każdego klienta; priorytetem natomiast są tu dobre relacje zarówno ze zleceniodawcami jak również te wewnętrzne. Na tym budowany jest od lat jej sukces.

07.06.2017 | Świat poligrafii | przeczytano: 796 razy
Kolejna naświetlarka Kodak w drukarni Karton-Pak

Jubileuszowa 21-tysięczna naświetlarka firmy Kodak – model Magnus VLF Q2400 z technologią Kodak SQUAREspot - została zainstalowana w polskiej drukarni Karton-Pak z Nowej Soli. To drugie już rozwiązanie CTP firmy Kodak w tym przedsiębiorstwie, specjalizującym się w produkcji opakowań jednostkowych z kartonów i tektur litych. Inwestycja wpisała się w plan rozwoju firmy, którego celem jest wyposażenie jej drugiego zakładu produkcyjnego w najwyższej klasy technologie. Do codziennej produkcji wykorzystuje ona płyty Kodaka – Electra XD.

19.04.2017 | Świat poligrafii | przeczytano: 589 razy
10. jubileuszowa edycja Meet Kodak Polska 2016

Bogata tematyka spotkania, wysoka frekwencja, duże zainteresowanie uczestników i ciekawe dyskusje to tylko niektóre aspekty tegorocznej edycji Meet Kodak Polska.

05.10.2016 | Świat poligrafii | przeczytano: 1086 razy
Flexcel NX System’16 i Ultra NX: Kodak na Drupie dla fleksografii

Sporą część stoiska firmy Kodak na tegorocznych targach drupa zajęły rozwiązania, dedykowane na rynek fleksograficzny. Wśród nich szczególną uwagę zwiedzających zwracał nowy system produkcji form drukowych Kodak Flexcel NX System’16, bazujący na wielokrotnie nagradzanej, zaawansowanej platformie NX Advantage. Kodak zapowiedział również nowej generacji technologię flekso, którą prezentował w ramach tzw. „pokoju doświadczalnego Ultra NX”. Podczas targów oficjalnie podpisany został również kontrakt na dostawę 500. systemu Flexcel NX. Jego nabywcą została firma Mutidruk z Płocka, dla której jest to już drugie rozwiązanie z serii Flexcel. Innym polskim akcentem było uroczyste wręczenie certyfikatu „Certified Kodak Partner” firmie Chespa.

04.07.2016 | Świat poligrafii | przeczytano: 1744 razy
Kodak na Drupa 2016: Cyfrowa przygotowalnia offsetowa

Ekspozycja firmy Kodak na tegorocznych targach drupa została podzielona zgodnie z segmentami, w jakich firma jest obecna, oraz uwzględniała rozwiązania dedykowane na poszczególne rynki. Jednym z nich jest druk offsetowy, z myślą o którym w ofercie amerykańskiego producenta pojawiły się nowe i udoskonalone rozwiązania, zarówno sprzętowe, materiałowe jak i software’owe.

23.06.2016 | Świat poligrafii | przeczytano: 1715 razy
Studenci ZPT w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

W dniach 25-27 maja br. grupa studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej wzięła udział w zorganizowanym przez KBA CEE wyjeździe, obejmującym wizytę w zakładach produkcyjnych Koenig & Bauer AG w Radebeul oraz u klientów firmy z Polski i z Niemiec. Był to kolejny – po jesiennym zwiedzaniu słowackiej fabryki Mondi SCP a.s. – efekt współpracy dydaktyczno-naukowej, nawiązanej w ub.r. pomiędzy ZTP oraz firmami KBA CEE i Mondi Paper Sales.

28.05.2014 | Świat poligrafii | przeczytano: 1676 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 12)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764